Užsienio žiniasklaidoje Lietuva pernai buvo minėta dažniau, bet prastesniame kontekste nei kitos Baltijos šalys, teigiama Valstybės kontrolės (VK) ataskaitoje, kurioje buvo vertinamas šalies įvaizdžio formavimas.

Pasak auditorių, šalies žinomumas užsienyje „savaime negarantuoja teigiamos nuomonės apie šalį“ - jų teigimu, būtina platinti ne bet kokią, o būtent teigiamą informaciją. Tačiau teigiamos informacijos apie Lietuvą sklaida, anot VK, yra problemiška.

VK pateikia East West Global Index tyrimo, kuris kas ketvirtį nagrinėja publikacijas tokiuose įtakinguose pasaulio leidiniuose bei žiniasklaidos priemonėse kaip „The Economist“, „The New York Times“, „The Washington Post“, „The International Herald Tribune“, „Time“, „CNN International“, išvadas.

Tyrimas parodė, kad 2008 metų paskutinį ketvirtį Lietuva iš trijų Baltijos šalių buvo minima dažniausiai, tačiau daug neigiamos informacijos sumažino jos balą ir poziciją reitinge iki prasčiausios, lyginant su Latvija ir Estija.

Lietuva pasaulio žiniasklaidoje buvo minima 2701 kartą, o apie Latviją ir Estiją užsiminta beveik dvigubai mažiau - apie jas skelbta atitinkamai 1517 ir 1349 kartus.

Tačiau vertinant teigiamą ir neigiamą informaciją apie šalį, Lietuvai tarp Europos šalių skirta 42 vieta, tuo metu Latvijai ir Estijai atiteko aukštesnės pozicijos: 29 ir 30.

REKLAMA

Aukštesnę poziciją (31), pagal VK pateiktus duomenis, šioje skalėje užėmė ir Slovėnija, nors ji pernai paskutinį ketvirtį užsienio žiniasklaidoje buvo paminėta beveik trigubai mažiau nei Lietuva - apie 1000 kartų.

Kaimyninė Lenkija pateko tarp 4 šalių, apie kurias pasaulio žiniasklaida atsiliepia geriausiai. Tiesa, ši šalis buvo minėta keturis kartus daugiau nei Lietuva - apie 11 tūkst. kartų.

Kaip skelbiama East West Communications tinklapyje, pernai paskutinį ketvirtį Lietuva tarp 200 pasaulio šalių užėmė 164 vietą, Latvija - 114, Estija - 117, Slovėnija - 126, o Lenkija atsidūrė 9 pozicijoje.

„Nepaisant visų Lietuvos pastangų gerinti savo įvaizdį užsienyje ir šalies viduje, jos reitingai tarptautinių agentūrų apklausose, vertinančiose šalies politinę ir ekonominę situaciją pasauliniame kontekste ir jos žinomumą užsienyje, išlieka neaukšti“, - tvirtinama VK ataskaitoje.


Rašyti komentarą...
k
kisielius
2009-04-15 14:19:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
papirko tuos "Transparency International", tai ir gavo tuos bent jau 4.6 balo
Atsakyti
0

J
JE
2009-04-15 14:33:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal p.Adamkui ir reikalingas pagyrimas,liaupsinimas ,kad nesustotų širdelė... O eiliniam lietuviui ir be užsienio aišku,kad oligarchų pirkta valdžia nusikalstama ir tik eiliniai su lazda ją nuvarys nuo lovio ir nubaus.
Atsakyti
0

a
2009-04-15 14:38:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Užsienio žiniasklaidoje Lietuva pernai buvo minėta dažniau, bet prastesniame kontekste nei kitos Baltijos šalys, teigiama Valstybės kontrolės (VK) ataskaitoje, kurioje buvo vertinamas šalies įvaizdžio formavimas."
O ko čia stebėtis, pažiūrėkite jeigu tik ir rašė apie lietuvius užsienyje tai dažniausiai arba kažką apvogė, nužudė, išžagino, prekiavo narkotikais ir t.t.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų