Grupė konservatorių inicijuoja Seimo kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl vadinamosios lenko kortos.

Iniciatyvą parėmė buvę užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai Audronius Ažubalis ir Rasa Juknevičienė, taip pat parlamentarai Vilija Aleknaitė Abramikienė ir Valentinas Stundys.

Jie siūlo Seimui prašyti KT išaiškinimo, ar Seimo nariu gali būti asmuo, kuris pagal užsienio valstybės įstatymą užsienio valstybės pareigūnui išreiškė savo valią priklausyti kitai, nei Lietuvos, tautai, turi užsienio valstybės dokumentą, išduotą jam pagal tos valstybės įstatymus, kuris suteikia tam tikras politines, socialines, ekonomines ir kultūrines teises toje valstybėje, o šio dokumento turėjimas pagal tos valstybės įstatymus yra siejamas su asmens pareiga gerbti tą užsienio valstybę ir jos tautą, nekenkti tos valstybės bei jos tautos, saugumo, gynybos, viešosios tvarkos, kitiems pagrindiniams interesams.

Konservatoriai primena, kad KT 1998 metų lapkritį yra priėmęs nutarimą, jog "Konstitucija iš Seimo nario besąlygiškai reikalauja ištikimybės priesaikos vien Lietuvos valstybei, pasižadėjimo gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus".

Lietuvos valdžios kritikuojamą "lenko kortą" kasmet gauna per tūkstantį lenkų kilmės Lietuvos piliečių, rodo statistika. Lenkijos ambasada Vilniuje BNS pranešė, kad šiuos dokumentus 2011-aisiais gavo 1024 asmenys. 2010 metais ambasada išdavė 1197 kortas. Iš viso išduota per 4 tūkst. šių dokumentų.

REKLAMA

Šį dokumentą gaunantys asmenys raštu pareiškia savo valią priklausyti lenkų tautai, jie turi įrodyti, kad bent vienas iš tėvų, senelių, prosenelių buvo lenkų tautybės arba turėjo Lenkijos pilietybę.

Asmuo, turintis kortą, gali nemokamai gauti ilgalaikę vizą, legaliai dirbti Lenkijoje, gali vykdyti ūkinę veiklą tokiomis pat sąlygomis kaip Lenkijos piliečiai, turi teisę į nemokamą švietimą, turi teisę gauti nuolaidą geležinkelio bilietams, nemokamai lankytis valstybiniuose muziejuose.

2009 metų birželį ir 2011 metų balandį Seimas yra atmetęs du panašius projektus dėl kreipimosi į KT. Tuomet taip pat norėta Konstitucinio Teismo prašyti išaiškinti, ar "lenko korta" suderinama su Seimo nario priesaika Lietuvai.


Rašyti komentarą...
i
ipass
2013-05-10 22:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tūrėtų būti taip: gavai lenko kortą-padėjai ant stalo lietuvišką pasą.
Atsakyti
0

B
Be
2013-05-11 07:36:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
abejo,kad sedeti su viena sikna ant dvieju kedziu nesveika ir neimanoma.
Atsakyti
0

a
arvydas damijonaitis
2013-10-10 17:44:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

Terminas "Tautinė mažuma" Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės" sąvoka.
Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos - karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
Pagarbiai Arvydas Damijonaitis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų