• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sniego pusnys prieš 13 metų gegužės 2-osios rytą. Užfiksuotais kadrais iš Žemaitijos socialiniuose tinkluose pasidalijo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) ir priminė, kad gegužės mėnesį dar iškrisdavo sniego.

Sniego pusnys prieš 13 metų gegužės 2-osios rytą. Užfiksuotais kadrais iš Žemaitijos socialiniuose tinkluose pasidalijo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) ir priminė, kad gegužės mėnesį dar iškrisdavo sniego.

REKLAMA

ORŲ ISTORIJA. Sniegas prieš 13 METŲ

2011 m. gegužės 2-osios rytas rytiniuose rajonuose išaušo saulėtas , o Žemaitijos šiaurinėje bei centrinėje dalyje laukai buvo nukloti iškritusio šlapio sniego.

Nors dar 2011 m. balandžio 29 d. temperatūra šalyje šoktelėjo iki 17–22 °C, tačiau gegužės 2 d. vidurdienį termometrai rodė vos 7–12 °C, o Žemaitijoje vietomis siekė keletą laipsnių virš nulio. Tuomet tokį staigų orų pasikeitimą lėmė šaltas oras įsiveržęs per Suomiją nuo Arkties vandenyno. Kadangi aukštai atmosferoje oro temperatūra buvo labiau būdinga žiemai, o ne gegužei, todėl ir krituliai iškrito kietos fazės.

Negana to, šaltis iš Lietuvos neskubėjo trauktis ir vos po 2 dienų gegužės 4-osios rytas Lazdijų ir Alytaus apylinkėse irgi buvo nuklotas sniego sluoksneliu. Dieną oras sušilo vos iki 7–11 laipsnių. Po keleto dienų, gegužės 9–12 dienomis vėl buvo vasariškai šilta, 20–26 °C.

REKLAMA
REKLAMA

Nors daugelis praeities orus labai greit pamiršta, tačiau net gegužę visko pasitaiko. Sniegas gegužės pirmojoje pusėje gana retas, tačiau vidutiniškai kas keletą metų pasitaikantis reiškinys.

REKLAMA

Netrukus nuo arktinių platumų į Lietuvą atslinks anticiklonas

Šiomis dienomis orai primins vasarą – vietomis šils net iki +27 laipsnių. Vis dėlto tokia temperatūra laikysis neilgai. Netrukus nuo arktinių platumų į Lietuvą atslinks anticiklonas, dėl kurio įtakos orai atvės, o dirvos paviršiuje pasirodys ir šalnų, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

Pasak sinoptikės, vasariškus džiaugsmus atnešę anticiklonai jau silpnėja, tačiau sausi ir šilti orai artimiausiomis dienomis dar laikysis.

REKLAMA
REKLAMA

„[Anticiklonai] bus iš visų pusių apsupti drėgnesnių ciklonų, kurie, kam patiks, kam nelabai, pas mus kol kas neužsuks, tad ir lietaus beveik neturėsime. Gal kiek palis sekmadienį ir pirmadienį“, – teigia E. Latvėnaitė.

Kitos savaitės pradžioje iš šiaurės, nuo arktinių platumų, stiprės dar vienas anticiklonas. Jis plėsis per Skandinaviją Baltijos regiono link ir atneš vėsesnio oro srautus.

„Orai atvės, blogiausiu atveju net ir šalnom grasins, ore silpnomis, dirvos paviršiuje jau gerokomi. Labiausiai kentės šiauriniai, šiaurės rytiniai ir rytiniai rajonai. Kol kas tai blogiausias prognozės variantas“, – praneša sinoptikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Antra savaitės pusė jau turėtų būti kiek šiltesnė, protarpiais su lietumi“, – priduria E. Latvėnaitė.

Orų prognozė savaitei

Ketvirtadienį, gegužės 2 d., be lietaus, rytą vėsiausia ir miglota bus pietiniuose rajonuose.Vėjas naktį nepastovus 3–6 m/s, dieną rytų 6–11 m/s. Naktį 8–12, pietiniuose rajonuose 4–7, čia dirvos paviršiuje ir apie 0 laipsnių gali būti, dieną 19–24 laipsniai, vakariniam, pietvakariniam pakraštuke iki 26 laipsnių šilumos, o vėsiausia šiaurės rytiniuose rajonuose.

REKLAMA

Penktadienį, gegužės 3 d., be lietaus. Vėjas rytinių krypčių 6–11 m/s. Naktį 6–10, vėsiausia šiaurės rytuose, rytuose, apie 4–5 laipsnius. Dieną 19–24 laipsniai šilumos.

Šeštadienį, gegužės 4 d., be lietaus. Vėjas naktį nepastovus 3–8m/s, dieną vakarinių krypčių 5–10 m/s. Naktį 3–8l aipsniai, vėsiausia rytiniuose rajonuose, čia dirvos paviršiuje šalnų grėsmė tikėtina iki -3–0. Dieną 18–23, pajūryje 12–15 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Sekmadienio, gegužės 5-osios, naktį be lietaus, dieną gali trumpai, su perkūnija nulyti. Vėjas naktį nepastovus 4–8 m/s, dieną šiaurės vakarų 6–11 m/s. Naktį 2–7, dieną 16–20 laipsnių, vėsiausia šiaurės rytuose, rytuose ir pajūryje.

Pirmadienio, gegužės 6-osios, naktį be lietaus, dieną gali truputį palyti pietiniuose, pietrytiniuose rajonuose.Vėjas rytų, šiaurės rytų naktį 4–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Naktį 1–6 laipsniai šilumos,šiauriniuose, šiaurės rytiniuose ir rytiniuose rajonuose dirvos paviršiuje šalnos iki -1–+6, dieną 12–17 laipsnių šilumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį, gegužės 7 d., be lietaus. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį -1 –+4, šalnos dirvos paviršiuje -2–+5, dieną 12–17 laipsnių šilumos.

Trečiadienį, gegužės 8 d., naktį be lietaus, rytą ir dieną gali jau gausokai palyti. Vėjas pietų, pietryčių naktį 4–8 m/s, dieną 7–12 m/s. Naktį 0–+3, dieną 12–17 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį, gegužės 9 d., naktį be ženklesnio lietaus, dieną gali truputį palyti. Vėjas vakarų naktį 4–8 m/s, dieną 7–12 m/s. Naktį 3–6, dieną 13–15 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Klimatologas Arūnas Bukantis atsakė, kiek ilgai tęsis šiluma

Ar vasariška šiluma atėjo ilgam, ar tai tik laikini pavasario papokštavimai, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė klimatologas Arūnas Bukantis.

Pasak klimatologo, 25–27 laipsnių šiluma džiaugsimės neilgai, nes penktadienį oro temperatūra pradės kristi. 

„Dabar mes esame Rytuose esančio anticiklono įtakoje, jo vakariniu pakraščiu plūsta šiluma iš Pietų, o po to šis anticiklonas turėtų susijungti su Skandinavijos anticiklonu.

REKLAMA

Tada mes pateksime į šaltesnio oro srauto įtaką ir įsivyraus jau ne rytų, bet ir Šiaurės rytų vėjai. Dėl to galima prognozuoti, kad nuo šeštadienio temperatūra bus gerokai žemesnė. Jeigu dabar turime netgi apie 25 laipsnius dienomis, tai vėliau temperatūra bus tarp 12–18 laipsnių ir toks atvėsimas bus gana ilgalaikis“, – teigė A. Bukantis.

Preliminariais duomenimis, laikysis nevienoda temperatūra: pietuose ji bus aukštesnė, pajūryje žymiai nesiskirs nuo likusios šalies teritorijos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi vėjas bus iš šiaurės rytų, tai pajūryje turėtų būti malonūs orai, tokie kaip ir visoje Lietuvoje, bet naktys bus vėsesnės“, – patikslino klimatologas.

B eto, naktimis dirvos paviršiuje yra tikėtinos šalnos, kurių gali pasitaikyti šeštadienio ar sekmadienio naktimis.

„Tas atvėsimas yra gana ilgalaikis, praktiškai, jeigu taip sudalintume visą gegužės mėnesį po savaitę, tai 2 ir 3 gegužės mėnesio savaitės yra numatomos vėsesnės“, – teigė A. Bukantis. 

REKLAMA

Ilgalaikje perspektyvoje tokios šilumos bangos, kurios yra dabar, nenumatomos. Artimiausiomis dienomis laikysis 24–27 laipsnių šiluma, vėliau ji nukris 12–13, o jau nuo gegužės vidurio – 17–18 laipsnių.

„Nepamirškime, kokia yra apskritai šio pavasario orų būklė – tokie linksmieji kalneliai: tai +25, tai +5 ir taip kartojasi jau visą balandžio mėnesį. Galima sakyti, kad tokios tendencijos neišvengiamai išliks ir gegužės mėnesį.

Pirmosios dienos šiltos, po to pora savaičių vėsesnių, na, ir antroje gegužės pusėje, maždaug nuo 20 dienos, turėtų vėl pradėti temperatūra kilti ir pasiekti dienomis 20–25 laipsnius“, – kalbėjo A. Bukantis

Tai pavadinime ir rasykit, kad pries 13 metu, o tai atrodo, kad siandien uzklojo:)))
Neturi apie ką daugiau rašyt, vadinasi.
Debilizmui ribų nėra.gėda!!! Kaip toks mėšlas dar dirba žiniasklaidoje, gal žolytės patraukė!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų