Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Lietuvoje minima Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena. Ta proga įvairiose Lietuvos vietovės vyks renginiai, bus aukojamos Šv.Mišios.

Sekmadienį Lietuvoje minima Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena. Ta proga įvairiose Lietuvos vietovės vyks renginiai, bus aukojamos Šv.Mišios.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagerbdami žuvusiųjų atminimą nepamirškime, kad saugūs keliuose būsime tik tada, kai kiekvienas eismo dalyvis bus atsakingas ir sąmoningas, prisidės prie eismo kultūros ugdymo. Visada objektyviai vertinkime eismo sąlygas, vairavimo įgūdžius ir transporto priemonės techninę būklę. Tai padės išvengti skaudžių nelaimių“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Vidurdienį visi vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčią. Čia šv. Mišias, skirtas žuvusiesiems ir nukentėjusiesiems eismo įvykiuose atminti aukos Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas.

Po jų vyks prevencinis renginys: dalyvaus žymus mūsų šalies automobilių lenktynininkas Benediktas Vanagas, vyks susitikimas su Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovais. Kelių policijos pareigūnė Aistė Dijokaitė pristatys saugaus eismo knygą vaikams, bus dalijami atšvaitai, kita prevencinė saugaus eismo medžiaga.

REKLAMA
REKLAMA

Šv. Mišios Pasaulinei dienai žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti taip pat bus aukojamos kitų miestų bažnyčiose.

Ši diena minima nuo 2005 metų. Ją minėtina diena paskelbė Jungtinės Tautos bei Pasaulio sveikatos organizacija.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kasdien keliuose žūstančius ir sužalojamus žmones. Transporto priemonių vairuotojai ir pėstieji raginami susimąstyti apie savo ir kitų saugumą keliuose.

„Saugus eismas – tai sistema, susidedanti iš trijų elementų kelias-žmogus-automobilis. Labiausiai pažeidžiamas šioje sistemoje yra žmogus ir dėl vienokių ar kitokių savybių jis tampa 90 proc. atsakingas už visus sukeliamus eismų įvykius su jų pasekmėmis“, - sako policija.

Šiemet iki penktadienio eismo įvykiuose Lietuvoje žuvo 216 žmonių - 2 daugiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį. Tarp žuvusiųjų – 23 nepilnamečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio keliuose kasmet žūsta apie 1,3 mln. žmonių, nuo 20 iki 50 mln. yra rimtai sužalojama, o sužalojimai yra viena pagrindinių negalios priežasčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų