• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiomis dienomis orai primins vasarą – vietom is šils net iki +27 laipsnių. Vis dėlto tokia temperatūra laikysis neilgai. Netrukus nuo arktinių platumų į Lietuvą atslinks anticiklonas, dėl kurio įtakos orai atvės, o dirvos paviršiuje pasirodys ir šalnų, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

Šiomis dienomis orai primins vasarą – vietom is šils net iki +27 laipsnių. Vis dėlto tokia temperatūra laikysis neilgai. Netrukus nuo arktinių platumų į Lietuvą atslinks anticiklonas, dėl kurio įtakos orai atvės, o dirvos paviršiuje pasirodys ir šalnų, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

REKLAMA

Pasak sinoptikės, vasariškus džiaugsmus atnešę anticiklonai jau silpnėja, tačiau sausi ir šilti orai artimiausiomis dienomis dar laikysis.

„[Anticiklonai] bus iš visų pusių apsupti drėgnesnių ciklonų, kurie, kam patiks, kam nelabai, pas mus kol kas neužsuks, tad ir lietaus beveik neturėsime. Gal kiek palis sekmadienį ir pirmadienį“, – teigia E. Latvėnaitė.

Kitos savaitės pradžioje iš šiaurės, nuo arktinių platumų, stiprės dar vienas anticiklonas. Jis plėsis per Skandinaviją Baltijos regiono link ir atneš vėsesnio oro srautus.

REKLAMA
REKLAMA

„Orai atvės, blogiausiu atveju net ir šalnom grasins, ore silpnomis, dirvos paviršiuje jau gerokomi. Labiausiai kentės šiauriniai, šiaurės rytiniai ir rytiniai rajonai. Kol kas tai blogiausias prognozės variantas“, – praneša sinoptikė.

REKLAMA

„Antra savaitės pusė jau turėtų būti kiek šiltesnė, protarpiais su lietumi“, – priduria E. Latvėnaitė.

Orų prognozė savaitei

Ketvirtadienį, gegužės 2 d., be lietaus, rytą vėsiausia ir miglota bus pietiniuose rajonuose.Vėjas naktį nepastovus 3–6 m/s, dieną rytų 6–11 m/s. Naktį 8–12, pietiniuose rajonuose 4–7, čia dirvos paviršiuje ir apie 0 laipsnių gali būti, dieną 19–24 laipsniai, vakariniam, pietvakariniam pakraštuke iki 26 laipsnių šilumos, o vėsiausia šiaurės rytiniuose rajonuose.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį, gegužės 3 d., be lietaus. Vėjas rytinių krypčių 6–11 m/s. Naktį 6–10, vėsiausia šiaurės rytuose, rytuose, apie 4–5 laipsnius. Dieną 19–24 laipsniai šilumos.

Šeštadienį, gegužės 4 d., be lietaus. Vėjas naktį nepastovus 3–8m/s, dieną vakarinių krypčių 5–10 m/s. Naktį 3–8l aipsniai, vėsiausia rytiniuose rajonuose, čia dirvos paviršiuje šalnų grėsmė tikėtina iki -3–0. Dieną 18–23, pajūryje 12–15 laipsnių šilumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienio, gegužės 5-osios, naktį be lietaus, dieną gali trumpai, su perkūnija nulyti. Vėjas naktį nepastovus 4–8 m/s, dieną šiaurės vakarų 6–11 m/s. Naktį 2–7, dieną 16–20 laipsnių, vėsiausia šiaurės rytuose, rytuose ir pajūryje.

Pirmadienio, gegužės 6-osios, naktį be lietaus, dieną gali truputį palyti pietiniuose, pietrytiniuose rajonuose.Vėjas rytų, šiaurės rytų naktį 4–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Naktį 1–6 laipsniai šilumos,šiauriniuose, šiaurės rytiniuose ir rytiniuose rajonuose dirvos paviršiuje šalnos iki -1–+6, dieną 12–17 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Antradienį, gegužės 7 d., be lietaus. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį -1 –+4, šalnos dirvos paviršiuje -2–+5, dieną 12–17 laipsnių šilumos.

Trečiadienį, gegužės 8 d., naktį be lietaus, rytą ir dieną gali jau gausokai palyti. Vėjas pietų, pietryčių naktį 4–8 m/s, dieną 7–12 m/s. Naktį 0–+3, dieną 12–17 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį, gegužės 9 d., naktį be ženklesnio lietaus, dieną gali truputį palyti. Vėjas vakarų naktį 4–8 m/s, dieną 7–12 m/s. Naktį 3–6, dieną 13–15 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Klimatologas Arūnas Bukantis atsakė, kiek ilgai tęsis šiluma

Ar vasariška šiluma atėjo ilgam, ar tai tik laikini pavasario papokštavimai, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė klimatologas Arūnas Bukantis.

Pasak klimatologo, 25–27 laipsnių šiluma džiaugsimės neilgai, nes penktadienį oro temperatūra pradės kristi. 

„Dabar mes esame Rytuose esančio anticiklono įtakoje, jo vakariniu pakraščiu plūsta šiluma iš Pietų, o po to šis anticiklonas turėtų susijungti su Skandinavijos anticiklonu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tada mes pateksime į šaltesnio oro srauto įtaką ir įsivyraus jau ne rytų, bet ir Šiaurės rytų vėjai. Dėl to galima prognozuoti, kad nuo šeštadienio temperatūra bus gerokai žemesnė. Jeigu dabar turime netgi apie 25 laipsnius dienomis, tai vėliau temperatūra bus tarp 12–18 laipsnių ir toks atvėsimas bus gana ilgalaikis“, – teigė A. Bukantis.

Preliminariais duomenimis, laikysis nevienoda temperatūra: pietuose ji bus aukštesnė, pajūryje žymiai nesiskirs nuo likusios šalies teritorijos. 

REKLAMA

„Kadangi vėjas bus iš šiaurės rytų, tai pajūryje turėtų būti malonūs orai, tokie kaip ir visoje Lietuvoje, bet naktys bus vėsesnės“, – patikslino klimatologas.

B eto, naktimis dirvos paviršiuje yra tikėtinos šalnos, kurių gali pasitaikyti šeštadienio ar sekmadienio naktimis.

„Tas atvėsimas yra gana ilgalaikis, praktiškai, jeigu taip sudalintume visą gegužės mėnesį po savaitę, tai 2 ir 3 gegužės mėnesio savaitės yra numatomos vėsesnės“, – teigė A. Bukantis. 

REKLAMA

Ilgalaikje perspektyvoje tokios šilumos bangos, kurios yra dabar, nenumatomos. Artimiausiomis dienomis laikysis 24–27 laipsnių šiluma, vėliau ji nukris 12–13, o jau nuo gegužės vidurio – 17–18 laipsnių.

„Nepamirškime, kokia yra apskritai šio pavasario orų būklė – tokie linksmieji kalneliai: tai +25, tai +5 ir taip kartojasi jau visą balandžio mėnesį. Galima sakyti, kad tokios tendencijos neišvengiamai išliks ir gegužės mėnesį.

Pirmosios dienos šiltos, po to pora savaičių vėsesnių, na, ir antroje gegužės pusėje, maždaug nuo 20 dienos, turėtų vėl pradėti temperatūra kilti ir pasiekti dienomis 20–25 laipsnius“, – kalbėjo A. Bukantis

Jarulis degradaves sovietų palikimas
Jarulis degradaves sovietų palikimas
Koks tu debilelis esi. Nesinori viešoj erdvėje kalbėti negraziai. Bet tokie komentatoriai užsiimkit kažkuo,o ne pakampėse gerdami komentuokite degradai.
Kas čia per sup*isti orai vėl užeis kas čia bl*et darosi nervuoja jau bl*et kūr*va nežinau!! Jei šiluma tai tegul ir liekasi tokia apie +22 ir daugiau!!! Neužpiskit bl*et nac hui!!!
keisto,vedu sąsiuvinį apie ankstesnių metų orus.Tai beveik visada Lietuvoje balandžio 16/17 d.d.būdavo šlapdriba,o žymus atšilimas po balandžio 25d.Vėliau tarpas nuo gegužės 5d atšalimas iki 15d.,taip.kad nieko keisto,nieko naujo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų