Prezidentūra: karantinas turi būti tęsiamas Papildyta 12.40 val.

Prezidentūra mano, kad karantinas Lietuvoje turėtų būti tęsiamas. Taip pat, prezidentūros teigimu, būtent ši savaitė parodys, ar šiuo metu naudojamos Covid-19 suvaldymo priemonės buvo naudingos ir užsikrėtimų skaičius pradeda mažėti.

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su Sveikatos ekspertų tarybos nariais. Susitikimo metu atnaujintas Covid-19 pandemijos plėtros kiekybinis vertinimas ir prognozės.

„Dalis susitikimo buvo paskirta naujų skaičių, prognozių įvertinimui. Galima konstatuoti, kad karantinas veikia. Matome, kad augimo pagreitis yra gerokai sulėtėjęs. Bet matome, kad kasdieniai skaičiai vis dar nemažėja. 

Ši savaitė bus labai svarbi, kuri parodys, ar mes sugebame perlaužti pandemijos kreivę žemyn ir skaičiai pradės mažėti ar ne. Tai savaitės pabaigoje matysime tikrąją padėtį, nes bus praėję nuo karantino įvedimo trys savaitės“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

Jis taip pat tvirtino, kad karantinas turi būti tęsiamas, nes trijų savaičių neužtenka matyti užsikrėtimų mažėjimą.

„Akivaizdu, kad karantinas turi būti tęsiamas. Taip, matome, kad dvi savaites veikiantis karantinas daro poveikį. Be karantino situacija būtų gerokai blogesnė, skaičių užsikrėtimo turėtume žymiai daugiau. 

Taip pat matome, kad trys savaitės bus per trumpas laikas sumažinti užsikrėtimų skaičių į tokį santykį, kad būtų juos lengva tiek atsekti, tiek sumažėtų labai didelis krūvis gydymo įstaigoms”, – sakė prezidento patarėjas.

1192 nauji atvejai

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1192 nauji Covid-19 atvejai, nuo koronaviruso mirė šeši žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Dėl kitų priežasčių mirė keturi užsikrėtusieji.

Nuo pandemijos pradžios Covid-19 virusu šalyje užsikrėtė 48 tūkst. 226 asmenys, 36 tūkst. 644 – tebeserga, 11 tūkst. 32 – pasveiko.

REKLAMA

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 392 žmonės, dėl kitų priežasčių – 158 užsikrėtusieji.

Nuo birželio pradžios šalyje registruota 519 įvežtinių atvejų.

Per praėjusią parą ištirti 4427 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 267 tūkst. 700.


Rašyti komentarą...
I
Irena
2020-11-23 12:10:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mielieji,darykit ką nors su televizijų rodomais smurtiniais,ir aplamai ,,mėšlinais'' filmais.
Tvirti žmonės to mėšlo nežiūri,o tiems,, pakrypusiems'' vabalams --tai tiesioginis maistas smegenims
Atsakyti
0

A
Ada
2020-11-23 12:15:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl neuždaromi darželiai ir pradinės? Čia labai didžiuliai židiniai ir tai yra slepiama
Atsakyti
-8

S
Sofas
2020-11-23 12:24:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol iš Ukrainos važiuos dirbti tol ir tęsis ir tik daugės ten į parą po 15 tūkstančių tik apytiksliai o jie kur nori ten važiuja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų