Lietuvos žvalgyba mato Kremliaus įtaką neigiamai lietuvių nuomonei apie Covid-19 valdymą ir skiepus

Pasaulinė Covid-19 pandemija įnešė sumaišties ne tik į Lietuvos socialinį ar ekonominį gyvenimą, bet ir kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui. Lietuvos žvalgyba mato, kad Kremliaus brukama propaganda daro įtaką Lietuvoje kylantiems judėjimams prieš kovos su koronavirusu priemones ir skiepus.

Ketvirtadienį Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie KAM pristatė bendrą Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą 2021.

Mato Kremliaus įtaką

Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis pripažįsta, kad Covid-19 pandemija pakeitė grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui ir įnešė sumaišties į visos visuomenės gyvenimą. Be to, pandemija apsunkino ir žvalgybos darbą.

„Pirmas dalykas – pandemija, iš kurios kyla tam tikri iššūkiais mums. Tiek mūsų žvalgybą, tiek išorės žvalgybą, tiek draugiškų ir nedraugiškų valstybių, be jokios abejonės, ta pandemija paveikė. Reikia ieškoti naujų metodų, naujų būdų, kaip gauti tą informaciją“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo D. Jauniškis.

Taip pat iššūkiu tampa visuomenės informavimas apie koronavirusą ir vakciną nuo Covid-19.

„Mes matome, kad kova su Covid-19 paskatino destruktyvių sąmokslo teorijų sklaidą. Tai būdinga ir Lietuvai, tai liečia visą pasaulį.

Mūsų valstybėje buvo kelios dešimtys bandymų rengti protesto akcijas prieš kovai su pandemijai skirtus apribojimus. Bet jie nebuvo sėkmingi. Visgi tų protestų organizatoriai pademonstravo neblogą koordinavimo įgūdį. 

Nemaža dalimi tai mąstysenai ir priešpriešai įtaką padarė Kremliaus brukama propaganda ir visokios melagienos apie skiepus, Vakarų neįgalumą valdyti šitą pandeminę situaciją“, – pažymėjo D. Jauniškis.

Taip pat, VSD vadovo teigimu, Lietuvai priešiškos žvalgybos ir saugumo tarnybos siekia skatinti mūsų visuomenės nepasitikėjimą valstybės institucijomis.

Su svarbiausiomis grėsmėmis Lietuvai galite galite susipažinti čia.


Rašyti komentarą...
N
Nustebęs
2021-03-04 10:47:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tie, kurie pasisako prieš neaiškius skiepus, dabar yra tautos priešai?! Be komentarų...
Atsakyti
-5

A
Agne
2021-03-04 10:41:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus čia rimtai? Va kaip tai vadinasi, visgi tautos balsas į dangų neeis....
Atsakyti
-3

Ķ
2021-03-04 10:45:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebesvaikit!!!!
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų