Trečiadienį Panevėžio rajone Lėvens ir Sanžilės upėse smarkiai pakilus vandens lygiui ir susidarius ledų sangrūdai, pagalbos teikti atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai sprogdino ledų sangrūdą.

Sprogdinimui kariai panaudojo du 1,5 kilogramo sprogstamosios medžiagos - plastito - užtaisus, kuriais buvo sprogdinama nuo kranto ne elektriniu būdu.

"Abu sprogimai pavyko, ledas suaižėjo, ir dalis jo pajudėjo. Tačiau visa ledų sangrūda yra ilgesnė nei 200 metrų, todėl toliau stebėsime situaciją. Šalia esanti sodų bendrija ir netoliese stovintis tiltas mums neleidžia naudoti galingesnių užtaisų - siekiame apsaugoti arti gyvenančių žmonių namus, dėl to mums tenka atlikti pavienius nedidelius sprogdinimus", - sakė sprogdinimo operacijai vadovaujantis Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono standartinių sprogmenų naikinimo karininkas kapitonas Nerijus Alekna.

Kauno rajone - ekstremali situacija

 Trečiadienį po pietų, atsižvelgus į iš Kauno rajono policijos komisariato gautą informaciją apie Nevėžio upėje kylantį vandens lygį, ekstremali situacija paskelbta Naujatrobių kaimo kolektyvinių sodų bendrijose, Babtų seniūnijoje.

Rytą, primena ELTA, čia buvo apsemta 60 namų, po pietų vandenyje skendėjo jau 135 pastatai.

Babtų seniūnas įpareigotas parengti ekstremalių situacijų valdymo grupių, gelbėjimo darbų ruožų darbo vietas, Kauno rajono savivaldybės specialistai, - esant poreikiui, organizuoti transportą, koordinuoti elektros bei vandens tiekimą, taip pat medicininės pagalbos teikimą gyventojams.

REKLAMA

Be to, visą parą bus palaikomas ryšys su Kauno apskrities priešgaisrine gelbėjimo valdyba, Kauno policijos komisariatu, apskrities Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.

Žadama valstybės parama

Nukentėjusiems nuo potvynio žmonėms planuojama finansinė parama iš Valstybės rezervo fondo. Apie tai trečiadienį informavo Premjeras Andrius Kubilius.

"Noriu priminti, kad yra valstybės rezervo fondas, kuris numato paramą stichinių nelaimių atveju - ar tai būtų gaisrai, ar potvyniai. Tą tikrai svarstysime nustatyta tvarka", - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio atsakydamas į klausimą apie pagalbą nuo potvynio nukentėjusiems asmenims sakė A. Kubilius.

Tiesa, jis pabrėžė, kad rezervo fondas "nėra begalinis, jo apimtis yra 10 mln. litų". Pagal nustatytą tvarką piliečiai galės kreiptis į minėtąjį fondą ir prašyti pagalbos ar paramos.

"Ir tai bus daroma, ir tikrai šitoje nelaimėje norisi padėti žmonėms, bet vėlgi reikia matyti realybę, kad tos pagalbos ribos yra labai aiškiai apibrėžtos", - teigė Premjeras.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų