Mamą piktina mokestis už sergančio darželinuko maistą, valdžia atkerta – tėvai piktnaudžiauja

Tėvai pasipiktinę naująja sostinės valdžios sumanyta tvarka – nors vaikas neina į darželį dėl ligos, tėvai vis tiek privalo mokėti už jų maitinimą. Vilniaus valdžia aiškina, kad tokiu būdu bando kovoti su išaugusiu tėvų piktnaudžiavimu.

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi dviejų vaikų mama, kurios atžalos eina į valstybinius darželius Vilniaus mieste.

Moteris pasipiktinusi sostinės valdžios patvirtinta nauja tvarka – net vaikui susirgus už jo maitinimą darželyje tėvai turi mokėti pirmas dvi vaiko ligos dienas.

Net vaikui sergant, reikia mokėti už maitinimą

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nuo šių metų sausio 1 d. pakėlė valstybinių darželių mokesčius.

„Neskaitant, kad buvo padidinti maisto ir ugdymo mokesčiai, kurių dėka darželis kainuos žymiai brangiau, tai dar vienas iš mokesčių yra“, – piktinosi moteris.

Ji pasakoja apie pasikeitusią tvarką, kai reikia mokėti už vaiko maitinimą, nors vaikas serga. Anksčiau už maistą nemokama buvo nuo pirmos vaiko sirgimo dienos, dabar tenka mokėti už pirmas dvi vaiko sirgimo dienas.

„Skaudžiausia yra tai, kad susidaro ganėtinai nemaža suma“, – pasakojo į žurnalistus besikreipusi moteris.

Dviejų vaikų mama pateikia pavyzdį: jei vaiko maitinimas už dvi dienas kainuoja 5 eurus, o serga abu jos vaikai, jau reikia mokėti 10 eurų.

„Būna, kad serga du kartus per mėnesį, tuomet jau suma gausis 20 eurų.  O kur dar vaistai... Pasirodo, sirgti yra prabanga“, – kalbėjo moteris.

Ji teigė, kad dėl šio klausimo kreipėsi į miesto savivaldybę ir gavo atsakymą, kad vaiko ligos atveju maistą galima pasiimti prieš tai informavus auklėtoją ar darželio administraciją.

„Sergant vaikams neturiu galimybės pasiimti maisto. Taip pat jų atsakymas, kad jei maisto nepageidauji pasiimti, pinigai kaupiami ir bus perkamas geresnis maistas. Suprask kaip nori, matyt, dabartinis maistas prastas... O gal kiti vaikai maitinsis geriau sergančiųjų vaikų dėka. Pateikiami tik šiaip abstraktūs atsakymai, jokio konkretumo. Su šiuo mokesčiu palikta tiek daug vietos neskaidrumui“, – pasipiktinimo neslėpė moteris.

REKLAMA

Šioje situacijoje ji mato ir daugiau problemų. Dviejų vaikų motina tvirtina, kad atsiras tėvų, kuriems bus gaila mokėti pinigus ir jie ves sergančius vaikus į darželį, kurie užkrės kitus vaikus.

Moteris mato ir vaikų diskriminaciją, nes už maitinimą nereikia mokėti tiems tėvams, kurie, pavyzdžiui, išvyksta kartu su tėvais atostogauti.

„Viskas vyksta realiai todėl, kad savivaldybei trūksta išmonės, kaip išvengti kai kurių tėvų nesąžiningumo, kurie vaikų neveda „šiaip“ į darželį ir rašo pažymas, kad serga“, – įsitikinusi pasipiktinusi mama.

Tėvai jau sukūrė peticiją, kuria prašoma atšaukti šią tvarką. Peticiją pasirašė daugiau 1,4 tūkst. tėvų. 

Tėvai piktnaudžiauja

Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Edita Tamošiūnaitė naujienų portalui tv3.lt aiškino, kad tokia tvarka įvesta, nes pastebėtas darželinukų tėvų piktnaudžiavimas. Nuo rugsėjo 1 d. pateisinant vaikų neatėjimą į darželį, nebereikia gydytojo pažymos, užtenka, kad paaiškinimą parašo vienas iš tėvų.

E. Tamošiūnaitės teigimu, pastebėta, kad nuo to laiko vaikų sergamumas padidėjo 7 proc. Vicemerė tvirtina, kad tėvai pradėjo naudotis naująja tvarka.

„Nebeliko nepateisintų dienų“, – sakė E. Tamošiūnaitė.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė pasakojo, kad maisto produktai kitai dienai išduodami iš vakaro, tad miesto valdžia norėjo įvesti saugiklį.

„Paprasčiausiai norime išvengti tėvų piktnaudžiavimo“, – kalbėjo pašnekovė.

E. Tamošiūnaitė paneigė, kad skirtinga praktika taikoma sergantiems ir atostogaujantiems vaikams. Pasak jos, visi privalo susimokėti už pirmų dviejų dienų maitinimą.

Visgi vicemerė tvirtina, kad girdi tėvų nusiskundimus ir tikina, kad naujoji tvarka gali būti peržiūrėta.

„Girdime ir matome kreipimusis, todėl dar kartelį viską paanalizuosime. Tvarka visada gali būti patobulinta“, – pasakojo E. Tamošiūnaitė.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad nuo šių metų pradžios sostinėje gyvenantiems tėvams tenka patuštinti piniginę – Vilniaus miesto valdžia nusprendė pakelti vaikų maitinimo darželiuose kainą ir ugdymo mokestį. Valdininkai tvirtina, kad beveik dešimtmetį nekeistos kainos pokytis nežymus, tačiau tėvai piktinasi, kad apie pokyčius sužinojo tik iš žiniasklaidos.


Rašyti komentarą...
G
Gal jau
2020-01-29 21:17:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebesekit pasaku
Atsakyti
0

M
Mama
2020-01-29 21:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai tvarka kelia juoka. Jei tėvems nedarbingumą išduoda nuo pirmos ligos dienos, o vaikui teisina tik nuo 3 trečios dienos. Kas per nesamonė.
Atsakyti
-1

A
Antanas
2020-01-29 21:56:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodel is vakaro isduodami produktai, kur laikomi mesos produktai? Ir siuo atveju butu tik viena diena. Tik reiketu kad tevai ryte pranestu apie vaiko bukle, dabar gaunasi kad zmones pasitiki ir isrenka i savivaldybe zmones kurie po to nepasitiki savo rinkejais. Labai grazu is valdzios puses,gal tuos peticijos parasus panaudoti deputatu nepasitikejimui isreiksti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų