Lietuva sieks nupirkti vakcinų nuo koronaviruso 70 proc. šalies gyventojų papildyta 16.06 val.

Vyriausybė nusprendė, kad Lietuva sieks įsigyti vakcinų nuo koronaviruso 70 proc. šalies populiacijos.

Lietuva vakcinas planuoja pirkti drauge su kitomis Europos Sąjungos šalimis.

„Lietuvos nieks neriboja, sprendžiame patys. Valstybių praktika yra įvairi. Nuo 20 iki 100 procentų populiacijos. Mūsų siūlymai yra orientuoti į 70 procentų populiacijos vakcinų įsigijimą, nes ta riba yra formuojanti kolektyvinį imunitetą“, – Vyriausybės pasitarime sakė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovas Gytis Andrulionis.

Anot jo, dalis apmokėjimo už vakcinas būtų vykdoma iš ES „Skubios paramos priemonės“ mechanizmo.

„Jame yra 2,7 mlrd. eurų, bet faktas, kad ženkli suma gali būti reikalinga ir iš nacionalinio biudžeto. Ta suma gali siekti ir daugiau kaip 50 mln. eurų“, – teigė G. Andrulionis.

Sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigė, kad tokio kiekio vakcinų Lietuvai „turėtų užtekti“.

„Kaimynės šalys užsakinėja panašų ar mažesnį kiekį“, – kalbėjo jis.

Be to, Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio siūlymu įtrauktas protokolinis pavedimas Sveikatos apsaugos ministerijai, jog ministras savo įsakymų turi numatyti ligos kodus, pagal kuriuos pirmiausia nuo koronaviruso būtų skiepijami rizikos grupėse esantys žmonės.

Anot Vyriausybės, Lietuva ir Europos Komisija (EK) šių metų birželio 18 dieną pasirašė susitarimą, kuriuo Komisijai suteikiami įgaliojimai valstybių vardu, dalyvaujant valstybėms narėms, su vakcinų gamintojais sudaryti išankstinę jų pirkimo sutartį.

Šį susitarimą pasirašė visos ES valstybės narės ir įsipareigojo atskirai derybų su gamintojais nevykdyti ir nekonkuruoti tarpusavyje.

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, klinikinių bandymų stadijoje šiuo metu yra daugiau nei 20 potencialių vakcinų nuo COVID-19.


Rašyti komentarą...
A
Ausra
2020-07-29 16:30:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zmoniu durninimas tesiasi
Atsakyti
0

R
Ryta
2020-07-29 16:22:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul perka tas vakcinas, bet prieš vakcinuojat, daktarai turės pasirašyt už šalutinius poveikius jai kas pacijantus nutiks, padės savo parašą asmens tapatybės kortelės numery, pasirasyti, kad atsako, us pasekmes piniginėmis lėšomis pavakcinuotam pacijantus. Daktaras nes įrašys tokio pareiškimo už vakcinos žalą neturi teisės atlikti vakcinacijos, 21 kostitucijos sraipsnis sako, kad žmogus gali sutikti, ali nesutikti, kad su jo kūnu ką sugalvotų ta svetimi zmonys darytų espirementuotų. Lietuvos piliečiai yra valdžia ir nusprendžia ką rikti į seimą, ir turi visas teises savo kūną ginti ir saugoti. O gal aš noriu mirti nuo viruso o ne nuo vėžio. Dar net ant savo kūno neturim teisės.
Atsakyti
-1

T
Tikrai
2020-07-30 10:41:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesijaudink liks, nes tiek nereiks. Daug bus kurie nesiskiepis. Kas pasitikės nesenai israsta vakcina, nesvarbu ką jie sako
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų