Lietuva privalės sumokėti per 100 tūkst. eurų dėl policijos aplaidumo mamos netekusiems vaikams

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atsisakė priimti Policijos departamento skundą byloje dėl žalos atlyginimo mamos netekusiems vaikams.

Po šio verdikto lieka galioti kovo 20 dieną paskelbtas Klaipėdos apygardos teismo sprendimas. Juo nuspręsta, kad policijos pagalbos nesulaukusios nužudytos moters vaikams neturtinę žalą turi atlyginti policija ir valstybė. 

Valstybė ir policija nužudytosios vaikams turės sumokėti 110 tūkstančių eurų – po 25 tūkst. eurų trims vaikams ir 35 tūkst. eurų – dar vienam vaikui. 

Kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui buvo pateikęs Policijos departamentas. Skunde buvo keliamas klausimas dėl Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų nutarties peržiūrėjimo ir neturtinės žalos atlyginimo.

Aukščiausiojo Teismo atstovė Dovilė Bružaitė BNS informavo, kad skundą atsisakyta priimti, nes kasaciniame skunde nekeliama tokių teisės klausimų, kurie atitiktų nors vieną bylos peržiūrėjimo kasacine tvarka pagrindą. 

Pagal Civilinio proceso kodeksą įsiteisėję teismo sprendimai ir nutartys  kasacine tvarka peržiūrimi, kai yra materialinės ar procesinės teisės normų pažeidimas, turintis esminės reikšmės vienodam teisės aiškinimui ir taikymui, jeigu šis pažeidimas galėjo turėti įtakos neteisėto sprendimo priėmimui.

REKLAMA

Taip pat jeigu teismas skundžiamame sprendime nukrypo nuo Aukščiausiojo Teismo suformuotos teisės taikymo ir aiškinimo praktikos ar Aukščiausiojo Teismo praktika ginčijamu teisės klausimu yra nevienoda.

Žiaurus nusikaltimas

Moterį keturių mažamečių vaikų akivaizdoje Klaipėdos rajone jos sutuoktinis Povilas Valeika nužudė 2013 metų vasarį. Smurtautojo įbauginta moteris skambino pagalbos telefonu, prašė ją apginti, tačiau policijos pagalbos nesulaukė. Į moters skambutį nereaguota net ir žinant apie nevienkartinius vyro smurto prieš sutuoktinę  atvejus.

Klaipėdos apygardos teismas 2014 metų vasarį vyrą pripažino kaltu ir už žmonos tyčinį nužudymą jam skyrė 16 metų laisvės atėmimo bausmę. Klaipėdos rajono apylinkės teismas 2014 metų lapkritį dėl netinkamai atliktų pareigų nuteisė ir du policijos pareigūnus.

Klaipėdos apygardos teismas yra konstatavęs, kad moteris, kreipdamasi pagalbos, aiškiai išreiškė siekį būti valstybės apginta ir apsaugota, o policijos pareigūnams buvo žinoma apie pasikartojančius vyro smurto atvejus mažamečių akivaizdoje. 


Rašyti komentarą...
A
2018-07-08 14:07:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas alygins žalą?turi atlyginti tie policininkai del kurių kaltės įvyko šis žiaurus nusikaltimas,savo lešomis,tada kiti pagalvos, kad reikia vykdyt savo darba
Atsakyti
-1

n
narutis
2018-07-08 17:59:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
mentai turi moket
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų