Lietuvoje – 42 mirtys nuo koronaviruso papildyta 12.53 val.

Statistikos departamentas po e. sveikatos sutrikimų galiausiai trečiadienį informavo, kiek žmonių per praėjusią parą mirė nuo Covid-19. Trečiadienį gautais duomenimis, koronavirusas pareikalavo dar 42 aukų.

Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirusiems asmenims buvo nuo 50 iki 99-erių metų, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Nuo COVID-19 mirė 19 moterų ir 15 vyrų.

Daugiausia mirusiųjų – devyni – priklausė 70–79 metų grupei.

Dar po aštuonis mirusiuosius registruota 60–69 ir 80–89 metų amžiaus grupėse, penkiems žmonėms buvo nuo 90 iki 99-erių, keturiems – nuo 50 iki 59-erių metų.

Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos dar aštuonios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Nuo COVID-19 šalyje iš viso mirė 2314 žmonių.

Daugiausiai mirusiųjų – 829 – priklausė 80–89 metų amžiaus. Be kita ko, nuo šios ligos mirė trys 20–29 metų žmonės.

Įprastai šią informaciją Statistikos departamentas pateikia kasdien apie 9.30 val., tačiau trečiadienį laikinai buvo sutrikęs duomenų apie mirtis perdavimas iš e.sveikatos į Statistikos departamentą.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1694 nauji COVID-19 atvejai, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Informacijos apie per parą registruotas mirtis departamentas nepateikė.

„Dėl mirčių duomenų skaičiaus tiekimo sutrikimų e.sveikatoje šie duomenys bus atnaujinti vėliau“, – rašoma pranešime.

Kaip BNS sakė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus, duomenys apie mirtis e.sveikatos sistemoje Statistikos departamentui turėtų būti prieinami maždaug per valandą.

„E.sveikatos sistemoje sutrikimų nebuvo užfiksuota, nedideli trikdžiai įvyko tik mirčių duomenų perdavimo Statistikos departamentui procese. (...) Bendradarbiaujant su Statistikos departamentu buvo sutarta, kad maždaug per valandą e.sveikatos sistemoje bus suformuotas duomenų rinkinys, kuriame bus matomi ir praėjusios paros duomenys“, – teigė jis.

REKLAMA

Nuo šios infekcinės ligos praėjusią parą pasveiko 1618 asmenų.

Iš viso Lietuvoje registruoti 163 tūkst. 42 COVID-19 atvejai, 97 tūkst. 336 asmenys pasveiko, 62 tūkst. 425 – tebeserga.

Nuo COVID-19 Lietuvoje pirma vakcinos doze paskiepyti 27 tūkst. 142 žmonės.

Praėjusią parą Lietuvoje atlikti 11 tūkst. 369 tyrimai dėl koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 764 tūkst. 946.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 2096 COVID-19 pacientai, 156 iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 1222, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 105 žmonėms.

Iš daugiau nei 16,5 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta kiek daugiau nei 8,6 tūkstančio.

Iš 701 reanimacijos lovos užimtos 398. Iš 652 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 244, o iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimtos 2206 iš 6390.

Iš viso Lietuvoje registruoti 163 tūkst. 42 COVID-19 atvejai, 97 tūkst. 336 asmenys pasveiko, 62 tūkst. 425 – tebeserga.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1727 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 91 014 asmenys. 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 274 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti). 

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis vakar fiksuotas Kelmės rajono Liolių socialinės globos namuose, kur koronavirusinė infekcija patvirtinta 11 gyventojų ir 3 darbuotojams. Šiandien NVSC specialistai lankosi įstaigoje, teikiamos konsultacijos dėl infekcijų prevencijos priemonių taikymo.  

REKLAMA

Taip pat naujas protrūkis registruotas Zarasuose veikiančioje kepykloje, kur infekcija iš viso šiuo metu patvirtinta 8-iems darbuotojams. Epidemiologinė diagnostika tęsiama, pateiktos rekomendacijos dėl patalpų dezinfekcijos, teiktos konsultacijos dėl kitų darbuotojų ištyrimo.

Antradienį patvirtinti 291 koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Vilniaus Antavilių pensionate, su kuriuo iš viso siejama daugiau nei 400 COVID-19 ligos atvejų, nustatytų per paskutiniąsias kelias savaites.  

6 atvejai, registruoti vakar, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiu Ignalinos rajone veikiančiuose Mielagėnų palaimintojo Jurgio Matulaičio parapiniuose globos namuose. Iš viso su židiniu nuo sausio 8 d. siejama per 70 COVID-19 infekcijos atvejų.

Taip pat tęsiasi protrūkiai Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namuose, kur nuo lapkričio vidurio registruoti 289 infekcijos atvejai, įskaitant antrinius darbuotojų šeimose, Panevėžio Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namuose, kur nuo metų pradžios registruoti 24 infekcijos atvejai. 

Tęsiasi ir protrūkiai Varėnos globos namuose, Šilutės rajone veikiančiuose Macikų socialinės globos namuose, Vilkaviškio rajone įsikūrusiuose Didvyžių globos namuose,  Kalvarijos globos ir užimtumo centre.

Be to, vakar registruoti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais žuvies perdirbimo įmonėje Raseiniuose, medicininės įrangos gamybos įmonėje Pabradėje, dažymo įmonėje Vilniuje, jūrų įmonėje Klaipėdoje, Vilniaus viešojo transporto įmonėje, Šilutės baldų gamybos įmonėje, Šakių šilumos įmonėje, Marijampolės siuvimo įmonėje, lentpjūvėje Prienų rajone, siuvimo įmonėje Visagine. 

Taip pat registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Vilniaus Santaros klinikose, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Trakų rajono Onuškio Palaikomojo ydymo ir slaugos ligoninėje, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Vilniaus Vilkpėdės ligoninėje, Vilniaus miesto greitosios medicinos pagalbos brigadose, Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, Plungės rajono savivaldybės, Anykščių, Visagino ligoninėse, Kupiškio Pirminės sveikatos priežiūros centre.

REKLAMA

Be to, vakarykštę parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Kazlų Rūdos lopšelyje–darželyje ,,Pušelė“, Utenos mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis“, Kauno vaikų globos namuose.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 246.  

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Keturi scenarijai

Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos COVID-19 valdymo susitikime prof. Ramunė Kalėdienė ir prof. Mindaugas Stankūnas pristatė pasiūlymus dėl keturių karantino apribojimo scenarijų, jų metu taikomas priemones bei socialinių palaikymo burbulų kūrimo principus kiekvienam karantino scenarijui.  

Socialinis palaikymo burbulas – vieno asmens namų ūkio bendravimas su kitu namų ūkiu, siekiant suteikti emocinę ir praktinę pagalbą didesnį izoliacijos stresą patiriantiems žmonėms.

Keturi scenarijai paremti naujų atvejų skaičiumi 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Daugiau apie tai skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-01-13 16:06:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai liudna tos covid nesamones . Dabar kazkoks b nesitraukia is savo kedes ,,o mirusiuju nesuskaiciuoja simtais . Isplito virusa baisiai , simonke viska sustabde uzdejo antsnukius numete kelis skurdo eurus ubagams nepadvesti , o Veryga sako as nieko nepadariau per keturis premjero Skvernelio metus . Vel sedi seime . Nuvare kas uzsivakcinavo po blatu pakeles koja prie prezidenturos kaip suniukai ,,ir ka - mirstame sergame ir mirstame toliau. Kam idomu einam prie kitu cinizmo neduoti antros vakcinos skiepo ir negerai , Vasario pirma kai nusiims carantinai varysim vakcinuotis isntos lietuvos bele kur, bet gal reikia paprasyti jei kas mire seimoje kad leistu bent neismirti visai seimai pasiskiepijus . Blemba reikia blato pasiskiepyt , o gal ne du simtus o penkis simtus gauti ismaldos ir sedeti ziemos urve uzsidarius . Kam rupinta salis kur mirusiuju nesuskaiciuoja , kam reikia ir tokios salies prezidento ,,gal pasimaivyt ar papozuotnfitneso salej . Sale gi nemaza o pozuotoju pilni pakiemio darzeliai , kareiveliai shveikai moliniais batais besmegenius telipdo , kam rupi ir kas rupi ir vel seime sedziu ,, o ka ka ka.
Atsakyti
0

A
2021-01-13 14:41:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesijaudinkit, planas vykdomas stabiliai, kapinėse inventorizacija vykdoma, ligoninės viršja normas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų