Ispanijoje gyvenantys Lietuvos piliečiai dažniausiai įvykdo turtinius nusikaltimus, nusikaltimus prieš asmenį, bando nelegaliai įdarbinti ar kitaip išnaudoti savo tautiečius. Kaip pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija, Ispanijoje sulaikomi Lietuvos piliečiai dažniausiai būna jau anksčiau pakliuvę į policijos akiratį Lietuvoje, dauguma jų - teisti.

Lietuvos gyventojų registro duomenimis, per pastaruosius penkerius metus savo gyvenamąją vietą Ispanijoje yra deklaravę beveik 3 tūkstančiai Lietuvos piliečių, tačiau manoma, kad realiai jų yra bent dešimt kartų daugiau.

Pasak pranešimo, Lietuvos piliečių Ispanijoje įvykdomų nusikaltimų skaičius, palyginus su kitų migrantų, nėra didelis. Tačiau turint galvoje, kad Ispanijoje gyvenančių lietuvių skaičius nėra toks didelis, kaip imigrantų iš kitų šalių, Lietuvos piliečių padarytų nusikaltimų Ispanijoje rodiklis yra gana didelis.

Pirmadienį Madride vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys apie lietuvių padaromus nusikaltimus kalbėjosi su Ispanijos kolega Alfredu Perezu Rubalcabu. Ministrai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo išaiškinant, tiriant ir užkardant nusikaltimus.

Anot VRM, šiuo susitarimu siekiama plėtoti abiejų šalių kompetentingų institucijų bendradarbiavimą, ypač didelį dėmesį skiriant tiems nusikaltimams, su kuriais efektyvi kova reikalauja valstybių kompetentingų institucijų tarpusavyje suderintų veiksmų.

"Šis susitarimas - tai efektyvus įrankis, paskatinsiantis abiejų šalių bendradarbiavimą išaiškinant, tiriant ir užkardant nusikaltimus dvišaliu lygiu. Be to, pasirašytas susitarimas reikšmingas ne tik praktiniu, bet ir strateginiu požiūriu. Jis sudarys prielaidas spręsti aktualias dvišalio bendradarbiavimo, kovojant su nusikalstamumu visuose lygiuose, problemas ir prisidės prie viešojo saugumo Lietuvoje ir Ispanijoje stiprinimo", - pranešime spaudai cituojamas R.Šukys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų