Po antradienio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veiksmų Lazdijų rajono savivaldybėje ir tai lydėjusių žiniasklaidos publikacijų, kuriose nurodoma, kad keliamas baudžiamosios atsakomybės klausimas dėl personalinių paskyrimų, Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui kyla abejonių dėl pradėto tyrimo motyvų, ar STT pareigūnai veikia profesionaliai ir vadovaudamiesi įstatymais.

„Keista, kad Marijos Bakšienės paskyrimas eiti „Lazdijų šilumos“ direktoriaus pavaduotojos pareigas traktuojamas kaip balso pirkimas ir piktnaudžiavimas tarnyba. Šios pareigos nėra valstybės tarnautojo ar kitos privalomo konkurso būdu gaunamos pareigos, o M. Bakšienė į šias pareigas paskirta teisėtai, vadovaujantis galiojančiais įstatymais“, – teigia Lazdijų meras A. Margelis.

A. Margelio įsitikinimu, STT neturėtų peržengti politinių procesų ribos, priešingu atveju tai gali tapti oponentų kovos dėl valdžios įrankiu: „Kai STT nagrinėja ne kyšio ar korupcijos atvejį, o pradeda kelti bylas dėl teisėtų personalinių paskyrimų, kyla tendencingo selektyvumo pagal politinius užsakymus rizika. Tuomet bylas reikėtų iškelti iš esmės visų Lietuvos savivaldybių politikams, nes politikų įdarbinimo savivaldybių kontroliuojamose įmonėse esama beveik visur“.

Pasak mero, kalbant apie tarybos narės M. Bakšienės balsavimą renkant Lazdijų merą, reikėtų pastebėti, kad balsavimas buvo slaptas, tad teigti, kad M. Bakšienė balsavo „už“ nėra jokio juridinio bei moralinio pagrindo. Jo teigimu, kaip ir kiekvienas iš 25 balsavusių, tarybos narė galėjo balsuoti „už“, „prieš“ arba susilaikyti. Pasak TS–LKD atstovės spaudai, M. Bakšienės balsas neturėjo lemiamos įtakos balsavimui, A. Margelį palaikė 20 tarybos narių, administracijos direktorių – 19 tarybos narių iš 25.

REKLAMA

Lazdijų merui A. Margeliui kyla įtarimų, kad šis tyrimas turi politinį atspalvį.

Antradienio rytą Lazdijų rajono savivaldybės pastate kratas atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos darbuotojai, primena ELTA. Anot STT pranešimo, STT Kauno valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas byloje dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Tyrimą baudžiamojoje byloje atlieka STT Kauno valdyba, jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros ONKTS prokurorai.


Rašyti komentarą...
P
PP
2011-06-02 07:00:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Margelis lošia kvailį ir nesupranta ,kad STT neužsiima politikavimu ,painioja nusikalstamas veikas?
Atsakyti
0

V
Vincas
2011-06-02 08:18:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
STT-tai naujų laikų tarybinis OBCHSS,išsireikalaus savo dalį ir vėl bus tvarka.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų