Jau geras mėnuo nemėgstantys arba negalintys sėdėti namuose Vilniaus gyventojai ir sostinės svečiai vakarais ir netgi nakties vidury žaidžia loteriją su likimu – pavyks išsikviesti taksi ar teks namo klampoti pėsčiomis.
„Jau kelios savaitės pastebiu, kad netgi naktį, apie 2 valandą, kai bandau išsikviesti taksi, kad grįžčiau namo iš susitikimo su draugais, ragelyje išgirstu, jog taksi bus nebent po pusvalandžio, valandos ar dviejų, arba kad apskritai neverta laukti. Vakar teko apie 10 kilometrų eiti namo pėsčiomis“, – ekonomikai.lt guodėsi skaitytoja.
Kas atsitiko? To teiravomės taksi paslaugų verslo atstovų.
„Nieko ypatingo. Tiesiog tokios oro sąlygos“,– teigė UAB „Mersera“ vadovas Gytenis Balčiūnas. Anot jo, iškritus sniegui, ypač pablogėjo eismo sąlygos važiuojant į kalną. Nepajėgianti užriedėti didelė transporto priemonė stabdo visą eismą, todėl vėluoja ir taksi.
Panašiai problemą aiškina Taksi paslaugų teikėjų asociacijos prezidentas Robertas Brazys. Jis, be kita ko, prideda, jog prieš žiemos šventes visada labai padidėja taksi paslaugų paklausa – „įmonės savo darbuotojams rengia vakarėlius, po vidurnakčio vakarėlių dalyviai pradeda skirstytis, kviesti taksi, bet nei automobilių, nei vairuotojų daugiau juk neturime“.
Jis ekonomika.lt tikino, jog su kokiomis nors techninėmis problemomis tai nėra susiję.
Vis dėlto vienas kitas drąsesnis taksi vairuotojas prasitaria, jog jog esama ir techninių problemų – daugumos įmonių taksi automobiliai susidėvėję, apgedę, todėl į gatvę sunkesnėmis oro sąlygomis nelinkę važiuoti netgi padidinus tarifus. Važiuoja daugiausia tie, kurie darbui naudoja savus automobilius.
Sostinės savivaldybė jau suskubo perspėti, jog dėl lėšų stokos ir dėl sudėtingų oro sąlygų Vilniaus vairuotojams šią žiemą teks iškentėti. Sostinės kelininkai prognozuoja, kad šių metų žiemos sezonas gali būti vienas sudėtingiausių, o druskos Vilniaus gatvių valymui gali būti išberta daugiausiai per pastaruosius dešimt metų.
Vilniaus gatves šiemet valo daugiau barstytuvų, o iš 7500 tonų druskos, kuri buvo paruošta sezono pradžioje, jau sunaudota 5500 tonų.
Šiais metais laikosi ganėtinai žema temperatūra (nuo -10 iki -16 laipsnių Celsijaus), dažni krituliai, sniegas. Druska sniegą tirpina iki -12 – -14 laipsnių Celsijaus, todėl žema temperatūra trukdo spartesniam darbui. Dažniau berti druskos neįmanoma, antraip iškiltų aplinkosauginių problemų.
Kazimieras Šliužas