Linas Kojala. Grybauskaitės galimybės vadovauti Europos Vadovų tarybai yra minimalios

Dramatiškos derybos dėl aukštų Europos Sąjungos postų tęsiasi, o šalių lyderiai vėl sėdo prie stalo. Prieš akis – Europos Komisijos vadovo, Europos Vadovų Tarybos ir Europos Parlamento vadovų postai. Kas sės į aukšto rango įtakingas kėdes ir ar dar yra šansų Daliai Grybauskaitei – apie visa tai kalbame su politologu Linu Kojala.

Tai kas vyksta, kad Europos vadovai jau trečia diena renkasi ir niekaip nesutaria dėl naujų pareigybių?

28 valstybėms susitarti, akivaizdu, yra pakankamai sunku, bet matome, kad labai didelį vaidmenį atlieka partinė priklausomybė. Todėl dabar akivaizdu, kad yra dalijamasi tarp centro dešiniųjų, centro kairiųjų ir liberalų. Ir panašu, kad artėjama vieno ar kito susitarimo link.

Kiek yra tikėtina, kad per šią naktį ir iki rytojaus ryto bus kažkas sutarta?

Tikimybė yra nemaža, todėl, kad rytoj Europos Parlamentas renka naująjį savo pirmininką ir yra tikimasi, kad iki tol bus suderintos ir kitos pozicijos. Antraip šita pozicija tarsi iškristų iš derybų ir apskritai atsivertų politinių nesutarimų naujas židinys, nes Europos Parlamento pirmininką paskirtų tik parlamentas ir vadovai, akivaizdu, nebūtų iki galo tuo patenkinti.

Kaip tada dėliotųsi, jeigu nesutaria ir Europos parlamentas pats išsirenka? Kaip visos kitos šaškės statosi?

Parlamente strigtų procesas, nes, akivaizdu, kad nėra vieningos daugumos. Tai vien jau tai keltų procedūrinių ir politinių problemų. Kitas dalykas – mes kalbame apie visų Europos Sąjungos pagrindinių pozicijų pasiskirstymą geografiniu, politiniu ir kitais aspektais. Tai nesinorėtų lyderiams, kad Europos Parlamentas iškristų iš šitos dėlionės ir sprendimą priimtų visiškai savarankiškai, nepasikonsultavus su kitomis institucijomis.

Kaip dėliojasi ponios Dalios Grybauskaitės, mūsų prezidentės likimas? Kai kurie šaltiniai teigia, kad vis dar yra tikėtina, kad ji vis dar yra minima tarp tų kandidatų ir kad jos galimybės vis dar yra realios?

REKLAMA

Ko gero, ji yra kandidatė, kol nėra patvirtintas Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, todėl kad ji tame sąraše figūruoja dėl savo patirties ir įdirbio. Bet iš to, ką mes girdime šiandien, pati paskutinė informacija yra tai, kad, ko gero, tos galimybės yra pakankamai minimalios ir viena iš kliūčių yra būtent tai, kad D. Grybauskaitė nepriklauso nė vienai iš Europos partijų šeimai, o tai yra labai svarbus kriterijus renkantis atstovus.

Gal tada kalbama apie kitą kandidatą, kuris galėtų užimti tą postą?

Taip, yra. Ko gero favoritas bent jau dabar – tai gali keistis, nes ne kartą tai matėme – bet yra įvardijamas Belgijos premjeras Charlesas Michelis. Jis galbūt galėtų būti tas pretendentas, kuris vadovautų Europos Vadovų Tarybai, o Europos Komisijai tokiu atveju vadovautų dabartinė Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen.


Rašyti komentarą...
a
algis
2019-07-03 04:36:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
kagi turbut jau laikas i pensija
Atsakyti
0

T
Taip
2019-07-03 16:11:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Briuselis nedurnas mato ..kiek per dešimt metų pridirbo kgb Mėlynoji ledi tai ir postą duos paskutini !!!!!!!?
Atsakyti
0

K
Kestas
2019-07-03 22:21:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
EU del Grybauskaites sankciju ateis bankrotas,nebereiks vadovauti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų