Lietuva ruošiasi antrai koronaviruso bangai: SAM toliau perka įrangos ir apsaugos priemonių

Rengiantis galimai antrai koronaviruso bangai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) perka apsaugos priemonių, medicinos įrangos ir medikamentų už milijonus eurų.

Kaip trečiadienį pranešė SAM, planuojama įsigyti 100 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, 300 švirkštinių pompų sistemų, papildomos būtiniausių vaistų atsargos.

Asmens apsaugos priemonių rezervas bus papildytas FFP2 respiratoriais, vienkartinėmis kaukėmis, kombinezonais ir antbačiais, kurių vertė apie 11 mln. eurų.

Rengiantis galimai antrai koronaviruso bangai, į valstybės medicinos atsargų rezervą planuojama įsigyti asmens apsaugos priemonių už 14 mln. eurų.

Pasak SAM, jų turėtų užtekti aprūpinti sveikatos priežiūros sistemą 30-čiai dienų.

Šiuo metu atviro konkurso būdu vykdomi keturi tarptautiniai pirkimai, atplėšus vokus vertinami tiekėjų pateikti pasiūlymai.

Liepos mėnesį Lietuvą taip pat turi pasiekti paskutiniai trys konteineriai su asmens apsaugos priemonėmis, anksčiau įsigytomis Kinijoje.

Ministerija pabrėžia, kad pasibaigus karantinui gydymo įstaigos nebegauna asmens apsaugos priemonių iš valstybės rezervo ir pačios privalo aprūpinti darbuotojus kasdienėmis apsaugos priemonėmis, organizuoti jų pirkimą ir sandėliavimą.


Rašyti komentarą...
V
Vergas LT
2020-07-02 08:10:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaufleiteri. veryga laikas skelbti antra banga nedelsk , pavėluosi praloši rinkimai tau brudu brude pamaisys ir pakeis prakeiktas Skustagalvi tau gyvenimą mes linkim tau liūdnos pabaigos,,,,
Atsakyti
0

S
Simas
2020-07-02 10:40:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
PIRMOS NEBUBO,JAU ANTRAI RUOŠIASI...
Atsakyti
0

M
Morta
2020-07-01 22:42:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdžiažmogiai, prisipirkote visokio apsauginio šlamšto, tai patys galėsite pasipuošti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų