Lietuvio dovana Vilniaus ligoninei ir Covid-19 pacientams – gyvybes gelbstinti medicinos įranga

Vienuolika didelės deguonies tėkmės aparatų – dovana Vilniaus miesto klinikinei ligoninei (VMKL), kuri iškart pradėta naudoti gydant sunkiai COVID-19 sergančius ligonius. VMKL vakar pasiekęs pirmas iš šių aparatų jau tapo didžiausia Kalėdų dovana vienam ligoninės pacientui. Kartu – ir medikams, kurie buvo atsidūrę situacijoje, kai ligonių, kuriems gyvybiškai reikia didelės deguonies tėkmės, yra bent vienu daugiau, nei aparatų.

„Tai ypatinga Kalėdų dovana – geriausia, kurios galėjo tikėtis sunkūs COVID-19 pacientai. „High-Flow“ aparatas suteikia galimybę apsieiti be intubacijos ir dirbtinės plaučių ventiliacijos – kraštutinės priemonės gydant kvėpavimo nepakankamumą, – sakė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Abdominalinės chirurgijos skyriaus gydytojas chirurgas Algirdas Pilvelis, šiuo metu – VMKL dalies Antakalnio g. 57 koordinatorius COVID-19 gydymui. – Su intubacija atsiranda didelė tam tikrų komplikacijų grėsmė, o atjungiant pacientą nuo dirbtinės plaučių ventiliacijos reikia įdėti labai daug pastangų. Jei tai išvis įmanoma.“

„Kovodami už žmonių gyvybes aukojasi gydytojai, jiems padeda savanoriai, o mes visi turime prisidėti, kuo galime“, – sakė tarptautinio Londone registruoto apribotos rizikos fondo „Covalis capital“ įkūrėjas Žilvinas Mecelis. Prie paramos teikėjų jis prisijungė jau pirmosios koronaviruso pandemijos metu. Lietuvos kovai su COVID-19 paremti pavasarį bankininkas skyrė 250 000 eurų, kurie buvo panaudoti remiant Plungės ligoninės, Andriaus Tapino komandos projekto „Laikykitės, medikai!“ ir fondo „Drauge įveiksime“ koordinuojamoms labdaros iniciatyvoms bei Vilniaus miesto klinikinei ligoninei. 

Šįkart jo nupirktų 11 didelės deguonies tėkmės aparatų vertė – apie 57 tūkst. Didelės deguonies tėkmės aparatai leidžia užtikrinti pacientų kvėpavimo funkciją plaučių pažeidimo virusinės infekcijos metu, kuomet pacientų būklė tampa kritiška ir blogėja. Įrenginiai prisitaiko prie savarankiško paciento kvėpavimo, išlaiko paties paciento dalinį kvėpavimą, ir taip suderinant technologijas ir „plaučių anatomiją“ – išsaugo kvėpavimo funkciją.  

Naudojant „High-Flow“ didelės deguonies tėkmės aparatą pacientas lieka sąmoningas, mobilesnis. Tai – neinvazinis metodas, netrukdantis taikyti kineziterapijos, leidžiantis pacientui dalyvauti gydymo ir sveikimo procese.

REKLAMA

Iki šiol VMKL padalinyje Antakalnio g. 57 buvo vienas toks aparatas ir du dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatai su „High-Flow“ funkcija, septynis „High-Flow“ aparatais gelbėdami sunkios būklės ligonius galėjo naudoti Antakalnio g. 124 dirbantys gydytojai.  

„Nuolat plečiant gydymo pajėgumus Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje susiduriame su įvairiais iššūkiais – pradedant personalo pasitelkimu, baigiant įvairia įrangos paieškomis, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis. – Kartais išties reikia pagalvoti, kad ta pagalba yra daugiau nei lėšos, daugiau nei medicinos įranga ir daugiau nei Kalėdų dovana - tai tiesiog išsaugotos gyvybės. Privačių partnerių pasitelkimas labai svarbus – galima greitai priimti sprendimus ir nupirkti reikiamus daiktus čia ir dabar. Labai ačiū prisidėjusiems ir visiems, kurie dar tik ketina tai padaryti.“

Vienas tikras Kalėdų stebuklas jau yra šio paramos projekto „sąskaitoje“. Kūčių dieną aptarus VMKL turimus koronaviruso gydymo resursus, su „High-Flow“ tiekėju susiderėta, kad bent vienas aparatas bus perduotas skubos tvarka – nelaukiant pirmadienio, kai juos atgabenti ir pajungti turėjo specialistas. Šv. Kalėdų dieną aparatas atgabentas iš Klaipėdos ir vos pasiekęs ligoninę buvo sėkmingai panaudotas padėti itin sunkios būklės ligoniui – jam būtino „High-Flow“ aparato medikai tuo metu laisvo rezerve nebeturėjo.


Rašyti komentarą...
T
Tautietė
2020-12-26 20:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai parodytas žmogiškumas,kaip gaila,kad tokiu pavyzdžiu nepaseka seimo nariai.Visi po vieną aparatą ir medikams lengviau.Bet šie balvonai tik savęs žiūri,stebėkit liaudis,kaip jie puls prie vakcinos.
Atsakyti
0

U
Ulė
2020-12-26 17:58:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai, labai ačiū. Maloni žinia.
Atsakyti
0

P
PP
2020-12-27 08:14:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Lietuva negali pasigaminti tokių aparatų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų