Liko vienas žingsnis – numatoma vieną kartą išmokėti daugiau pinigų už vaikus

Ketvirtadienį Seimas po svarstymo pritarė prezidento Gitano Nausėdos pasiūlytoms įstatymo pataisoms, gal kurias už visus vaikus būtų išmokėtos papildomos vienkartinės išmokos.

Už šį įstatymą balsavo 94 parlamentarai, 1 buvo prieš, o 5 susilaikė. Kad projektas būtų galutinai priimtas, už jį Seimas turės balsuoti dar kartą.

Kaip žinoma, šiuo metu kiekvieną mėnesį už vaiką, nepriklausomai nuo šeimos finansinės padėties, mokama 60 eurų dydžio vaiko pinigų.

Papildomą 40 eurų išmoką gauna vaikai, kurių šeimos gyvena nepasiturinčiai (pajamos vienam asmeniui – mažiau nei 183 eurai per mėnesį) arba jose yra trys ir daugiau vaikų.

Prezidentas pasiūlė priimti Vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos sukeltiems padariniams mažinti, įstatymo projektą.

Pagal jį, už tuos vaikus, kurie dabar gauna po 60 eurų, papildomai būtų sumokėta 120 eurų.

Gaunantiems po 40 eurų, papildomai būtų išmokėta dar po 80 eurų už kiekvieną vaiką.

Jeigu įstatymas bus galutinai priimtas, daugelį šeimų išmokos turėtų pasiekti iki liepos mėnesio pabaigos. Tik toms šeimoms, kurioms įprastinė išmoka bus skirta po liepos 1 d., papildoma vienkartinė išmoka pagal naują įstatymą bus sumokėta iki metų pabaigos.

Skaičiuojama, kad vienkartinėms išmokoms išmokėti apytiksliais reikės apie 72 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
S
Saulė
2020-06-04 17:49:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir gerai nors ir vaikai jau užauginti aš už,visiems duoda ir vaikams reikia žinant kiek viskas kainuoja..aš tik bučiau už kad visiems venodai mokėtu visi yra vienodi vaikai,nors tikrai vieni tėvai stengėsi dirba kad ir už minimumą kiti darbo biržoj metų metus sėdi ir padidintas pašalpas gauna,vieną kart baikit jas kelti nes dirbti daugumai nereikia del tų pašalpų!
Atsakyti
-8

L
LIUDAS
2020-06-04 11:04:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
GERAI KAD VALDZIAI MOKET REIKIA NE IS SAVO KISENES VARGU AR SKVERNELIS IS SAVO DUOTU O CIA PATAIKAUTI REIKIA ZMONEM JU RANKUOSE JUK PINIGAI
Atsakyti
-9

M
Mana
2020-06-04 12:22:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parašyta gražiai. Vienkartinė skaitykit.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų