REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva reiškia paramą Nepriklausomos faktų nustatymo misijos žmogaus teisių pažeidimams Irane ištirti įsteigimą.

Lietuva reiškia paramą Nepriklausomos faktų nustatymo misijos žmogaus teisių pažeidimams Irane ištirti įsteigimą.

REKLAMA

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, viceministras Mantas Adomėnas šią paramą išreiškė ketvirtadienį dalyvaudamas Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos specialiojoje sesijoje, skirtoje blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai Irane aptarti, ypač dėl grubiai pažeidžiamų moterų ir vaikų teisių.

Ši komisija turėtų rinkti, sisteminti ir įvertinti įrodymus, kurių pagrindu būtų siekiama nubausti asmenis, atsakingus už grubius žmogaus teisių pažeidimus, ypač moterų ir vaikų atžvilgiu.

„Lietuva solidarizuojasi su Irano žmonėmis ir palaiko jų siekį naudotis teise į taikius susirinkimus, nuomonės ir saviraiškos laisve bei kitomis pagrindinėmis laisvėmis“, –  pabrėžė viceministras.

REKLAMA
REKLAMA

Anot M. Adomėno, tarptautinė bendruomenė negali likti nuošalyje ir turi tinkamai reaguoti į rimtus ir sisteminius žmogaus teisių pažeidimus Irane.

„Mirties bausmės taikymas ir neproporcingas jėgos naudojimas prieš taikius protestuotojus yra nepriimtinas, ir mes griežtai smerkiame tokius veiksmus“, – sakė viceministras.

REKLAMA

Nuo rugsėjo vykstančius masinius protestus Irane išprovokavo 22 metų kurdų kilmės iranietės Mahsos Amini mirtis. Ji mirė praėjus trims dienoms po to, kai ją Teherane suėmė liūdnai pagarsėjusi moralės policija dėl įtariamo šiitiškoje respublikoje galiojančio privalomo hidžabo dėvėjimo įstatymo pažeidimo.

Irano teismai dėl dalyvavimo M. Amini protestuose nuteisė beveik 2,5 tūkst. žmonių, skirtos šešios mirties bausmės. 

JT Žmogaus teisių tarybos sesijoje Taip pat pasmerktas Irano įsitraukimas į Rusijos karą prieš Ukrainą, tiekiant ginklus valstybei agresorei. Irano valdžios institucijos paragintos įgyvendinti prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus bei susilaikyti nuo smurto tiek savo šalyje, tiek užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga jau įvedė sankcijas Iranui dėl bepiločių orlaivių naudojimo Ukrainoje. Iranas teigia dronus Rusijai, kuriuos ši naudoja atakuoti ir Ukrainos energetikos infrastruktūrą bei civilinius taikinius, pristatęs dar iki karo Ukrainoje. Kyjivas teigia turintis įrodymų, kad dronai buvo pristatomi ir po Rusijos invazijos.

JT Žmogaus teisių tarybos nare Lietuva pirmą kartą išrinkta 2022-2024 metų laikotarpiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų