REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerui Sauliui Skverneliui antradienį užsiminus, kad karantinas vasarą gali būti nebepratęstas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino, jog šiuo metu teisininkai šią situaciją aiškinasi. Tačiau jis pabrėžė, kad jei nenorima sulaukti rimtų problemų, vadžių paleisti dar nevalia. Kartu ministras informavo apie planuojamus artimiausius naujus karantino švelninimus.

Premjerui Sauliui Skverneliui antradienį užsiminus, kad karantinas vasarą gali būti nebepratęstas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino, jog šiuo metu teisininkai šią situaciją aiškinasi. Tačiau jis pabrėžė, kad jei nenorima sulaukti rimtų problemų, vadžių paleisti dar nevalia. Kartu ministras informavo apie planuojamus artimiausius naujus karantino švelninimus.

REKLAMA

Paklaustas, kiek realu, kad karantinas po gegužės 31 d. nebus pratęstas, o liks galioti tik ekstremalioji padėtis, ministras konkretumo stokojo, tačiau pabrėžė, kad tam tikri ribojimai turėtų išlikti ilgam siekiant, kad virusas šalyje neišplistų.

„Šiuo metu teisininkai kaip tik atlieka vertinimą ir bando sudėlioti visas aplinkybes, kurios nebegalėtų būti taikomos apsisprendus nebetęsti karantino. Aš suprantu visuomenės pyktį, nes pats tas žodis „karantinas“ jau daugumai kelia tam tikrą nepasitenkinimą nepaisant to, kad pats karantinas švelninamas ir daugybės sąlygų atsisakoma“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Būtina privaloma asmenų izoliacija

Jis pabrėžė, kad kartu su teisininkais žiūrima, jei vis tik būtų toks siūlymas atsisakyti paties karantino kaip režimo, ar užtektų infekcijų kontrolei ekstremaliosios situacijos, kurią būtų galima palikti galioti ir palikti operacijų vadovo sprendimus.

REKLAMA

„Nuo šio vertinimo ir priklausys, bus ar ne pratęsiamas karantinas. Nes liga niekur neišnyko, Europoje situacija išlieka sudėtinga. Tad privalome saugoti savo piliečius nuo įvežtinių atvejų.

Supraskime, kad jei staiga nustoja galioti bet koks iki tol buvęs režimas, bet jokios atrankos pasipila skrydžiai, tai tam tikri žmonės, žinodami, kad čia situacija yra gana nebloga, galėtų atskristi čia“, – įspėjo ministras.

Jis pabrėžė, kad jei tokiu atveju nebus taikoma jokių reikalavimų nei karantinavimui, nei tikrinimui, izoliavimui, bus sulaukta labai rimtų problemų. 

REKLAMA
REKLAMA

Todėl ir didžiausia problema ir klausimas išlieka, ar atšaukus karantiną būtų galima taikyti privalomą asmenų izoliaciją. 

„Mano asmenine nuomone, visuomenei paaiškinant, dėl ko tas karantinas kaip režimas yra svarbus, jį gal pasilikti ilgesniam laikui toliau atsisakant ribojimų, kur yra saugu, bet pasiliekant galimybę labai operatyviai sureaguoti į situaciją“, – kalbėjo jis.

Grįžtų masiniai renginiai?

A. Veryga priminė, kad dėl karantino švelninimo toliau kalbamasi su Baltijos valstybėmis.

„Ieškoma sprendimų, prie kokio bus galima prisirišti ligos plitimo rodiklio, kad būtų galima apsispręsti dėl galimų tolimesnių skrydžių atnaujinimo į Lietuvą, iš kokių valstybių tą būtų saugu daryti“, – sakė SAM vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras pridūrė, kad trečiadienį taip pat bus daug diskutuojama dėl renginių tiek viduje ir išorėje, dėl galimo dalyvių skaičiaus. 

Jo teigimu, Vyriausybei svarstant atnaujinti masinius renginius, bus kalbama apie galimybę dalyvauti juose šimtams, bet ne tūkstančiams žmonių.

„Tai yra bet kokie renginiai, kur susiburia daug žmonių. Dėl skaičiaus, kaip ir sakiau, yra pateikti patys įvairiausi siūlymai pateikti. Aišku, renginių organizatoriai norėtų didelius skaičius dalyvių įsileisti, mūsų manymu, jie turėtų būti šiek tiek, švelniai tariant, mažesni, nei yra siūloma“, – sakė A. Veryga.

„Kažkokių labai didelių masinių renginių – varu ar bus priimtas sprendimas, kad jie bus sugrąžinti. Kalbame, ko gero, apie šimtus žmonių, ne apie tūkstančius“, – pridūrė ministras.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad švelnindama karantiną, nuo gegužės 30-osios Vyriausybė jau leido renginius tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, kuomet dalyvauja ne daugiau kaip 30 žiūrovų ir išlaikomas nustatytas atstumas tarp jų.

60-mečiai neturi būti diskriminuojami

Ministras kartu ragino atsakingiau reaguoti į rekomendacijas ir būti socialiai jautresniais.

„Jau ir socialiniuose tinkluose pastebėtos kai kurios platinamos žinutės, kurios gali būti įžeidžiančios, kad 60-mečiai kažkur gali būti neįleidžiami ar net nepageidaujami. Taip net pačią geriausią idėją galima suniekinti.

Noriu pabrėžti, kad nėra jokio tikslo juos kažkaip diskriminuoti ar šalintis, tai yra rekomendacija, skirta juos pačius apsaugoti. Ne visada jiems išeina likti namuose, jie negali sustoti gyventi, neturėti jokio socialinio gyvenimo. Tai yra rekomendacija vengti kontaktų, bet ne reikalavimas niekur neleisti ateiti ar bendrauti", – pabrėžė jis.

REKLAMA

Kartu ministras informavo, kad yra parengtos rekomendacijos dėl vaikų stovyklų organizavimo.

„Šios priemonės itin laukė ir tėvai, kurie grįžta į darbus. Jei buvo įprasta vasarą imti atostogas, daliai tai gali būti sudėtingiau, tad bus užsiėmimai, kur bus galima atvesti vaikus vasarą.

Šiuo metu baigiamos rengti rekomendacijos dėl mokslų metų baigimo šventinių renginių. Tai labai aktualu, nes artėja ir mokslų metų pabaigimo šventės, ir paskutinis skambutis. Tikėtina, kad tai įvyks šiandien, nes kai kurios įstaigos jau penktadienį planuojasi tam tikrus renginius", – pranešė jis. 

Lietuvoje per pirmadienį iš viso laboratorijose nustatyti 37 teigiami koronaviruso atvejai laboratorijose, tačiau, Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, dėl techninių gedimų kol kas nėra aišku, kiek iš jų yra nauji, o kiek gauta pakartotinių teigiamų COVID-19 tyrimų rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per pirmadienį Lietuvoje atlikti 6496 tyrimai dėl koronaviruso, bendras atliktų tyrimų skaičius siekia 237,6 tūkst.

Gegužės 18 d. duomenimis, iš viso patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 1547.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

REKLAMA

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų