Atlikti gerą darbą – teisingas, bet kartais itin brangiai kainuojantis ir daug problemų sukeliantis žingsnis. Vis dėlto, nepaisant visų laukiančių išbandymų, Lietuvoje atsiranda žmonių, kurie priima sprendimą sukurti šeimyną.

Seime Vaiko gerovės parlamentinė grupė suorganizavo posėdį-apskritojo stalo diskusiją dėl Lietuvos šeimynų padėties.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai pristatė šeimynų situaciją Lietuvoje iki naujojo Šeimynų įstatymo 2010 m. vasario 11 d. ir jį priėmus, šeimynų licencijavimo, dalyvių skaičiaus, atlyginimo, pajamų, socialinių garantijų ir dalyvavimo projektuose galimybių klausimus.

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė pridūrė, kad programoje yra užsibrėžtas tikslas iki 2030 m. sumažinti globos namuose augančių vaikų skaičių 10 proc.

Dviprasmiška situacija

Kiekviena šeimyna – atskira istorija. Juk po vienu stogu susirenka nepažįstami vaikai, iš kurių naujieji tėvai turi sulipdyti darnų darinį. Toli gražu ne viskas būna rožėmis klota. Dalis vaikų, kurie patenka į šeimyną, būna neįgalūs, kiti turi psichologinių problemų, todėl tėvams tenka įveikti itin rimtus iššūkius.

REKLAMA

Šeimynos iš Pasvalio atstovė Nijolė Navickienė pasidalijo problema, kurią teko (ir, greičiausia, dar tenka) spręsti pastaraisiais mėnesiais: „Turėjau pirmą neįgalią mergaitę. Prieš kurį laiką atsirado jos mama. Motinai atseit parūpo dukra. Iš tikrųjų jai svarbiausia buvo vaikui skiriami pinigai. Mergaitė labai norėjo grįžti pas mamą, ir niekas jos negalėjo sulaikyti. Ji sugrįžo pas mamą, tačiau su savivaldybe sutarėme, kad tai mamai pinigai nebūtų mokami. Praėjo mėnuo, ir mamos meilė išgaravo.“

Anot jos, tada mergaitei nebebuvo kur dėtis, todėl ji atsidūrė globos namuose. „Mergaitei labai prireikė vaikų, pinigų, laisvės. Berniukai aplink ją pradėjo sukti ratus. Ji pradėjo kalbėti, kad išvažiuos dirbti į užsienį. Bet juk ji pati negali savimi pasirūpinti. Mergina visada bus priklausoma nuo kitų žmonių. Tačiau hormonai siaučia, kažkas kažką pataria ir ji nebesusigaudo, kaip pasielgti būtų teisingiausia“, - sakė N. Navickienė.

Negauna paskolos

Norėdami pagerinti šeimynose augančių vaikų situaciją, tėvai bando kreiptis į bankus dėl paskolų, tačiau solidesniu turtu neparemti prašymai yra akimirksniu atmetami.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų