• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagėgiai bei Zarasų ir Vilniaus rajonai dėl karo Ukrainoje nutrauks bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ir Baltarusijos miestais, BNS antradienį patvirtino savivaldybės.

Pagėgiai bei Zarasų ir Vilniaus rajonai dėl karo Ukrainoje nutrauks bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ir Baltarusijos miestais, BNS antradienį patvirtino savivaldybės.

REKLAMA

Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas teigė, kad sutartys bus nutrauktos penktadienį.

„Turim sutarčių ir artimiausiame tarybos posėdyje penktadienį jos bus nutrauktos“, – BNS antradienį sakė Zarasų rajono vadovas.

Ši savivaldybė turi bendradarbiavimo sutartis su Rusijos Pskovo srities Sebežo rajonu, Baltarusijos Vitebsko apskritimi ir Šarkauščinos miesteliu.

Tuo metu Vilniaus rajonas sudaręs sutartį su Baltarusijos Ašmenos rajonu.

Savivaldybės merė Marija Rekst BNS teigė, kad sutartis bus nutraukta artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje.

„Taryba dar svarstys“, – sakė Vilniaus rajono merė.

Sutartį su Tilžės miestu (Sovetsku) Karaliaučiuje antradienį nutrauks ir Pagėgių savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA

„Visi tarybos nariai pasirašė rezoliuciją, o šiandien taryba nuspręs. Manau, kad čia viskas aišku“, – BNS sakė savivaldybės vadovas Vaidas Bendaravičius.

REKLAMA

Jo teigimu, taip pat naikinamas sprendimas bendradarbiauti ir su Ragaine (Nemanu).

Savivaldybių asociacijos BNS pateiktais duomenimis, bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ar Baltarusijos miestais taip pat nutrauks ar ruošiasi nutraukti 36 savivaldybės.

Iš viso Lietuvoje yra 60 savivaldybių. Kai kurios iš jų su Rusijos ar Baltarusijos miestais nebendradarbiauja.

Savivaldybės skatinamos nutraukti šį bendradarbiavimą, taip reaguojant į Rusijos invaziją į Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėda taip pat nutraukia bendradarbiavimą su Rusijos, Baltarusijos miestais

Klaipėdos miesto savivaldybė antradienį pranešė nutraukusi bendradarbiavimą su Rusijos ir Baltarusijos miestais.

Savivaldybės taryba dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje sutartis nutraukė su Rusijos miestais Čerepovecu ir Karaliaučiumi bei Baltarusijos miestu Mogiliovu.

„Vertinant situaciją, kad vasario 24-ąją pasaulis pasikeitė neatpažįstamai, tenka priiminėti sprendimus, apie kuriuos anksčiau net ir pagalvoti nebuvo galima, kuriuos per beveik 32 nepriklausomybės metus savivaldybės taryba priima pirmą kartą“, – pranešime teigė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu iki šiol taryboje tekdavo tvirtinti bendradarbiavimo sutartis su įvairiais pasaulio miestais, tai pirmą kartą situacija tokia, kad sutartis tenka nutraukti. Tai tikrai nėra labai lengvas sprendimas, vertinant tai, kad tiek Rusijos, tiek Baltarusijos žmonės nėra tas pats kaip Kremliaus arba Minsko režimai, tačiau tos savivaldybės yra valstybinių institucijų bastionai, forpostai, kurie yra tos pačios valstybinės sistemos dalis. Suprantant šias aplinkybes, sutarčių nutraukimas yra mūsų tvirtas moralinis apsisprendimas, tvirta moralinė parama Ukrainai“, – teigė jis.

REKLAMA

Meras pabrėžė, kad bendradarbiavimo sutarčių nutraukimas su Rusijos ir Baltarusijos miestais neturėtų būti suprastas kaip priešiškumas rusakalbių bendruomenei Klaipėdoje.

„Tai nėra demaršas prieš rusakalbę bendruomenę Klaipėdoje, tiek rusų ar baltarusių tautybės žmones Lietuvoje. Tai turėtų būti suprantama kaip ženklas, skirtas Rusijos ir Baltarusijos režimams. Tai ženklas, kad mes, kaip ir visas demokratinis pasaulis, esame kategoriškai prieš invaziją, prieš agresiją, prieš karą, prieš aukas ir žūtis“, – tvirtino V. Grubaliauskas.

REKLAMA

„Nors šis mūsų sprendimas karo turbūt nesustabdys, bet bus dar vienas balsas gausiame demokratinių valstybių ir savivaldybių chore, kuris vieningai smerkia šį karą. Be abejo, bendradarbiavimo sutarčių nutraukimas nereiškia, kad nutraukiama viskas amžiams ir negrįžtamai. Tai daroma tikintis ir linkint, kad Ukraina atsilaikytų, o Rusijoje ir Baltarusijoje įsivyrautų demokratinės vertybės – tada mes turėsime galimybę sugrįžti“, – kalbėjo jis.

Su minėtais Rusijos ir Baltarusijos miestais Klaipėda bendradarbiavo daugiau nei 20 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų