Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minske šiąnakt prieš Lietuvos ambasadą buvo įvykdytas vandalizmo aktas – protestuotojai prieš Lietuvos draudimą naudoti sovietinę simboliką viešuose renginiuose ambasados teritoriją paženklino nacionalbolševikiškais užrašais. Lietuvos užsienio reikalų ministerija Baltarusijos diplomatams įteikė protesto notą.

REKLAMA

Į sieną, esančią Lietuvos ambasados teritorijoje, buvo sudaužyti buteliai, vidun įmesti lapeliai su tekstu, o ambasadą sauganti mūro siena buvo išrašinėta nacionalbolševikine simbolika.

Tai portalui „Balsas.lt“ patvirtino Užsienio reikalų ministerijos (URM) Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktoriaus pavaduotoja Daiva Rimašauskaitė.

Anot D. Rimašauskaitės, vidun įmestas tekstas yra pasirašytas Nacionalbolševikų partijos ir jame reiškiamas protestas prieš Seimo priimtą pataisą, draudžiančią sovietinės simbolikos naudojimą viešuose renginiuose.

REKLAMA
REKLAMA

URM darbuotoja portalui sakė, kad dabar į įvykio vietą yra atvykusi Minsko milicija ir vyksta tyrimas. „Tokie dalykai per valandą neišsisprendžia“, - sakė D. Rimašauskaitė.

Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Edminas Bagdonas oficialiems Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnams pareiškė protestą, reikalaudamas išsiaiškinti situaciją, surasti įvykio kaltininkus ir imtis priemonių, kad ateityje nebūtų pažeistas Lietuvos ambasados imunitetas ir būtų laikomasi visų 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių normų.

Kadangi buvo pažeisti pagal 1961 metų Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių garantuoti Lietuvos diplomatinės atstovybės imunitetai, siekiant išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes, laikinai sustabdytas dokumentų priėmimas Lietuvos ambasados Baltarusijoje Konsuliniame skyriuje.

URM praneša, kad Lietuvos piliečiams konsulinė pagalba bus teikiama.

Audringa reakcija dėl draudimo

Seimo priimtas įstatymas numato, jog mitinguose ir panašaus pobūdžio tautos susirinkimuose negalės būti naudojami nacių ir sovietų ženklai, nacių diktatoriaus Adolfo Hitlerio, Sovietų Sąjungos Komunistų partijos vado Josifo Stalino bei kitų nacių ir sovietų Komunistų partijos lyderių atvaizdai.

REKLAMA
REKLAMA

Sovietinių ir nacistinių simbolių draudimas sukėlė audringą Rusijos reakciją – šios valstybės politikai neigiamai įvertino Lietuvos parlamento priimtą teisės aktą. Šitai buvo paminėta ir liepos pradžioje priimtame Rusijos Dūmos pareiškime, kuriame teigiama neva Lietuvos veiksmai gali kelti grėsmę Europos saugumui ir stabilumui.

„Valstybės Dūma su nerimu pažymi, kad Lietuvos valdžia, pataikaudama tiems, kurie kursto Rusijai priešiškas nuotaikas Lietuvos visuomenėje, ir keldama specifiškai suprantamus transatlantinius interesus aukščiau globalinio saugumo ir visos Europos uždavinių, savo neatsakingais veiksmais gali sukelti grėsmę stabilumui ir saugumui Europoje, įšaldyti Europos bendradarbiavimo procese išryškėjusius poslinkius“, - sakoma Rusijos parlamento žemųjų rūmų pareiškime.

Manoma, jog draudimas naudoti viešuose renginiuose sovietinius ir nacistinius simbolius sukėlė ir įsilaužėlių kibernetinę ataką, kai iš serverių Prancūzijoje ir Švedijoje buvo blokuota apie 300 lietuviškų interneto puslapių, tarp kurių buvo ir valstybių institucijų tinklalapių.

REKLAMA
REKLAMA

Vietoje paprastos informacijos daugelyje puslapių raudonos sovietinės vėliavos su kūju ir pjautuvu fone pasirodė įvairūs komentarai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų