Lietuvos mokslininkų prognozė dėl Covid-19: atvejų augimą matysime iki gruodžio 11 dienos Papildyta 12.38 val.

Lietuvos mokslininkams šalies epidemiologiniai duomenys dėl Covid-19 didelio optimizmo neteikia. Naujausi duomenys rodo, kad, nors karantinas turėtų padėti mažinti kasdienį užsikrėtimų skaičių, sergamumo kreivė augs iki pat gruodžio 11 dienos.

Naujausias prognozes dėl Covid-19 plitimo prezidentui Gitanui Nausėdai pristatęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas pastebi, kad situacija dėl Covid-19 Lietuvoje tebėra sudėtinga.

„Mūsų ankstesnės pateiktos prognozės pasirodė gana tikslios. Bet reikia apgailestauti, kad mes esame labiau pesimistiniame scenarijuje negu optimistiniame. Anksčiau spėjome, kad pikas bus pasiektas lapkričio 20–27 dienomis ir situacija turėtų pradėti gerėti“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo M. Stankūnas.

Deja, jo teigimu, naujausios mokslininkų prognozės didelio optimizmo neteikia.

„Tokio labai didelio optimizmo nėra. Neatmetame galimybės, kad artimoje perspektyvoje matysime naujų atvejų mažėjimą. Bet, kalbant apie sergamumo kreivę, ji neturėtų pakeisti savo krypties iki gruodžio pradžios, manome, kad iki gruodžio 11 dienos atvejų augimas turėtų išlikti“, – prognozavo M. Stankūnas.

„Mes gruodžio 11 dieną planuojame, kad gali siekti 50 tūkst. sergančiųjų“, – pridūrė mokslininkas.

Per šventes situacija bus geresnė

Tuo metu šventiniu laikotarpiu susirgimų kreivė turėtų būti gerokai mažesnė.

„Manome, kad per Kalėdas, jeigu karantinas veiks ir žmonės laikysis rekomendacijų, galime turėti gerokai mažiau atvejų, prognozuojame, kad gali būti 20 tūkst. aktyvių atvejų“, – sakė M. Stankūnas.

Tiesa, praėjusios savaitės duomenys mokslininkams teikė kiek optimizmo, mat rodiklis, rodantis, kiek aplinkinių gali užkrėsti vienas asmuo, sergantis Covid-19, nukrito iki 1,009.

„Jis praktiškai priartėjo prie mūsų trokštamos ribos, kad būtų mažiau negu vienetas. Tai būtų ženklas, kad epidemijos greitis ima slūgti. Tai buvo pats mažiausias šio rodiklio dydis nuo rugsėjo 8 dienos. Tačiau lapkričio 17 dieną jis pradėjo augti. Šiandieną jis siekia 1,163. Tai jau yra nemažai“, – pastebėjo M. Stankūnas.

REKLAMA

Karantiną reikia tęsti

M. Stankūnas neabejoja, kad karantiną reikia tęsti. Jo teigimu, šiuo metu taikomos gyventojų apsaugos priemonės yra teisingos, o jų tikslinimą ekspertų taryba ketina aptarti ateityje.

„Manau, kad mes visi turime susitaikyti su mintimi, kad karantinas bus pratęstas, nes situacija nėra tokia, kuri mums sakytų, kad pavyks susitvarkyti ir galėsime kalbėti apie kažkokių priemonių mažinimą ateityje. Manau, priemonės didžiąją dalimi yra teisingos ir turėtų būti tęsiamos. Karantinas turėtų būti pratęstas“, – kalbėjo profesorius.

Paklaustas, ar prekybos centrams reikėtų taikyti apribojimus, mat gyventojai ten plūsta apsipirkti šventėms, M. Stankūnas pastebėjo kitą gąsdinančią tendenciją – žmonės žymiai gausiau lankosi maisto prekių parduotuvėse.

„Padidėjo žmonių lankymasis žmonių maisto prekių parduotuvėmis. Dabar žmonės lankosi 10 proc. dažniau maisto prekių parduotuvėse negu sausio mėnesį. Rekomendacija, kad žmonės galėtų prisiminti pavasario patarimus eiti rečiau, apsipirkti su sąrašu, ilgesniam laikui ir nevaikščioti ten kiekvieną dieną ar net kelis kartus per dieną“, – rekomendavo M. Stankūnas.

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su Sveikatos ekspertų tarybos nariais. Susitikimo metu atnaujintas Covid-19 pandemijos plėtros kiekybinis vertinimas ir prognozės.


Rašyti komentarą...
A
Airija
2020-11-23 12:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va,kaip viskas tiksliai pagal plana! Tiesiog dienu tikslumu.Juk planus ir nurodymus vykdyti reikia!
Atsakyti
-4

R
Rimas
2020-11-23 12:47:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neparase valandu
Atsakyti
-2

D
Domas
2020-11-23 12:48:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas čia moka atlyginimu, geriau tegul eina padėti slaugytojoms i priėmimų skyrių, prezidentūroje ten irgi pusė gali savanoriauti- bet,,, tik kalba ir kas iš to,,,?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų