• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak klimatologų, šią savaitę oro masės eina iš pietvakarių Europos ar net Viduržemio jūros regiono ir galime džiaugtis šiltesniais, bet ir sausesniais orais nei Ispanijoje ar Portugalijoje. Visgi mėnesio viduryje drėgmė ir šiek tiek šaltesni orai sugrįš.

Pasak klimatologų, šią savaitę oro masės eina iš pietvakarių Europos ar net Viduržemio jūros regiono ir galime džiaugtis šiltesniais, bet ir sausesniais orais nei Ispanijoje ar Portugalijoje. Visgi mėnesio viduryje drėgmė ir šiek tiek šaltesni orai sugrįš.

REKLAMA

Taip pat į Europą grįžta dulkės iš pietryčių, pasak klimatologo Arūno Bukančio, nerimauti mums nereikėtų, nes Lietuvą pasieks nebent nereikšmingas jų kiekis arba aplenks iš viso. 

Gegužės mėnesio viduryje temperatūra kris ir laikysis iki 20 dienos

Pasak Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros doc. Gintauto Stankūnavičiaus, oro cirkuliacija mėnesio viduryje keisis ir atkeliaus iš šiaurės vakarų. Todėl galima tikėtis temperatūrų kritimo apie 10 laipsnių dienomis.

„Tai be abejo, vandenys šiaurės Atlante šaltesni, 710 laipsnių tiktai prie Europos krantų, tai įsivaizduokit, toks vėsus oras, atėjęs staigiai, negalėtų greitai įšilti“, – naujienų portalui tv3.lt paaiškina jis. 

REKLAMA
REKLAMA

O štai, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas A. Bukantis teigia, kad šis atvėsimas tęsis iki gegužės 20 dienos. 

REKLAMA

Nors gegužės mėnesio pradžia bus kiek sausesnė lyginant su normomis, klimatologo teigimu, drėgnesni orai Lietuvą aplankys mėnesio viduryje. 

G. Stankūnavičius pastebi, kad jau šios savaitės pabaigoje keisis oro srautas ir Lietuvą pasieks iš šiaurės rytų, todėl vasariškas naktis taip pat pakeis žemesnės temperatūros.

„Dabar 11 laipsnių, pavyzdžiui, Vilniuje naktimis, kitur galbūt 8 ar 7 laipsniai, bet tai normalu vasarą, o ne balandžio pabaigoje“, – užsimena jis. 

REKLAMA
REKLAMA

A. Bukančio manymu, buvo galima tikėtis tokių permainingų orų, nes balandžio mėnuo taip pat stebino temperatūrų svyravimais. 

„Gegužė neišvengiamai yra permaininga, kadangi dar Skandinavijoje yra absoliuti žiema ir, galima sakyti, sniego danga dar laikosi, tai dėl to iš ten įsivyravo oro srautai. Jie ir lemia tokį atšalimą. Tai gana įprasta, gegužės mėnesį yra buvę 6 ar 8 laipsniai šalčio“, – pažymi A. Bukantis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę temperatūra kyla virš 20 laipsnių šilumos

Tuo tarpu, sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pasidalino vasariškomis šios savaitės prognozėmis.

Kol kol kas laukia gražūs, vasara dvelkiantys orai. Tik keliaujantys į pajūrį turėtų nepamiršti, kad čia kartais bus vėsiau (stebėkit vandens temperatūrą, nes ji dažniausiai orams diriguoja)“, – socialiniuose tinkluose rašo sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

Pirmadienį, balandžio 29-osios naktį be ženklesnio lietaus, dieną gali trumpai nulyti vakariniam, šiaurės vakariniam pakraštuke, čia ir perkūnija gali silpnai sudundėti. Vėjas pietinių krypčių naktį 36m/s, dieną 712m/s. Naktį 712°C, dieną 2123°C.

REKLAMA

Antradienį, balandžio 30 d. gali trumpai nulyti šiaurės vakariniuose, šiauriniuose rajonuose, Vėjas pietinių krypčių, šiauriniuose rajonuose rytų naktį 48 m/s, dieną 611m/s. Naktį 913°C, dieną 2124°C.

Trečiadienį, gegužės 1-osios naktį be lietaus, pajūryje ir šiaurės vakariniuose rajonuose gali rūkai nusidriekti, dieną trumpai, su perkūnija nulis šiauriniam, šiaurės rytiniam pakraštuke. Vėjas nepastovus 48m/s. Naktį 812°C, dieną 2124°C, pajūryje 1619°C.

REKLAMA

Ketvirtadienį, gegužės 2-osios naktį be lietaus, dieną gali silpnai nulyti šiauriniam pakraštuke.Vėjas naktį nepastovus 3-6m/s, dieną rytų, pietryčių 510m/s. Naktį 611°C, dieną 2024°C, vėsiausia šiaurės rytiniuose rajonuose.

Penktadienį, gegužės 3 d. be lietaus. Vėjas naktį rytų 4-8 m/s, dieną šiaurės, šiaurės rytų 611 m/s. Naktį 510°C, dieną 1822°C.

Šeštadienį, gegužės 4 d. be ženklesnio lietaus. Vėjas naktį nepastovus 48 m/s, dieną šiaurės rytų 712 m/s. Naktį 49°C, dieną 1619°C.

Sekmadienį, gegužės 5 d. protarpiais nedidelis lietus gali nulyti. Vėjas šiaurės rytų 510m/s. Naktį 27°C, dieną 1116°C.

Liūdnos žinios būna apie karščius, o atvėsimas tai visai neblogai.
gerai kai vėsu. kaifuoju nuo vėsaus oro, minuso, pūgos, lietaus, krušos, šlapdribos, vėjo, źvarbos. kam nepatinka, per tvorą ir į Afriką. galit neatsakinet, nes dejau ant visų už save mažesnių
Kliteralogai dar nei kart siais metais nepasake nieko ko neparode paprastas google weather. Jie arba buria is kavos tirsciu arba siaip pasakoja nesamones, nes nei kart nepasiteisino ju gasdinimai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų