Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerei Ingrida Šimonytei paskelbus, kad neatmeta galimybės atsistatydinti, Seimo narei į tokius pareiškimus reaguoja skirtingai. Parlamento vadovė tiki Vyriausybės vadovės žodžių nuoširdumu, opozicija kalba apie dirbtinai keliamas įtampas, o socialdemokratas Gintautas Paluckas įsitikinęs, kad šioje situacijoje turėtų pasitraukti tik užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Premjerei Ingrida Šimonytei paskelbus, kad neatmeta galimybės atsistatydinti, Seimo narei į tokius pareiškimus reaguoja skirtingai. Parlamento vadovė tiki Vyriausybės vadovės žodžių nuoširdumu, opozicija kalba apie dirbtinai keliamas įtampas, o socialdemokratas Gintautas Paluckas įsitikinęs, kad šioje situacijoje turėtų pasitraukti tik užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį pareiškė neatmetanti galimybės visai Vyriausybei atsistatydinti dėl tebesitęsiančio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą.

„Neatmetu šitos galimybės, tą aš galiu labai tiesiai pasakyti“, – nacionalinio transliuotojo LRT laidai „Dienos tema“ sakė I. Šimonytė. Premjerės interviu ištrauka transliuota per LRT laidą „Svarbi valanda“.

REKLAMA

„Jeigu dėl Vyriausybės veiklos yra keliama tiek daug klausimų, tai galbūt Vyriausybė, jeigu nesugeba į tuos klausimus atsakyti, turėtų savo įgaliojimus pabaigti ir kažkokia kita Vyriausybė galėtų nuo nulio tą darbą pratęsti“, – teigė ji.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: atsistatydinimai problemų neišspręstų

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad susidariusią krizę reikia spręsti tokiais sprendimais, kurie nesudarytų papildomų problemų. Parlamento vadovės teigimu, atskirų ministrų ar visos Vyriausybės atsistatydinimas situacijos tikrai nepagerintų.

REKLAMA
REKLAMA

„Turėjome ne vieną pasitarimą, tai nieko naujo neturiu ką pasakyti. Šią problemą reikia spręsti tokiais sprendimais, kurie nesukelia didesnių problemų. O atsistatydinimai niekaip jų nespręstų“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį teigė parlamento vadovė V. Čmilytė-Nielsen.

Premjerės Ingridos Šimonytės pirmadienį išsakytą mintį, kad gali atsistatydinti visa Vyriausybė, Seimo pirmininkė įvertino kaip „nuoširdžius premjerės žodžius“.

„Ji tokios galimybės neatmeta ir tikrai niekas kėdžių nesilaiko. Dabar tokia situacija“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė tvirtino, kad reikia premjerės klausti, ar viso ministrų kabineto pasitraukimas – reali galimybė.

„Aš kalbėjausi vakar su premjere. Kalbėjomės apie svarbiausius šios savaitės darbotvarkės klausimus, pirmiausia – biudžetas“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Jos tikinimu, nors ir kliba Vyriausybės pamatai, valstybės biudžetą priiminėti yra verta.

„Tikiuosi, kad Seimas sėkmingai priims biudžetą ir tai būtų labai svarbus šiandienos apsisprendimas“, – teigė Seimo pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Saulius Skvernelis: sukurta drama, kuri aiškiai pasibaigs su laiminga pabaiga

Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis mano, kad premjerės pareiškimai dėl Vyriausybės atsistatydinimo – sukelta drama, kuri skirta nukreipti dėmesį nuo kitų dramų. Jo nuomone, niekas iš Vyriausybės nepasitrauks, premjerė ir ministrai toliau sėkmingai dirbs, o sukeltas ažiotažas leido sutelkti valdančiąją daugumą balsavimui dėl biudžeto.

„Tai bandoma sukurti dramą, kuri, pamatysite, šiandien labai aiškiai pasibaigs su laiminga pabaiga, valdančiųjų pastangomis bus priimtas biudžetas, ministrai toliau sėkmingai dirbs, premjerė taip pat tęs darbą ir visi galėsime laimingai laukti šventų Kalėdų“, – ironizavo S. Skvernelis.

Seimo demokratų lyderio teigimu, kiekviena drama užgožia mažesnes drameles.

„Su tuo skandalu, kur ministrai tikrai apsikiaulino, tokia drama sukelta, apie juos nekalba. Kas čia dabar bus, ar Vyriausybė išliks, ar premjerė liks. Toks žanras yra.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo pačiu, labai gerai konsoliduoti savo koalicijos partnerius, kad, žiūrėkite, jei ten dar su biudžetu kažkas tai bus, tai tada tikrai jau taip.

Sukonsoliduota dabar monolitinė dauguma, kuri atliks tą darbą, kurį ir turi padaryti. Pabaigoje dienos ar anksčiau turėsime laimingą pabaigą visos šitos istorijos“, – sakė S. Skvernelis.

Gentvilas mato klaidų, bet tiki, kad Vyriausybė išliks

„Turėsime [Vyriausybę]. Aš manau, po vakar visos dienos... Kaip Atimatovas sakė, ilga kaip šimtmečiai dienos, ta diena ilga ir ne vienas pareiškimas ir ne viena situacija leidžia kalbėti apie tai, kad Vyriausybė pajėgi tęsti darbus ir tęsime juos“, – įsitikinęs Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Reaguodamas į S. Skvernelio žodžius, liberalas prasitarė, kad ryte susitiko su vienu iš opozicijos lyderių ir sutarė, kad įtampas reikia nuimti visiems.

„Pirmiausia, sutinku, pačiai valdančiajai koalicijai, bet ir visi kiti neturime didinti tų įtampų, kurie persideda visuomenei ir krizių sprendimui, o tų krizių, deja, tik didėja, tikrai nepadėtų įtampų didėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Matyt, būta klaidų. Tiek emocinių, tiek politinių, tiek komunikacinių klaidų. Ir tas padidino šios situacijos temperatūrą. Bet galvodami apie iššūkius, kas laukia Lietuvos, tikrai turime pradėti mažinti temperatūrą, pripažinti, kad būta klaidų, taisyti jas ir taisyti labai greitai“, – dėstė E. Gentvilas.

Paluckas reikalauja tik Landsbergio galvos

„Vertinu kaip įtampos išdavą. Akivaizdu, kad premjerei yra labai sunku. Tai rodo ir vidinės koalicijos tam tikros trintys, kas, mano galva, visiems matoma. Bet tos atsakomybės nevengimas yra tam tikras stiprybės bruožas. Jeigu ministrė pirmininkė ištvers šitą spaudimą ir sugebės priimti sprendimus dėl kitų ministrų politinės atsakomybės, manau, kad Vyriausybė galės prisiimti ir turės palaikymą valdančiųjų dirbti toliau“, – sakė socialdemokratų seniūnas Gintautas Paluckas.

„Čia labai sunkus psichologiškai momentas ministrei pirmininkei, kur ji privalo įvertinti ir priimti savo sprendimus, kas būtų valstybei geriau“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

G. Palucko nuomone, premjero pareigos įpareigoja nepasiduoti emocijoms, įtampai ir psichologiniam spaudimui.

„Valstybei geriausia būtų, jei būtų patenkintas užsienio reikalų ministro atsistatydinimo pareiškimas ir tokia užsienio politika, kuri turi didelės įtakos ir mūsų vidaus politikai, pasikeistų“, – tvirtino jis.

Konservatoriai tikisi, kad Šimonytė neatsistatydins

Tėvynės sąjųngos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė tikisi, kad šis ministrų kabinetas išliks.

„Tikimės, kad [premjerė] nepriims sprendimo atsistatydinti, nepatenkins ministrų prašymų atsistatydinti. Kaip ji minėjo, lyg tai šiandien vakare tą sprendimą priimti, tai visi laukiam ir nieko daugiau negalima pakomentuoti“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Visi jie ten gražūs.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų