Lietuvoje dviem savaitėms pratęsiamas karantinas: štai, kas keisis įteisintos baudos iki 6 tūkst. eurų

Lietuvoje dar dviem savaitėms – iki balandžio 13-osios – pratęsiamas karantinas, trečiadienį vykusiame posėdyje nusprendė Vyriausybė. Taip pat Vyriausybė pritarė baudų ir bausmių už karantino nepaisymą griežtinimui bei numatė mechanizmus esant reikalui reguliuoti kainas.

„Esminis dalykas, kad Vyriausybė pratęsė karantino terminą Lietuvos Respublikos teritorijoje iki balandžio 13 dienos. Taip pat buvo priimti pasiūlymai ir teikiama Seimui dėl atsakomybės didinimo už karantino nuostatų nesilaikymą.

Tai ir administracinė, ir baudžiamoji atsakomybė, kad būtų adekvati tiems asmenims, kurie nesupranta, kad yra atsakingi ne tik už save patį, bet ir už kaimyną, draugą, šeimos narį, galiausiai, bet kurį visuomenės narį“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Griežtesnis karantinas

Premjero teigimu, dvi savaitės yra minimalus terminas, kiek gali būti pratęstas karantinas.

Posėdyje taip pat patvirtintos griežtesnės karantino sąlygos. Parkuose ir kitose atvirose viešose vietose asmenys gali lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, prekybos paslaugų vietose gali lankytis tik po vieną šeimos narį, o prekybos ir paslaugų vietos privalo užtikrinti saugias sanitarines ir higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

„Esminiai pokyčiai, kas palies visuomenę ir mūsų elgesį karantino metu, tai, kad viešose erdvėse ir parkuose negalima vaikščioti didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis. Išimtis taikoma tėvams su vaikais. Taip pat turime laikytis atstumo didesnio nei 2 metrų ir bendrauti ne ilgiau nei 15 minučių“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Taip pat gyventojai viešose vietose privalo dėvėti apsaugos kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Visi iš užsienio atvykę asmenys privalomai karantinuojami 14 dienų. 

Per karantiną apribotas išvykimas iš šalies ir atvykimas į ją, draudžiami žmonių susibūrimai, uždarytos kavinės, daugelis parduotuvių, neteikiamos įvairios paslaugos. Taip pat neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

REKLAMA

Numatė galimybę reguliuoti kainas

S. Skvernelis taip pat pridūrė, kad trečiadienį Vyriausybė numatė galimybę reguliuoti prekių kainas esant ekstremaliai situacijai šalyje.

„Tai yra tiktai kaip galimybė. Tikiuosi, kad šito įrankio mums nereikės panaudoti. Šis įrankis pirmiausiai yra nukreiptas į tuos sektorius, kurie bando nesąžiningai kelti būtiniausių visuomenės saugumui, sveikatai reikalingų arba kitų būtiniausių prekių kainas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Vyriausybė paskyrė 28 mln. eurų sveikatos apsaugos sistemai, priėmė sprendimus dėl Pridėtinės vertės mokesčio netaikymo aukojamoms prekėms. Taip pat priimtas sprendimas papildyti krizės valdymo sistemą Vyriausybėje kuriant naują komitetą.

„Pradės funkcionuoti Vyriausybės specialus komitetas su pagrindinių ministrų dalyvavimu, kurio funkcija bus koordinuoti visą situaciją, susijusią su koronaviruso valdymu, – nuo medicinos ekspertų pasitelkimo, logistikos, finansavimo, kibernetinio saugumo ir kitais klausimais“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Šiam komitetui vadovaus S. Skvernelis, jo pavaduotojais paskirti energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Vyriausybės kancleris A. Stončaitis. Komitetą sudarys dar devyni ministrai, kurie „kasdien yra betarpiškai susiję su krizės valdymu“.

„Aurelijus Veryga ir toliau yra ekstremalios situacijos operacijos vadovas šalyje. Jis tokiu ir išlieka ateityje. Naudodamasis proga, noriu padėkoti A. Verygai už tą kartais ir nepakeliamą naštą, kurią teko įveikti. Kadangi klausimų ratas išsiplėtė daugiau, negu yra ministerijos kompetencija, buvo įkurtas komitetas, kad palengvintų ir padėtų operacijos vadovui tvarkytis su šita situacija“, – patikslino S. Skvernelis.

Gresia baudos ir laisvės atėmimas

Iš užsienio grįžusiems ir karantino nesilaikantiems asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė, už smulkesnius nusižengimus policija gali skirti pinigines baudas.

REKLAMA

Už karantino nesilaikymą asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų. 

Už savivaldybių sprendimų nevykdymą asmenims gresia bauda nuo 250 iki 800 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1500 eurų.

Už pareigūnų nurodymų nevykdymą asmenims gresia bauda nuo 200 iki 500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 500 iki 1500 eurų.

Dabar baudos fiziniams asmenims siekia iki 140 eurų, įmonėms – iki 600 eurų, o jas gali skirti visuomenės sveikatos specialistai. 

Vyriausybė taip pat siūlo griežtinti laisvės atėmimo bausmes, jei dėl taisyklių pažeidimų išplistų susirgimas ar kiltų ligos protrūkis – dabar už tai gresia iki trejų metų nelaisvės, siūloma maksimalią bausmę didinti iki penkerių metų.

Susirgusieji, kurie žinojo apie savo ligą, nesilaikė paskirtų apsaugos priemonių ir tuo sukėlė pavojų kitiems, taip pat galėtų būti baudžiami laisvės atėmimu iki vienų metų. Pagal dabartinį įstatymą, neįrodžius, kad užkratas išplito, laisvės atėmimo bausmė negalėtų būti skiriama.

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje nustatyti 255 koronaviruso atvejai, keturi žmonės mirė: trys Ukmergėje, vienas – Panevėžyje, viena moteris Šiauliuose pasveiko.


Rašyti komentarą...
s
skills123
2020-03-25 16:05:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas is to kas cia ka sprendzia,visu pirma paziurekit kiek Ukmergeje dirba dydeliu imoniu ten renkasi simtai zmoniu ir tu niekaip neapsisaugosi ir nebus tu 2metru atstumu,juokinga net .....po sarbu visi pas seimas namo o namie zmonos vaikai tevai kurie yra jau metuose,ir viskas tuom pasakyta... pievos daro kaip visada ta lietuva cia svarbiau pinigai nei zmoniu sveikatos
Atsakyti
0

S
Stebėtojas
2020-03-25 16:07:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur tų kaukių gauti, pyd**ai jūs nelaimingi?!
Atsakyti
0

S
Setonas
2020-03-25 16:12:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kur tos privalomos kaukes?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (96)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų