Latvis bus teisiamas dėl septynių automobilių vagysčių Lietuvoje

Panevėžio teisėsauga baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Latvijos pilietis kaltinamas septynių automobilių vagystėmis.

26–erių metų metų K. P. jau yra dešimt kartų teistas, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčiam K. P. pareikšti įtarimai dėl 2017 metų vasarą įvykdytų automobilių vagysčių Klaipėdos, Panevėžio, Pasvalio, Kauno rajonuose.

K. P. pareigūnams prisipažino vogęs automobilius Lietuvoje, kai norėdavo grįžti į savo tėvynę. Dažniausiai jis rinkdavosi senesnius, nerakintus, paliktus prie namų ar įmonių teritorijose lengvuosius automobilius bei mikroautobusus, kurių raktelius rasdavo užvedimo spynelėje arba lengvai aptinkamose slaptavietėse.

Kai kurias vogtas transporto priemones K. P. palikdavo tiesiog pakelėje, jei jos sugesdavo ar pasibaigdavo kuras, o kelis automobilius apgadino avarijoje. Pavyzdžiui, Kauno rajono gyventojo 2000 metų gamybos mikroautobuso „Peugeot Boxer“ Panevėžio rajone nesuvaldęs kaltinamasis nuvažiavo į griovį ir apsivertė – transporto priemonė buvo visiškai sudaužyta.

REKLAMA

Apvogtieji neatgavo ir didžiosios dalies automobiliuose buvusių daiktų – nuo statybos įrankių iki vaizdo registratorių ar vaikiškų saugos kėdučių. Nukentėjusieji šioje byloje pateikė daugiau nei 6 tūkst. eurų civilinį ieškinį.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro, vagysčių seriją nutraukė Panevėžio apskrities policijos pareigūnai, kurie pernai rugpjūtį sulaikė K. P. Pasvalio rajone, vairuojantį Latvijoje vogtą vilkiką.

Netrukus Lietuvoje buvo surastas ir mikroautobusas, kaip įtariama, kaltinamojo neseniai pavogtas tėvynėje. Prokuroro teigimu, šie tyrimai išskirti į atskirus, K. P. už minėtas vagystes bus teisiamas Latvijoje.

Lietuvoje įvykdytos vagystės iš pradžių buvo tiriamos kaip atskiros, tačiau nustačius, kad visas jas galėjo įvykdyti tas pats įtariamasis, ikiteisminiai tyrimai buvo sujungti į vieną bendrą.

Baudžiamasis kodeksas už automobilių vagystes numato laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų