Priimti nauji sprendimai dėl Covid-19 valdymo: kai kurie pacientai gydymą turės baigti reabilitacijos ligoninėse

Naujiems užsikrėtimų koronavirusu skaičiams nemažėjant, Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė imtis papildomų priemonių pandemijai valdyti. 

Šeštadienį vykusioje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė tris sprendimus, kurie turėtų padėti kovoje su Covid-19 pandemija. 

Pasak ministro, priimtas sprendimas išplėsti gydytojų ratą, kurie gali gydyti Covid-19 pacientus. 

„Šiandien nuspręsta dėl trijų dalykų. Pirma, suprasdami medikų trūkumą, įteisinome galimybę platesniam gydytojų ratui gydyti Covid-19 sergančius pacientus. Taip pat didesnis specialistų ratas galės būti slaugytojų padėjėjais, įtraukėme tokius specialsitus kaip dietistai, ergoterapeutai, kineziterapeutai, paramedikai“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Dulkys. 

Taip pat priimtas sprendimas dėl medicinos personalo saviizoliacijos trukmės trumpinimo, kai tai daryti saugu. 

„Nuo šiol sveikatos priežiūros įstaigos personalui nuo šiol galės būti trumpinamas izoliacijos terminas, užtikrinant papildomą testavimą. Praplečiamos ribos kiekvieną atvejį vertinti individualiai ir saugiai trumpinti šį laikotarpį“, – sako A. Dulkys. 

Ministras taip pat pranešė, kad siekiant taupyti lovas Covid-19 skyriuose, priimtas sprendimas stabilios būklės pacientams baigti gydymą reabilitacinėse ligoninėse.  

„Trečias sprendimas – papildomos lovos reabilitacijos ligoninėse. Turime nemažai atvejų, kai žmonėms deguonies terapina nebėra reikalinga, tačiau dar turi būti užtikrinta priežiūra dėl žmogaus sveikatos bei saugumo. Šis sprendimas leis stabilios būklės žmonėms Covid-19 gydymą pabaigti reabilitacijos ligoninėse. Bus užtikrinta iki 900 lovų tokių pacientų gydymui“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Dulkys. 

Šeštadienį spaudos konferencija buvo surengta paskelbti, kad Lietuvą pasiekė pirmoji valkcinų nuo Covid-19 siunta. 

„Mes vis dar esame kovos įkarštyje, o medikai – židinyje. Pavargę, bet ištikimi savo pašaukimui. Su Covid-19 kovojantiems medikams dabar kaip niekad reikia palaikymo ir vilties.

REKLAMA

Vakcina nuo koronaviruso 03:15 val. kirto Lietuvos sieną. Prasideda naujas viltingas etapas. Tikiu, kad vakcina reikšmingai prisidės prie kovos su pandemija. Vakcinavimas prasidės rytoj 8 valandą ryto“, – sako A. Dulkys. 

Pasak ministro, su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio medikais buvo aptarta vakcinavimo eiga. 

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė sako, kad vakcinos jau pasiekė Santaros klinikas, taip pat vakcinos pasieks kitus miestus – Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Kauno. 

Planuojama, kad antra siunta Lietuvą pasieks 29 dieną, manoma, kad sulauksime kiek didesnės siuntos, nei gavome šį kartą, tačiau tikslus skaičius bus žinomas tik prieš vakcinai atvykstant. Kanclerė teigia, kad trečioji siunta Lietuvą galėtų pasiekti sausio pradžioje.  

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvą pasiekė pirmosios vakcinos nuo koronaviruso

Pasakė, kaip bus skiepijami gyventojai

Pasak J. Grebenkovienės, medikus planuojama paskiepyti per pirmą ketvirtį.

„Paskui bus skiepyjami slaugos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, vėliau planuojama skiepyti lėtines ligas ir vyresnius nei 65 metų amžiaus asmenis, o paskiausiai – visuomenės masinė vakcinacija“, – pastebėjo kanclerė.

Pasak kanclerės, planuojama, kad šie 10 tūkst. gautų skiepų bus paskiepyti 10 tūkst. medikų, nepaliekant antros dozės. Ji teigia, kad antrą dozę rekomenduojama suleisti praėjus 21 dienai po pirmos vakcinos dozės. 

Kanclerė pasakė, kad negali atskleisti vakcinos kainos, nes tai esą yra paslaptis. 


Rašyti komentarą...
M
Mykola
2020-12-26 17:57:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai čia jūs iš savo kišenės pirkote? Už žmonių pinigus pirkta ir ...o gal vėl sau į kišenę dalį?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų