Pasikeitus Lietuvos nacionalinio transliuotojo Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vadovui bei jam formuojant savo komandą, pastebime ženklų, rodančių, kad gali būti apribota piliečių galimybė gauti objektyvią informaciją. Vienas tokių ženklų – bandymas pašalinti iš eterio populiarių radijo bei televizijos laidų autorių Darių Kuolį. Dingstimi pašalinimui tapo kitokia, nei naujojo LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus, D.Kuolio nuomonė apie vieną iš „Panoramos“ reportažų.
LRT tarybai pateikęs ne to reportažo, kuris buvo kritikuotas D. Kuolio laidoje, įrašą ir tuo pagrindu įrodinėjęs minėto autoriaus „nusižengimus“, nacionalinio transliuotojo generalinis direktorius nematė reikalo net atsiprašyti. Audrius Siaurusevičius, kaip ir kiekvienas žurnalistas, turi teisę į asmeninę nuomonę bei politinius įsitikinimus, tačiau kaip nacionalinio transliuotojo generalinis direktorius, privalo rūpintis ne vienos nuomonės protegavimu, o kiek įmanoma objektyvesniu įvairių nuomonių atspindėjimu. Vieša diskusija apie nacionalinio transliuotojo laidų kokybę ne tik nekenkia nacionaliniam radijui ir televizijai, o priešingai, užtikrina glaudesnį ryšį su piliečiais, apmokančiais šios įstaigos veiklą, ir verčia pasitempti.
Kviečiame Lietuvos Respublikos Seimą apsvarstyti informacijos objektyvumo bei nuomonių laisvės nacionaliniame transliuotojuje garantijas, kad ateityje nebūtų įmanomi į kadrų valymą panašūs veiksmai. Manome, kad reikia išplėsti LRT tarybos įgaliojimus ir atsakomybę už situaciją šioje įstaigoje, turinčioje strateginę reikšmę demokratijos egzistavimui Lietuvoje.
LŽD centro valdybos pirmininkė
Marytė Kontrimaitė