Landsbergio sūnui atliktas koronaviruso tyrimas: rezultatų laukė parą

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui teko patirti, kaip veikia koronaviruso patikros sistema. Iš Romos grįžęs politiko sūnus sunegalavo ir nors vaikino testas neigiamas, G. Landsbergis liko nustebęs, kiek užtrunka koronaviruso patikra.

„Jau kelios savaitės vis ketinau rašyti apie koroną. Minčių ir klausimų daug, atsakymų mažai. Pasitikėjimo, kad viskas greitai ir protingai bus sprendžiama dar mažiau. Bet nerašiau, nes pasitikėjimo likučius sunaikinti yra itin paprasta, tačiau kas toliau? Skaičiau viską, kas yra pasiekiama ir galvojau, ką reiktų daryti kitaip. Ką galbūt darytume kitaip“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė G. Landsbergis.

Politikas pasakoja, kad praėjusią savaitę jo sūnus grįžo iš Romos, ir nors buvo sveikas, šeima sutarė, kad vaikinas kelias savaites pabūtų namuose.

„Ir ką jūs manote – „maža ką“ atėjo. Naktį į trečiadienį jaunuolis pasibeldžia į duris, paprašo jų neatidaryti ir pasako, kad jam pakilo temperatūra. Kiek? 38.5. Išgerk vaistų, pakalbėkim ryte. Ryte – vėl temperatūra, skauda gerklę. Roma, temperatūra, 2020-ųjų kovas – nėra geri žodžiai viename sakinyje. Situacija itin sudėtinga“, – pasakojo politikas.

Šeima skambino numeriu 112 ir į Visuomenės sveikatos centrą. G. Landsbergis pasakoja, kad jo sūnui nesutiko daryti tyrimo, nes praėjusią savaitę Roma dar nebuvo užkrato epicentras. Politiko teigimu, jiems buvo pasakyta: „jei visiems leisime – nesusitvarkysime“.

„Dar kiek pagalvojęs skambinu dar sykį, mielieji, yra rizika, jei jis serga – sergame ir mes, aš turiu žinoti, ar galiu aš ir mano žmona eiti į darbą. Jei eisime sirgdami – užkrėsti galime daug žmonių. Nustembu – greitoji pažada atvažiuoti“, – rašė G. Landsbergis.

Anot politiko, greitoji atvyko po beveik trijų valandų. G. Landsbergio teigimu, medikai neleido padaryti tyrimo namuose, tik ligoninėje ir ten laukti rezultatų, nes, medikų tvirtinimu, taip gali užkrėsti šeimą.

REKLAMA

„Sakau, kad jis jau savaitę šeimą užkrėtinėjo. O būdamas ligoninėje gali užkrėsti kitus. O jei pats neserga – užsikrėsti. Toks esąs Verygos nurodymas“, – rašė G. Landsbergis.

Politiko sūnus buvo išgabentas į ligoninę, tačiau medikai atlikti testo atėjo po pusantros valandos. Pasak G. Landsbergio, rezultato reikėjo laukti parą.

„Namo grįžti sūnui negalima, nes, na... tokie nurodymai“, – pasakojo G. Landsbergis.

Politikas teigia, kad tyrimai dėl koronaviruso atliekami tris kartus per dieną: 6 val. ryto, vidurdienį ir 18 val. vakaro.

„Jei nespėja į dvyliktos valandos, tenka laukti šeštos ir taip toliau. Mano sūnaus – nors tyrimas paimtas apie trečią dienos – į šeštos vakaro nespėjo. Buvo padarytas kito ryto šeštą. Tada aštuonias valandas mėginys tikrinamas. Dar valandą rezultatas siunčiamas atgal į ligoninę. Ir aš noriu priminti, kad tai tėra vienas vaikas“, – aiškino G. Landsbergis.

Politiko teigimu, jo sūnaus tyrimo rezultatas buvo neigiamas.

„Jei jam būtų nustatyta korona, turėtų tirti ir mane, tyrimo rezultatus turėčiau šeštadienį. Jei ir man nustatytų, turėtų tirti žmones, su kuriais bendravau iki sūnaus ligos. O tokių būtų jau labai daug ir jie pasiekia dar daugiau žmonių. Jei tyrimai vyktų masiškai ir operatyviai, tie žmonės galėtų būti izoliuoti ir gydytis, o ne platinti virusą“, – įsitikinęs G. Landsbergis.

Anot jo, tyrimų daroma per mažai, neramu, ar veikia medikus apsaugančios procedūros.

„Jei veikti imta būtų dabar, tai dar turime šansų pakartoti Pietų Korėjos atvejį, tai yra, su griežtomis staigiomis priemonėmis suvaldyti situaciją. Jeigu delsime, atsidursime ten, kur dabar yra Italija. Vakar vakare sūnus kramto atvežtą vakarienę. Prie stiklo kitoje pusėje prieina daktarė, pasibeldžia į stiklą, skiriantį sveikuosius nuo sergančiųjų. „Ar skanu, ar neskauda gerklės?”. Nejaukioje situacijoje, tokie šilti žmogiškumo ženklai itin svarbūs. Tik ar bus jiems laiko po savaitės?“, – klausė G. Landsbergis.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
O
O{oooo
2020-03-12 15:33:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas jis dievas
Atsakyti
-2

V
Valentinas
2020-03-12 15:45:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Deja, nesimato didelio noro ir rimtų pastangų suvaldyti situacijos. Kol griaustinis netrenks, mužikas nepersižiegnos
Atsakyti
-2

S
Seimūnai, gydykitės kaip paprasti žmonės
2020-03-12 16:05:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikinu susidūrus su paprastų žmonių kasdienybe, kurie atsiduria ligoninėse ir tikrai reikalinga skubi apžiūra, po širdies smūgių, epilepsijos priepolių ar pan. ir pralaukia priėmime 2-3 val. kol kai kurie "gydytojai" kabinetuose geria kavą ir teikiasi priimti.. Ir tokie dalykai vyksa tikrai ne nuo žaliūjų atejimo į valdžią, siūlau apsilankyti Vilniaus lazdynų ligoninėje, ten net gipso susilaužius rankos pirštą ne visuomet sulauksi jog uždėtų..
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų