• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje viešintis Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris sako, kad Rusijos karas Ukrainoje truks dar ilgai. Vis dėlto kartu jis pabrėžė, kad Vakarai ir Vokietija tam bus pasiruošę.

5

Lietuvoje viešintis Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris sako, kad Rusijos karas Ukrainoje truks dar ilgai. Vis dėlto kartu jis pabrėžė, kad Vakarai ir Vokietija tam bus pasiruošę.

REKLAMA

Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį susitiko su Vokietijos prezidentu F. W. Steinmeieriu. Po jų susitikimo Rukloje surengta spaudos konefrencija.

Vokietijos prezidentas: karas truks ilgai

Į Lietuvą atvykęs Vokietijos prezidentas F. W. Steinmeieris sakė besidžiaugiantis būdamas Lietuvoje tokiu sudėtingu Europai metu.

„Mes tvirtai palaikome lietuvius, latvius ir estus, palaikome žmones Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje bei Kitus sąjungininkus Rytuose. Karas sugrįžo prie pat jų visų sienų. Mūsų žinia iš Vokietijos yra aiški – aljanso solidarumas veikia be jokių „jeigu“ ir „bet“. Vokietija yra patikimas kolektyvinės aljansų gynybos partnerė“, – spaudos konferencijoje kalbėjo F. Walteris Steinmeieris.

Iš Ukrainos matomus vaizdus jis vadino sukrečiančiais. Šimtai tūkstančių žmonių turi palikti savo namus, o tūkstančiai niekuo dėtų žmonių buvo nužudyti pirmąją karo savaitę. Miestai toliau griaunami.

REKLAMA
REKLAMA

„Rusijos prezidentas praliejo tautos, kuri prieš keletą dienų dar buvo jo broliška tauta, kraują. Šis karas – tarptautinės teisės pažeidimas. Niekas istorijos tėkmėje negalės pateisinti to, kas dabar vyksta Ukrainoje. Tėvai netenka vaikų, o vaikai tėvų, šeimos išardomos, žmonės netenka visko, ką susikūrė sunku laikmečiu“, – sakė Vokietijos prezidentas.

REKLAMA

F. W. Steinmeieris svarstė, kad jei V. Putinas pradėjo karą, tai jį gali ir nutraukti. Tai padaryti Vokietijos prezidentas ir paskatino.

„Jis privalo karą nutraukti. Jei jo nenutrauks, tuomet gali būti, kad bus naudojama vis daugiau sunkiųjų ginklų, bus vis daugiau aukų“, – sakė jis.

Vokietijos prezidentas paminėjo, kad V. Putinas karu pasiekė jam netikėtą rezultatą – suvienijo Vakarų šalis.

„Nėra ženklų, kad karas greitai pasibaigs. Greičiausiai, jis truks ilgai. Ir mes būsime kantrūs“, – apibendrino F. W. Steinmeieris.

REKLAMA
REKLAMA

Nausėda: jei Putinas nenutrauks karo, patikėkite, Rusija kentės

Prezidentas G. Nausėda sakė besidžiaugiantis Vokietijos prezidento vizitu Lietuvoje. Vėliau prezidentas į kolegą iš Vokietijos kreipėsi vokiškai.

„Esame pasirengę priimti dar daugiau vokietijos karių savo teritorijoje ir tikimės, kad Vokietija kuo greičiau nuspręs vėl padidinti karių skaičių šalyje“, – vokiškai kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas pabrėžė, kad realiuoju metu Ukrainoje dabar vyksta mūšiai.

„Ukrainos tauta herojiškai kovoja ne tik už savo šalies suverenumą, bet ir už laisvę ir demokratiją Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiaurūs karo nusikaltimai, kuriuos jau daugiau nei savaitę patiria ukrainiečiai, nėra tik Rusijos karas prieš Ukrainą. Tai Putino ataka prieš visą Europą, visą Vakarų pasaulį. Mūsų saugumo architektūrą, vertybes, visuomenės santvarką“, – sakė G. Nausėda.

Jis tęsė, kad Rusijai negalima leisti kruvinomis rankomis leisti perbraižyti pasaulio žemėlapį.

„Agresoriui reikia duoti atkirtį. Džiaugiuosi, kad visas Vakarų pasaulis susivienijo prieš siautėjantį blogį, kaukės nukrito ir nebeliko puoselėjamų iliuzijų, kad Kremlius atsitrauks.

REKLAMA

Griežtos sankcijos ir visiška Rusijos izoliacija – tik Vakarų atsako pradžia. Jei Putinas nenutrauks karo, Rusija kentės, patikėkite, nuo tikrai skausmingų pasekmių“, – sakė G. Nausėda.

Jis teigė, kad pagalba Ukrainai turi būti tęsiama. Jis kalbėjo apie pagalbą visais frontais – ekonominę, humanitarinę ir t.t.

„Rusijos karinės pajėgos turi būti išstumtos iš Ukrainos“, – kalbėjo G. Nausėda.

Palaiko Ukrainos stojimą į ES

Prezidentas teigė manantis, kad Ukrainos vieta yra Europos Sąjungoje. Kad ji yra verta būti ES dalimi, jau įrodė savo herojiška kova ir pažanga vykdant naujoves, sako G. Nausėda.

REKLAMA

„Raginu ES institucijas ir kitas ES šalis palaikyti Ukrainos stojimo į ES paraišką, kuo greičiau jai suteikti ES šalies kandidatės statusą ir pradėti derybų procesą“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentas Ukrainos kovą prilygino Europos išlikimui. Todėl, kaip sako šalies vadovas, laiko abejoti ir dvejoti nebėra. Ryžtingus sprendimus reikia priimti dabar, drąsiai kovoti už vertybes ir netrypčioti vietoje.

„Tikiu, kad blogis bus nugalėtas“, – apibendrino G. Nausėda.

Lietuvoje lankosi Vokietijos prezidentas

Ketvirtadienį į Lietuvą atvyko Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos vadovas susitiko su Lietuvos prezidentu G. Nausėda, jie aptarė paramą Ukrainai, NATO rytinio flango stiprinimo priemones, atsaką į Baltarusijos remiamą Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą.

Prezidentai taip pat aplankė Rukloje dislokuotą Vokietijos vadovaujamą NATO priešakinių pajėgų kovinę grupę.

Vokietija vadovauja tarptautiniam NATO batalionui Lietuvoje. Praėjusią savaitę vokiečiai šalyje dislokavo papildomus 350 karių.

Įprastai vienos rotacijos metu Rukloje tarnauja apie 1200 sąjungininkų karių. Šiuo metu, reaguojant į Rusijos karo veiksmus Ukrainoje, šalys pajėgas didina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų