Lietuvos prezidentė pareiškė: matome agresyvų Kaliningrado srities militarizavimą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį Kaune susitikusi su Portugalijos prezidentu Marcelo Rebelo de Sousa, pabrėžė panašias grėsmes, su kuriomis susiduria abi NATO valstybės.

61

„Šis vizitas mums labai svarbus, todėl, kad saugumo padėtis tiek pietiniame NATO flange, tiek rytiniame iš tiesų susiduria su labai panašiais iššūkiais“, – po susitikimo teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Matome greitą, intensyvų ir agresyvų Kaliningrado srities militarizavimą, kuriame dislokuotos raketos gali pasiekti ir Lisaboną. Puolamojo pobūdžio „Zapad“ pratybos bus vykdomos pagrinde iš kitos šalies, Baltarusijos, teritorijos, įtraukiant šią šalį į agresyvų elgesį prieš NATO šalis“, – kalbėjo Lietuvos prezidentė.

Ji dėkojo Portugalijai už paramą, kuri, pasak prezidentės, suintensyvėjo iš karto po Krymo okupacijos 2014 metais.

(61 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Geriausi kadrai: Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė taip pat pastebėjo, kad tiek Lietuva, tiek Portugalija panašiai mato Europos energetinę politiką: abi valstybės yra pasistačiusios suskystintų gamtinių dujų terminalus.

„Visada jaučiame ir matome supratimą ir palaikymą, įvertinimą, kaip mes matome Astravo atominės elektrinės grėsmes“, – sakė ji.

Portugalijos prezidentas M.Rebelo de Sousa pabrėžė, kad valstybių nuomonės svarbiausiais Europos Sąjungos klausimais dažniausiai sutampa ir teigė, kad Portugalija supranta ir palaiko Lietuvą dėl jos susirūpinimo atominės energetikos klausimais.

„NATO klausimų kontekste mūsų vizijos taip pat sutampa, kalbant tiek apie Pietų, tiek apie Rytų klausimus ir iš tiesų žiūrime ta pačia kryptimi“, – kalbėjo Portugalijos prezidentas.

Jis taip pat pakvietė prezidentę D.Grybauskaitę apsilankyti Portugalijoje.

M.Rebelo de Sousa į Lietuvą atvyko lankyti čia dislokuotų savo šalies karių. Tauragėje rotuojasi jau 3-ioji Portugalijos karių kuopa, ši šalis taip pat aktyviai dalyvauja Baltijos šalių oro policijos misijoje, yra atsiuntusi karius į NATO vadavietę Vilniuje.

REKLAMA

Per prezidentų susitikimą buvo kalbama apie ES energetinį saugumą ir atsaką į hibridines grėsmes. Kaip ir Lietuva, Portugalija vykdo Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo veiklą ir viena pirmųjų pradėjo importuoti suskystintas gamtines dujas iš JAV.

Šalių vadovai taip pat aptarė svarbiausius ES darbotvarkės klausimus: prasidėjusias derybas dėl „Brexit“, atsaką į migracijos krizę, glaudesnį ES bendradarbiavimą saugumo bei gynybos srityse.

Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, šis susitikimas yra labai svarbus, nes Portugalija, nors ir būdama toli nuo Lietuvos geografiškai, rodo NATO vienybę ir didelį dėmesį Lietuvai ir jos problemoms.


Rašyti komentarą...
N
Natalija
2017-08-29 12:47:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl ponia nepasižiiūri į savo dūšios veidrodį. Kas pirmas pradėjo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų