Ministrų kabineto sprendimu, užsieniečiams, kuriems suteikta laikinoji apsauga, 3 metus nebus taikomas kriterijus dėl valstybinės kalbos mokėjimo. Laikinoji apsauga pratęsta vieneriems metams – iki 2025 m. kovo 4 d.
„Karas Ukrainoje vyksta jau dvejus metus. Kaip tik galime, padedame ukrainiečiams. Dar metus netaikyti reikalavimo mokėti valstybinę kalbą įsidarbinant pasiūlėme norėdami užtikrinti, kad kuo daugiau ukrainiečių turėtų galimybę dirbti, išlaikyti save ir savo šeimas, iki kada jie galės grįžti į Ukrainą“, – išplatintame pranešime cituojamas švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Pasak ministro, siekiant palengvinti ukrainiečių integraciją į darbo rinką ir galimybes dirbti aukštesnės kvalifikacijos darbą, ukrainiečiai ir toliau galės mokytis lietuvių kalbos Užimtumo tarnybos organizuojamuose kursuose, nacionalinėje suaugusiųjų švietimo platformoje KURSUOK.
ELTA primena, kad praėjusių metų kovą Valstybinė kalbos inspekcija (VKI) kreipėsi į Seimo komitetą bei keletą ministerijų, nurodydama, kad nuo 2024 m. kovo planuojama pradėti tikrinti šalyje dirbančių karo pabėgėlių iš Ukrainos lietuvių kalbos žinias.
Tokie pareiškimai netrukus sulaukė politikų kritikos, tačiau VKI viršininkas Audrius Valotka teigė, kad valstybinės kalbos mokėjimas yra būtinas, kad ukrainiečiai galėtų visavertiškai integruotis į visuomenę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Tiesiog turėtu būti gėda iš jų pusės.
Bet tam reikia jausti pagarbą , per daug išimčių atvykėliams.
Nesvarbu ar karo pabėgėlis ar ne.
Čia Lietuva ir per daug rusiškos kalbos.
Niekur taip nėra, pas mus vis su nukrypimais