Atitinkamai nuo 7,13 atvejų 100 tūkstančių vaikų iki 13,3. 2016 metais užregistruoti 69 tuberkulioze sergantys vaikai, 2015 m. – 58, 2014 m. – 38. ULAC medikai primena, kad TB infekcijos šaltinis yra sergantis atvira plaučių TB ligonis, kuris kosėdamas, čiaudėdamas ir skrepliuodamas į aplinką gausiai išskiria ligos sukėlėjus.
Ši liga ypač grėsminga naujagimiams ir kūdikiams bei vaikams iki 5 metų. Vaikai TB dažnai užsikrečia nuo suaugusiųjų, todėl artėjant mokslo metams medikai ragina itin atsakingai tikrintis sveikatą.
Siekiant sumažinti užsikrėtimo riziką, ULAC medikai rekomenduoja:
- reguliariai plauti rankas;
- laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo – kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis servetėlėmis, o panaudotas servetėles išmesti į šiukšliadėžę;
- reguliariai vėdinti ir valyti patalpas;
- vengti artimo sąlyčio su sergančiuoju.
Kaip diagnozuojama TB?
Tuberkulino testas naudojamas siekiant nustatyti, ar žmogus užsikrėtęs TB. Sveikatos priežiūros specialistas įšvirkščia nedidelį kiekį tuberkulino po oda vidinėje dilbio dalyje.
Po 2 - 3 dienų sveikatos priežiūros specialistas įvertina odos reakciją. Tuberkulino įšvirkštimo vietoje gali atsirasti patinimas. Išmatavus patinimo diametrą nustatoma, ar testas teigiamas, ar neigimas. Teigimas testas paprastai reiškia, kad žmogus yra infekuotas TM.
Paprasčiausias tyrimas yra skreplių ištyrimas dėl TM. Šiuo tyrimu galima greitai diagnozuoti TB ir paskirti reikiamą gydymą. Labai svarbu TM išskiriantį ligonį greitai izoliuoti ir skirti reikiamą gydymą, kontroliuojamą medicinos personalo.