Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią parą nustatyti 1362 nauji COVID-19 atvejai,  penki žmonės mirė, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Praėjusią parą nustatyti 1362 nauji COVID-19 atvejai,  penki žmonės mirė, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 1131, antrą – 228, trečią – trys žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 706 COVID-19 sergantys pacientai – keliomis dešimtimis mažiau nei praėjusią parą, 46 iš jų – reanimacijoje. Per parą į ligoninę paguldyti 83 susirgusieji. 

14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų sumažėjo ir siekia 686.1 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis irgi sumažėjo bei siekia 22.3  procento.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

REKLAMA

Praėjusią parą mirę žmonės buvo 60–69, 70-79, 80–89 (du) ir 90-99 metų amžiaus. Pilnai paskiepytas nė vienas mirusysis nebuvo.

Ketvirtoji vakcinos nuo COVID-19 dozė kol kas gali būti skirta tik 80-čiams

Ketvirtoji vakcinos nuo COVID-19 dozė kol kas gali būti skirta tik 80-čiams ir vyresniems, apie kitų grupių antrąją revakcinaciją galima bus kalbėti rudenį atsiradus patobulintoms vakcinoms.

VVKT vadovas Gytis Andrulionis antradienį spaudos konferencijoje informavo, kad tokios pozicijos tarnyba laikosi remdamasi Europos vaistų agentūros (EMA) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) išvadomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinė žinutė yra, kad dar kiek per anksti svarstyti apie ketvirtosios mRNR vakcinos „Pfizer“ ir „Moderna“ dozę plačiajai populiacijai“, – tvirtino G. Andrulionis.

„Abi agentūros sutaria, kad 80-ies metų ir vyresniems galima skirti ketvirtąją dozę arba vadinamąją antrąją revakcinaciją, įvertinus duomenis apie didesnę sunkios COVID-19 ligos eigos riziką“, – spaudos konferencijoje antradienį informavo jis“, – pridūrė jis. 

Pasak VVKT direktoriaus, dėl jaunesnės, 60-79 metų amžiaus grupės pacientų, agentūros laikosi atsargesnės pozicijos, jog turintiems normalią imuninę sistemą vakcinos apsauga nuo sunkios ligos formos silpnėja, tad „nėra aiškių įrodymų apie antro vadinamojo būsterio poveikį“. Valstybėms leista pačioms apsispręsti dėl šios amžiaus grupės skiepijimo ketvirtąja doze. 

„Visi ruošiasi galimai pakartotinei vakcinacijai rudenį, visi tikisi, kad iki tol bus išvystyta ir užregistruota adaptuota vakcina. Reziumuojant – ankstoka apie ketvirtąją dozę kalbėti, išskyrus 80 metų ir vyresnius, duomenys aktyviai renkami“, – tikino jis.

Pareigūnas pabrėžė, kad nepaisant abejonių vakcinų veiksmingumu dėl pakartotinių užsikrėtimų koronavirusu ir pasiskiepijus, jos ir toliau išlieka „reikšmingiausiu būdu užkirsti kelią sunkioms ligoms“, kalbant ir apie koronaviruso omikron atmainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų