REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atvėsus orams lietuviai plūsta į tas šalis, kur dar galima pasimėgauti vasaros šiluma, sako kelionių organizatoriai. Nors pandemijos pradžioje turizmas patyrė skaudžių smūgių, noras keliauti niekur nedingo. Dabar, kai pasaulis apsiprato su koronavirusu, turizmas atsigavo, o Lietuvoje augantis užsikrėtimų skaičius kelionių agentūroms baimės nekelia.

Atvėsus orams lietuviai plūsta į tas šalis, kur dar galima pasimėgauti vasaros šiluma, sako kelionių organizatoriai. Nors pandemijos pradžioje turizmas patyrė skaudžių smūgių, noras keliauti niekur nedingo. Dabar, kai pasaulis apsiprato su koronavirusu, turizmas atsigavo, o Lietuvoje augantis užsikrėtimų skaičius kelionių agentūroms baimės nekelia.

REKLAMA

Makalius.lt ir „Tez Tour“ atstovai atskleidė, kokį poilsį užsienyje renkasi Lietuvos gyventojai ir kaip plačiai yra pasiryžę atverti pinigines. Šį rudenį populiariausių krypčių sąrašo viršuje atsidūrė Graikija ir ją supančios salos.

Rudenį lietuvius vilioja šilti kraštai

Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius portalui tv3.lt atskleidė, kur poilsiauti šį rudenį traukia lietuviai.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pažymėjo, kad ruduo – tai pereinamasis laikotarpis, kai Pietų Europos kurortuose pamažu baigiasi europietiška vasara. Įprastai ji trunka apie pusmetį – nuo balandžio, gegužės iki spalio pabaigos, lapkričio mėnesio. Todėl nemažai turistų iš Lietuvos rudenį renkasi tuos kraštus, kur dar gali pajausti vasaros dvelksmą.

REKLAMA

„Keliauja žmonės vasaros kryptimis, t. y. į Graikiją, kuri šių metų visiška favoritė, ir jos salas. Taip pat į Turkiją, į kurią kasdien ne po vieną lėktuvą iš Lietuvos kyla. <...> Dar keliauja į pažintines kryptis, skirtas aktyvesniam poilsiui, kaip Juodkalnija“, – vardijo R. Širvinskas.

Jis nurodė dar vieną populiarų poilsiautojų pasirinkimą – Madeiros salą, į kurią vykstama visus metus. „Ruduo – geras metas keliautojams Madeiroje. Lietuvoje atvėsta, o ten – maloni šilto pavasario arba vasariška šiluma“, – sakė Makalius.lt įkūrėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo spalio vidurio prasideda ir žiemos kryptys – turistai ima plūsti į, pavyzdžiui, į Egipto kurortus.

„Ruduo yra dėkingas tuo, kad galima pasirinkti ir labai šiltas kryptis, pavyzdžiui, Kanarų salas, Tenerifę. <...> Jau pirmi reisai netrukus kils ir Egipto kryptimi į Šarm el Šeichą, Hurgadą ir Marsa Alamą. Tikrai didelė, gausi pasiūla“, – apibendrino pašnekovas.

Tuo tarpu kelionių agentūros „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė minėjo, kad rugsėjo pradžioje keliautojams siūlė 18 skirtingų krypčių. Ji paantrino, kad populiariausi maršrutai buvo Į Egiptą, Turkiją ir Graikiją.

„Organizuojame keliones į tris Turkijos miestus – Antaliją, Alaniją, Bodrumą, taip pat ir Graikijos kurortus – Kretą, Rodą. Aktyviai klientai vasariška šiluma džiaugiasi ir Viduržemio jūros salose – gražuolėje Maljorkoje, kontrastingoje Tenerifėje ar temperamentingoje Sicilijoje. Ypatingo dėmesio sulaukia ir kitos kryptys – Malaga, Italijos regionas Kalabrija“, – portalui tv3.lt sakė I. Aukštuolytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norintys keliauti linkę plačiau atverti piniginę

I. Aukštuolytė minėjo, kad planuodami rudens atostogas, lietuviai paprastai renkasi 1 savaitės trukmės keliones. Ji nurodė, kiek vidutiniškai gali kainuoti tokia kelionė.

„7 nakvynių trukmės atostogas Turkijoje galima įsigyti nuo 200 eurų. Maljorkoje, Italijos Kalabrijos regione ar Sicilijoje savaitės trukmės atostogos kainuoja nuo 250, Graikijoje – nuo 300, Portugalijoje – nuo 350 eurų. Kelionės paketą į Ispanijos kurortą Malagą ar ispaniškąją Tenerifę galima įsigyti nuo 450 eurų, į Egiptą – nuo 300 eurų“, – teigė „Tez Tour“ atstovė.

Taip pat R. Širvinskas pažymėjo, kad lietuviai yra pasiryžę atostogoms išleisti apvalesnes sumas ir dairosi į tolimus kraštus.

REKLAMA

„Atostogų krepšelis tikrai yra pakilęs. Anksčiau atostogų vidurkis buvo apie 450–500 eurų. Šiuo metu <...> žmonės gali skirti apie 700–800 eurų asmeniui. Tai reiškia, kad jie galbūt labiau pasiilgę ar pasitaupę, nes seniau buvo išvykę atostogų, todėl nori jų kokybiškesnių“, – svarstė kelionių organizatorius.

Kainų kartelė išaugo ir dėl noro aplankyti tolimesnius kraštus. Tokiu atveju turistai paprastai pakloja apie 1 tūkst.–1,5 tūkst. eurų.

„Keliautojai labai laukia, kada bus galima keliauti egzotinėmis kryptimis, kaip Vietnamas, Tailandas, Malaizija. Taip pat laukia JAV atsivėrimo“, – pastebėjo R. Širvinskas.

Portalas tv3.lt teiravosi, kokią atostogų užsienyje trukmę paprastai renkasi lietuviai. R. Širvinsko teigimu, absoliuti dauguma vyksta 7 nakvynėms, bet esant galimybei, kelionę pailgina, pavyzdžiui, iki 9 naktų.

REKLAMA

Tačiau pandemijos sąlygos diktuoja dar vieną madą – dirbantys per nuotolį žmonės linkę pakeisti namų aplinką ir išskrenda svetur ilgesniam laikui.

„Dirbantys nuotoliniu būdu klausdavo dėl 3 savaičių, 1 mėnesio trukmės išvykimo galimybės. <...> Jei pandemijos piko metu bus rekomendacija darbuotis iš namų, padaugės žmonių, kurie norės pabėgti ten, kur šilta. Kad nereikėtų užsidaryti tarp keturių sienų, o būtų galima darbuotis kur nors terasoje šiltai“, – įžvalgomis dalijosi Makalius.lt įkūrėjas.

Ramų poilsį derina su aktyviu: užsisako bent 1 ekskursiją

Dauguma keliautojų vyksta poilsinėmis kryptimis, renkasi viešbučius su įskaičiuotu maitinimu – ketina atostogas leisti ant gulto prie jūros arba baseino, minėjo jis. Taip pat derina poilsį su pažintine veikla – užsisako ekskursijas, bet didžiąją atostogų dalį visgi skiria poilsiui, sakė kelionių organizatorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiti keliautojai supranta, kad poilsis gali būti aktyvus, pravėdinantis galvą: galbūt žygiuojant kalnuose, galbūt pažindinantis su gamtos ar lankytinais objektais. Todėl renkasi aktyvesniam poilsiui skirtas kryptis“, – papildė R. Širvinskas.

I. Aukštuolytė  pridūrė, kad atostogaudami lietuviai, netgi pasirinkę „viskas įskaičiuota“ programą, užsisako bent vieną pažintinę ekskursiją.

„Rudenį itin patogus metas leistis į pažintines keliones dėl nuosaikesnės šilumos, patrauklesnių kainų bei mažesnio turistų skaičiaus. Tokioms atostogoms gyventojai dažniausiai renkasi Europos šalis, kuriose paprasta ir patogu keliauti savarankiškai. Taip pat fiksuojame augantį keliautojų domėjimąsi slidinėjimo kelionėmis. Populiariausios slidinėjimo kryptys, kaip ir kasmet, yra Austrija ir Italija“, – įvardijo ji.

REKLAMA

Taip pat kelionių entuziastai renkasi savaitgalio išvykas aplink Europą.

„Neatsisako ir kelionių autobusu, kurios net ir per pandemiją yra įgyvendinamos pakankamai paprastai. Ypač lengva keliauti vakcinuotiems arba persirgusiems, t. y. imunitetą turintiems keliautojams. Važiuoja autobusu ir iki pat Kroatijos“, – sakė R. Širvinskas.

Patarė neprarasti budrumo dėl COVID-19

Paklaustas, ar COVID-19 reikalavimai gali sukelti keliautojams nerimo ar nepatogumų, kelionių organizatorius atsakė, kad reikia nuolat sekti, kokie saugumo reikalavimai galioja užsienio šalyse.

„Keliautojai tikrai yra jau ramesni, tačiau negalima prarasti budrumo iki pat atostogų. Net ir likus vienai dienai iki išvykimo vis tiek reikia pasitikrinti, ar reikalavimai nepasikeitė. Jie mėgsta keistis staiga ir įsigalioti nuo čia ir dabar“, – pasakojo kelionių organizatorius.

REKLAMA

R. Širvinskas atkreipė dėmesį, kad keliautojams gali tekti užpildyti specialią duomenų anketą arba atlikti greitąjį antigeno, PGR tyrimą dar prieš atvykstant į šalį.

„Daryti namų darbus ir paskaityti, ar visus reikalavimus aš atitinku, reikia ne tik perkant kelionę, bet ir išvykimo rytą ar iš vakaro“, – patarė Makalius.lt vadovas.

I. Aukštuolytė minėjo, kad Europos Sąjungoje galiojantis skaitmeninis COVID-19 pažymėjimas turizmą daro paprastesnį.

Šiuo metu pasiskiepijusiems keliautojams nėra taikomi jokie ribojimai – nereikalingas nei testas, nei saviizoliacija sugrįžus. O nepasiskiepijusiems keliautojams reikėtų pasidomėti šalies, į kurią vykstama, saugumo reikalavimais, patarė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rinkdamiesi kelionę, klientai dažnai teiraujasi, kokia pandeminė situacija galioja juos dominančiose šalyse. Džiaugiamės, kad vis daugėja šalių, pereinančių iš raudonos zonos į geltonąją, kai grįžtantiems poilsiautojams nėra taikomas saviizoliacijos reikalavimas. Tokios kryptys šiuo metu yra Maljorka, Portugalija, Tenerifė“, – pasakojo I. Aukštuolytė.

Koronavirusas noro keliauti nemalšina

Portalas tv3.lt paprašė R. Širvinsko-Makaliaus palyginti turizmo srautus 2020 m. rudenį ir šių metų sezono rezultatus. Jo teigimu, šiemet situacija žymiai palankesnė turizmui: yra daugiau krypčių, įvesta bendrinė Europos Sąjungos sistema, reguliuojanti sveikatos apsaugos taisykles.

REKLAMA

„Kitas dalykas – žmonės turi imunitetą. Tai reiškia, kad grįžus nebereikia izoliuotis <...> ir galima ramiai keliauti po visą pasaulį“, – minėjo jis.

R. Širvinskas patikino, kad turizmo sektorius atsigauna ir adaptuojasi prie pandemijos sąlygų: „Viešbučiai, lankytini objektai yra labai puikiai pasiruošę priimti keliautojus pandemijos periodu. Labai greitai prisitaikė prie taisyklių, prie švediško stalo pateikimo, atstumų laikymosi ir t. t.“

Panašios nuomonės laikėsi ir „Tez Tour“ atstovė. Ji komentavo šitaip: „Pandemija visam turizmo sektoriui buvo didelis išbandymas. Tik šių metų vasarą, o ypač rudenį pajutome atsigavimo ženklus – tad esame nusiteikę optimistiškai. Šį sezoną keliautojų skaičius beveik pasiekė 2019 m. lygį.“

REKLAMA

Kelionių organizatoriui Lietuvoje palaipsniui augantys sergamumo COVID-19 skaičiai nekėlė baimės. R. Širvinskas sakė pastebėjęs, kad su mintimi apie koronavirusą apsipratę ir pasiryžę keliauti žmonės suplanuotų atostogų svetur nelinkę atšaukti.

„Nepaisant atvejų augimo, susidomėjimas kelionėmis neslūgsta. Krypčių pasirinkimas šiemet yra gerokai didesnis. Pasaulis yra išmokęs gyventi su tuo virusu. Jis kol kas nedings, bet tai  nereiškia, kad dėl to privalome stabdyti savo gyvenimo planus ir svajones“, – sakė Makalius.lt vadovas.

Įdomu koks procentas lietuvių gali sau leisti plačiai atverti pinigines? Kodėl kalbama visų vardu, kai 1/5 ant skurdo ribos?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų