"Šios derybos seniai lauktas dalykas, o sekimo skandalas - yra kaltinimų, yra įtarimų, visa tai reikia išsiaiškinti, bet nemanau, kad tai galėtų kaip nors sutrukdyti arba pakenkti pačioms deryboms dėl sutarties", - BNS sakė Europos liaudies partijos frakcijai priklausanti europarlamentarė Laima Andrikienė, dirbanti Europos Parlamento (EP) Tarptautinės prekybos komitete.
Anot L.Andrikienės, EP pirmininkas Martinas Šulcas yra paprašęs aukštų JAV pareigūnų išaiškinimo dėl europiečių duomenų naudojimo, tačiau Europos liaudies partijos frakcijoje nuomonė dėl derybų nesikeičia: "Visi supranta, kad derybos yra procesas ir jos tik prasideda".
Anot europarlamentarės, abu procesai turi vykti lygiagrečiai: "Tegul derybos vyksta savo ruožtu, o šnipinėjimo skandalo informaciją rinksime ir išvadas darysime - tam laiko turime pakankamai".
EP Socialistų ir demokratų frakcijos pozicija dėl derybų nėra vienbalsė, teigė europarlamentaras Zigmantas Balčytis.
"Kai kurie mūsų frakcijos nariai baiminasi, kad, pavyzdžiui, informacinių technologinių srityje sutartis (su JAV - red.) gali pažeisti jų dabartinius interesus,"- kalbėjo socialistų frakcijos atstovas.
Anot Z.Balčyčio, nuspręsta, kad derybų stabdyti nereikia, tačiau galutinė jų eiga paaiškės surinkus informaciją: "Reikia laukti informacijos, kurią turi pateikti JAV pusė ir tada galutinai apsispręsti dėl šių derybų eigos".
Pirmadienio vakarą Vašingtone prasidės ilgai lauktos JAV ir ES derybos dėl laisvos prekybos sutarties. Nors įprastai tokio masto susitarimai derinami kelerius metus, šį tikimasi pabaigti iki 2014 metų pabaigos. Derybų pradžia sutapo su įtarimais JAV saugumo pareigūnams šnipinėjus ES šalių piliečius ir institucijų būstines JAV.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.