Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai Vilniuje sulaikė iš Baltarusijos atvažiavusį krovininį vilkiką, kuriame buvo įrengta slaptavietė su kontrabandinėmis cigaretėmis.

Pasak MKT atstovo spaudai, ten pat sulaikytas ne tik baltarusis vilkiko vairuotojas, bet ir nelegalios siuntos persikrauti atvykę du vilniečiai. Sulaikyta beveik 150 tūkst. litų vertės rusiškų cigarečių "Jin Ling" kontrabanda.

Turėdami informacijos, kad viename Geležinio Vilko gatvės pradžioje esančių angarų sandėliuojamos kontrabandinės cigaretės, MKT pareigūnai trečiadienį vakare patikrino minėtąjį pastatą.

Nelegalaus verslo vertelgas muitininkai užklupo pačiame darbo įkarštyje - angare tuo metu kaip tik stovėjo ką tik iš Baltarusijos Respublikos atvykęs krovininis vilkikas "Scania". Iš sunkvežimio puspriekabės-šaldytuvo lubose įrengtų slėptuvių trys vyriškiai traukė ir perkrovė cigaretes į greta stovėjusį mikroautobusą "Volkswagen".

Paaiškėjo, kad vienas angare besidarbavusių asmenų - vilkiko vairuotojas, Baltarusijos pilietis Y. T. Likusieji du - nelegalių cigarečių siuntos pasiimti atvykę vilniečiai - R. K. ir K. S.

MKT Nusikaltimų tyrimų skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

MKT pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu cigarečių kontrabandos slaptavietės vis dažniau įrengiamos krovininių vilkikų puspriekabių-šaldytuvų lubose. Matyt, taip elgiamasi todėl, kad muitininkams gerokai sunkiau patikrinti būtent lubas (neretai tenka užlipti ir ant puspriekabės stogo).

REKLAMA

Įdomu, kad šiuo atveju slėptuvė turėjo papildomus "šarvus" - iš apačios buvo įdėtos papildomos metalo plokštės, kad lubų nebūtų galima lengvai pragręžti ieškant cigarečių. Pačios slėptuvės vidus buvo išklotas linoleumu - kad cigarečių pakeliai lengviau slystų ir traukiant (jie ištraukiami specialiomis juostomis) nekliuvinėtų už paviršiaus nelygumų.

Per keturis 2010-ųjų mėnesius Lietuvos muitinės pareigūnai jau sulaikė daugiau nei 95 mln. vnt. (4 mln. 750 tūkst. pakelių) nelegalių cigarečių. Pernai per visus metus buvo sulaikyta 120 mln. vnt. kontrabandinių cigarečių.


Rašyti komentarą...
G
GAILA,
2010-05-06 15:50:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
KAD NEPASIEKS, NORS KA PIGIAU GALIMA BUTU NUSIPIRKTI.
KAIP RUKIAU BALTARUSISKAS,TAIP IR RUKYSIU !!!
Atsakyti
0

o
oi baus
2010-05-06 21:39:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
teismas visus po 100 litų bauda..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų