• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis praneša, kad jau birželio mėnesį bus paskelbta, kuris restoranas Lietuvoje bus įvertintas „Michelin“. Anot jo, tai turėtų prisidėti prie jau matomo šalies turizmo sektoriaus atsigavimo.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis praneša, kad jau birželio mėnesį bus paskelbta, kuris restoranas Lietuvoje bus įvertintas „Michelin“. Anot jo, tai turėtų prisidėti prie jau matomo šalies turizmo sektoriaus atsigavimo.

REKLAMA

„Kelių savaičių bėgyje, birželio 13 d. turėsime „Michelin“ paskelbimą Lietuvoje ir tai yra didelis žingsnis Lietuvai. Tikėtina, kad tai atneš 3–4 mln. eurų pajamų sektoriui per metus“, – ketvirtadienį, Kaune vykstančios Europos kelionių komisijos (EKK) visuotinio susirinkimo metu teigė K. Žemaitis.

„Turistų skaičius nepadidės milijonais, bet skaičiuojame, kad keliolika tūkstančių naujų turistų atvažiuotų tik dėl „Michelin“. Tą matome kitose šalyse“, – pridūrė jis.

Anot viceministro, „Michelin“ vertino Vilniuje, Kaune ir pajūryje esančius restoranus ir yra tikimasi bent vienos žvaigždės kažkuriam iš jų. Taip pat, jo teigimu, siekiama ir viso gido, kuriame „Michelin“ rekomenduotų keletą restoranų.  

REKLAMA
REKLAMA

„Žinau, kad Vilnius, Kaunas bei pajūris yra tarp tų lokacijų, kurios yra vertinamos kaip potencialios. Ir mes laukiame ne tik žvaigždės, bet ir viso gido“, – aiškino jis.

REKLAMA

„Gidas yra platesnis leidinys, dažnai svarbesnis nei žvaigždė. Nes gide yra keliolika restoranų ir turistai renkasi ne tik žvaigždutės restoraną, bet visą eilę. Ir tikrai turime daug vilčių, kad gide atsirastų vietos ir Kauno ir pajūrio restoranams“, – komentavo jis.

Jis paminėjo, kad šis projektas Lietuvai kainuoja 500 tūkst. eurų per metus, bet tai – atsiperkanti investicija.

Turizmo paslaugų eksportas jau viršijo priešpandeminius lygius

Taip pat viceministras paminėjo, kad jau 2023 m. turizmo kelionių paslaugų eksportas viršijo 2019 m. rezultatus, net atsižvelgus į infliaciją. Anot jo, nors matomas kiek mažesnis užsienio turistų skaičius, jų vertė yra didesnė.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai svarbu akcentuoti finansinę turizmo įtaką Lietuvos ekonomikai. Pagal atneštus pinigus Lietuvos ekonomikai, turizmo sektorius pralenkė priešpandeminius skaičius. 2019 m. turizmo kelionių paslaugų eksportas siekė 1,3 mlrd. eurų, o 2023 m. siekia 1,7 mlrd. eurų“, – aiškino jis.

„Vietinis turizmas jau seniai viršijo priešpandeminius skaičius, užsienio turistų skaičius auga. (...) Užsienio turistų turime truputį mažiau, bet jie atneša daugiau vertės“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EKK vertinant, kad Rusijos agresija prieš Ukraina atbaido dalį turistų, viceministras teigia, kad tokiu atveju galima bandyti pritraukti daugiau turistų iš šalia esančių valstybių. Jis pridūrė, kad Kaune vykstantis EKK visuotinis susirinkimas prisideda prie Lietuvos patrauklumo užsienyje kūrimo.

„Yra galimybės mūsų kaimyninėse šalyse. Tai yra Lenkija, Suomija, Estija ir Latvija, ten tikrai nereikia aiškinti, kur karas vyksta. Jie puikiai žino niuansus, nes jie yra tame pačiame regione. Tai mes stipriname savo darbą šiame regione, kur tos geopolitinės įtampos yra mažiau paveikios. Taip pat yra galimybė mums dar aiškiau kalbėti Vokietijoje ir JAV apie tai, kad Lietuva yra patraukli lokacija“, – komentavo jis.

REKLAMA

Taip pat, anot jo, siekiant pritraukti turistų iš tolimesnių šalių, Lietuva aktyviau reklamuosis užsienyje. Be to, pasak viceministro, bus užtikrinamas geresnis susisiekimas bei turistams įdomių objektų vystymas.

„Planuojame dar aktyviau dalyvauti tarptautinėse turizmo parodose. Yra labai svarbu sukurti Lietuvos matomumą ir žinomumą. Aktyviai dirbame kuriant daugiau skrydžių ir krypčių, skrydžiai vis dar yra esminis klausimas ir Kaunui, ir Lietuvai. Dirbame dabar su Susisiekimo ministerija dėl to“, – teigė K. Žemaitis.

REKLAMA

„Taip pat dirbame ties informacine sistema Lietuvoje, kad geriau žinotume, ką turistai veikia, ko nori. Pagal tai savivaldybės ir valstybė galėtų priimti sprendimus dėl infrastruktūros, lankomų objektų“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė praeitų metų pabaigoje sakė, jog Lietuvoje 2024 m. turėtų atsirasti pirmasis restoranas su „Michelin“ įvertinimu. Jos teigimu, tokio restorano atsiradimas paskatintų atvykstančiųjų turistų srautus grįžti į priešpandeminį lygį.

„Michelin“ gidas, tai – prestižinis geriausius pasaulio restoranus įvertinantis leidinys, nuo 1900 m. leidžiamas Prancūzijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų