Lietuvoje – dar 11 naujų koronaviruso atvejų Papildyta 11.13 val.

Per penktadienio dieną Lietuvoje patvirtinta 11 naujų susirgimų Covid-19, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. Taip pranešama, kad pasveiko dar 23 žmonės.

Iš viso Lietuvoje užfiksuota 1534 koronaviruso atvejų, šiuo metu serga 485 žmonės, 55 mirė. Pasveikusiais laikomi 988 asmenys.

Dauguma naujų atvejų – iš anksčiau nustatytų židinių

Dauguma naujai Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų yra iš viruso židiniais tapusių sveikatos priežiūros ir slaugos įstaigų, taip pat Naujosios Vilnios bendrabučio, BNS šeštadienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. 

Iš vienuolikos naujų atvejų, preliminariais duomenimis, keturi patvirtinti Antavilių pensionate, po du –Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje ir Pergalės gatvės bendrabutyje.

„Keturi atvejai yra nustatyti Antavilių pensionato gyventojams, kuriems atlikti pakartotiniai tyrimai, visi jie priklausė didelės rizikos grupei. Du atvejai yra Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, greičiausiai pacientai, tačiau šiuo metu tiksliai pasakyti negaliu. Taip pat du atvejai nustatyti Pergalės gatvėje esančiame bendrabutinio tipo name“, – BNS sakė R. Lingienė.

Pasak jo, dar du atvejai patvirtini Vilniaus Santaros klinikų darbuotojams, o dar dėl vieno nustatyto atvejo informacija šiuo metu yra tikslinama.

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

REKLAMA

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

(669 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.


Rašyti komentarą...
j
jop
2020-05-16 10:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas slepiama,meluojama.Pasakykit aiskiai,kad medicinos istaigose uzsikrete.Gana meluoti,zinom kodel neteikiamos arba teikiamos konsultacijos gydymo istaigose,poliklinikose,nes 60% gydytoju yra rizikos grupeje,tame tarpe ir net 70 m.Nieko neslepkit,nes po epidemijos "kaposim galvas" verygai ir melo skleidejams.Zmones jau bruzda,nebetyli.Nustokit gasdinti jaunima,kad visi persirge bus nevaisingi.
Atsakyti
-2

A
Apmąstant
2020-05-16 10:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Namuose šalta ir drėgna.Niekas nesitikėjo tokio atšalimo bei ligų. Senam žmogui sergant ,labai sunku pasitikrinti sveikatą.
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-05-16 10:20:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uolumui nėra ribų!!! Taip kruopsčiai pritempinėjami skaičiai, kad kitų ligų nebeliko!!! Italijos parlamente pirmoji kregždutė, kuri prabilo apie nusikalstamą veiką B.Geico, kas sekantis??!! Gydytojų jau nebeturim, tik IŠDAVIKAI , KURIE PRIESAIKĄ SULAUŽĖ!!!!
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų