Žmonės vis dar negauna pranešimų, kad jų Covid-19 testas – neigiamas

Atstačius e. sveikatos sistemos veiklą, informacija apie koronaviruso tyrimo rezultatus šiuo metu pranešama tokia tvarka – asmenys, užsiregistravę karštojoje koronaviruso linijoje 1808 ir išsityrę mobiliuosiuose punktuose informaciją apie tyrimo rezultatus gauna trumpąja žinute, o tiems asmenims, kuriems tyrimas buvo atliktas gydymo įstaigose, rezultatus skambučiu ar kitomis informacinėmis priemonėmis yra įpareigotos pranešti gydymo įstaigos.

Asmenys, kaip ir anksčiau, apie teigiamus koronaviruso tyrimo rezultatus informuojami nedelsiant. 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras iš laboratorijų ir gydymo įstaigų centralizuotai gauna informaciją apie teigiamus tyrimo dėl koronaviruso infekcijos rezultatus. Centro specialistai nedelsiant pradeda epidemiologinį tyrimą ir susisiekia su užsikrėtusiu asmeniu siekiant išsiaiškinti jo kontaktus. 

Šią savaitę laboratorijos buvo įpareigotos mobiliuosiuose punktuose atliktus tyrimus, kurie buvo atlikti, kol buvo sutrikusi e. sveikatos sistemos veikla, artimiausiu metu pateikti į e. sveikatos sistemą. Todėl žmonės, kurie iki šiol negavo informacijos apie neigiamus tyrimo rezultatus, apie tai bus informuoti artimiausiu metu. 

Neigiamų testo rezultatų pranešimas gali šiek tiek užtrukti asmenims, kurie tyrimus atliko gydymo įstaigose, nes vasarą, kai dalis darbuotojų atostogauja, likusiems išauga darbo krūvis, o perduoti rezultatus tyrimą užsakiusioms gydymo įstaigoms užtrunka ilgiau. 

Dalis pacientų atsakymus už laikotarpį, kai e. sveikatos sistema buvo sutrikusi, iš laboratorijų jau gavo vakar, kiti, jų sulauks artimiausiu metu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų