Vis mažiau lietuvių lietuvių mano, kad narystė Europos Sąjungoje (ES) yra naudinga Lietuvai. Teigiama, jog tai daugiausia lemia žmonių nepasiekianti ES parama.

25,5 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog narystė ES yra labai naudinga Lietuvai, parodė lapkritį bendrovės „Vilmorus“ atliktas tyrimas.

44,1 proc. gyventojų teigė, kad nauda yra vidutiniška, o 21,6 proc. teigė matantys mažą naudą arba nematantys jokios.

„Į Europą ėjome su dideliu entuziazmu, daug tikėjomės. Aš manau, kad ši apklausa labai aiškiai parodo, kaip blėsta mūsų optimizmas. Taip yra dėl to, kad ta nauda, kurią mes tikėjomės gauti, nepasiekia žmogaus“, - Europos Parlamente surengtoje konferencijoje sakė Europos Parlamento narė Ona Juknevičienė.

Jos nuomone, skirstant ES fondų paramą Lietuvoje esama didelės biurokratijos, pinigai naudojami neefektyviai.

O.Juknevičienės teigimu, šiemet 50 proc. padidėjo bankrotų skaičius, daugėja neturinčių darbo žmonių, todėl ypač svarbu, kaip bus panaudotos tiek Europos Globalizacijos, tiek Socialinio fondo lėšos.

Jos teigimu, daugiau galimybių Lietuvai pasinaudoti šių fondų lėšomis gali suteikti diskusijos dėl skirtingų sąlygų didžiųjų ir mažųjų šalių įmonėms.

„Mes negalime vienodai žiūrėti į Italiją, Prancūziją ir Lietuvą. Jei 1 tūkst. atleistų darbuotojų yra sąlyga, kad būtų gauta parama iš Globalizacijos fondo, tai dabar jau kalbama apie 500“, - sakė O.Juknevičienė.

REKLAMA

Tuo tarpu iš Socialinio fondo, pasak jos, Lietuvoje nuo 2004-ųjų buvo panaudota 184 mln. litų, tačiau lėšos esą nepasiekė smulkių ir vidutinių įmonių, kurioms pirmiausia ir skirta ši parama.

„Bendrajame programavimo dokumente pasakyta, kad pirmiausia ši parama bus skirta smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Tuo tarpu Lietuvoje parama buvo suteikta koncernui SBA, bendrovėms „Narbutas“, „Mažeikių naftai“, Rytų skirstomiesiems tinklams, „Čilija“ ir kitoms“, -sakė O.Juknevičienė.

Pasak jos, kiekvienai šių bendrovių buvo suteikta parama nuo 0,5 iki 2 mln. litų. Tačiau ir šių įmonių darbuotojų pinigai esą nepasiekia. Jos teigimu, iš Socialinio fondo skiriamos paramos ES įmonėse vidutiniškai 29 proc. skiriama darbuotojams įsidarbinti, tuo tarpu Lietuvoje - tik 11 procentų.


Rašyti komentarą...
Žebelys
2008-12-05 15:16:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Europa yra sudas! Mum reikejo stoti y Japi¡onija! sony hitachi kokki! Blurey!
nu! Durneliai jus!
Atsakyti
0

2008-12-05 15:25:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodel jus o ne mes :/
Atsakyti
0

T
TT
2008-12-05 15:31:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
ES Parama nepasiekia eilinio LR piliečio neturinčio pažinties vietinėj valdžioj ar nedavus kyšio.Kita blogybė biurokratija ES valdyme. Retas žmogus kaimo ūkininkas moka naudotis kompjūterine technika ,kurti projektus pagal ES reikalavimus.Tarytum mes neturėtume savo atstovų ES kurie turi ginti, atstovauti LR reikalus .Vien ponystė ,tinginystė ir pažadai,o informacijos kaime nėra,visuomeninis transliuotojas "dirba", reklamuoja užsienietiškus pampersus...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų