• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liberalų sąjūdis partijos kandidate į sostinės mero pareigas kelia nepartinę mokslų daktarę, inovacijų ir technologijų ekspertę Eglę Radvilę.

Liberalų sąjūdis partijos kandidate į sostinės mero pareigas kelia nepartinę mokslų daktarę, inovacijų ir technologijų ekspertę Eglę Radvilę.

REKLAMA

„Daug kandidatų į merus jus kvies diskutuoti, pakalbėti, aš kviečiu padaryti. Šiandien noriu įsipareigoti jums, vilniečiai, spręsti problemas, energetikos, sveikatos paslaugų, transporto, neformalaus ugdymo sektoriuose“, – antradienį vykusiame partijos renginyje žurnalistams sakė ji.

Kandidatė teigė, jog vienas iš jos prioritetų savivaldai yra atvirumas. E. Radvilė nurodė, kad Vilnius turi būti miestas, kuriame sprendimus priima žmonės.

„Sprendimai turi būti paremti apskaičiavimais, kūrybingumu. Kiekvienas vilnietis, šalia kurio siaurėja gatvė, kertamas medis ar auga žaidimų aikštelė turi galimybę pasakyti savo nuomonę ir aš noriu, kad ji būtų išgirsta prieš priimant sprendimus“,– kalbėjo ji.

Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymėjo, jog sostinės gyventojams kyla vis daugiau klausimų, kodėl yra priimami tam tikri sprendimai, planuojantys miesto veiklą.

REKLAMA
REKLAMA

„Pristatymui MO muziejuje pasirinkome neatsitiktinai – tai gerus sprendimus simbolizuojanti vieta. Kai kino teatrą „Lietuva“ buvo nuspręsta atnaujinti, projektas, deja, pakliuvo į interesų pinkles, bandant kultūrinę erdvę paversti daugiabučių kvartalu. Nenuostabu, jog tai iššaukė vilniečių reakciją – atsirado judėjimas „Už Lietuvą be kabučių“, – sakė ji. 

REKLAMA

„Viskas įklimpo ilgiems metams, kol neatsirado aiški vizija ir tinkami žmonės, nusprendę, jog čia turėtų veikti modernaus meno centras – taip atsirado MO muziejus. Panašiai, pasitelkus tinkamus žmones ir modernias idėjas, galima sukurti ir Vilnių be kabučių“, – pridūrė liberalų lyderė.

Liberalų sąjūdžio vadovė teigė, jog partija tikisi iškelti kandidatus į merus ir kandidatų sąrašus į tarybas bent 45-iuose miestuose ir miesteliuose, taip pat teigė, kad Seimo nariai masiškai į merus nekandidatuos.

REKLAMA
REKLAMA

„Planuojame turėti bent 45 miestuose savo kandidatus ir į merus, ir į tarybas, manau, kad tą tikslą pasieksime. Iš Seimo narių masinio kandidatavimo tikrai nereikia tikėtis, neatmetu, kad kokį vieną kandidatą gal ir turėsime, bet siūlau laukti jų pačių apsisprendimo, laiko dar turime“, – BNS sakė V. Čmilytė-Nielsen.

E. Radvilė yra informacinių technologijų srities ekspertė, politikos mokslų studijas Jungtinėse Valstijose, Harvardo universitete baigusi mokslų daktarė, visuomeninės organizacijos „Gedimino legionas“ vadovė, asociacijos „Lietuvos IT vadovai CIO.lt“ vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu eina savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ Intelektualių sprendimų ir duomenų valdymo skyriaus vadovės pareigas, taip pat yra Vilniaus savivaldybės administracijos direktorės patarėja.

Ji yra vadovavusi „Lietuvos geležinkelių“ Informacinių technologijų centrui, anksčiau dirbusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto Informacinių technologijų ir sistemų vadove, taip pat ji dirbo įmonėje „BLT group“.

Renginio metu paskelbti partijos sąraše į Vilniaus tarybą kandidatuojantys asmenys.

Tarp jų yra informacinių technologijų įmonės „BridgeScanner“ vykdantysis direktorius Danielis Lupshitzas, socialinių mokslų daktarė Erika Godlevska, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, Vilniaus miesto skyriaus štabo vadovė Evelina Paulavičienė.

REKLAMA

Šiuo metu liberalai savo atstovų Vilniaus miesto savivaldybės taryboje neturi. Likus penkiems mėnesiams iki savivaldos rinkimų 2019 metais iš šios partijos pasitraukė dabartinis sostinės meras Remigijus Šimašius, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, įkūrę Laisvės partija.

Liberalų sąjūdis tuomet per savivaldos rinkimus surinko 1,25 proc. rinkėjų balsų.

Tiesioginiai merų ir savivaldybių tarybų rinkimai vyks kitų metų kovo 5 dieną.

Į sostinės merus Laisvės partija kelia parlamentaro Tomo Vytauto Raskevičiaus kandidatūrą, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – dabartinį vicemerą Valdą Benkunską, socialdemokratai – parlamentarę Rasą Budbergytę, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – Seimo narį Luką Savicką, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – europarlamentarą Stasį Jakeliūną, partija „Laisvė ir teisingumas“ – buvusį sostinės merą Artūrą Zuoką, Lietuvos regionų partija – buvusį kariuomenės vadą Valdą Tutkų, Nacionalinis susivienijimas – Vytautą Sinicą, Lietuvos žaliųjų partija –  Žaliosios politikos instituto vadovą Remigijų Lapinską.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų