• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatoriai apsisprendė – inicijuos pirmalaikius rinkimus

Papildyta 17.47 val.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas siūlo inicijuoti Seimo pirmalaikių rinkimų paskelbimą.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas siūlo inicijuoti Seimo pirmalaikių rinkimų paskelbimą.

REKLAMA

Jei ši iniciatyva nesulauktų palaikymo, siūloma svarstyti klausimą dėl Ingridos Šimonytės Vyriausybės atsistatydinimo.

Toks siūlymas penktadienį priimtas siekiant spręsti dėl savivaldos politikų neskaidriai naudojamų lėšų besiformuojančią politinę krizę, BNS informavo partijos atstovai.

TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė po partijos prezidiumo posėdžio BNS sakė, kad šis siūlymas bus aptartas ir su koalicijos partneriais.

„Kodėl siūlomas tas perkrovimas? Jeigu norime aukštų standartų ir visuomenei kyla klausimas dėl aukštų standartų, reikia tiesiog pasitikrinti pasitikėjimą. Jeigu tokia iniciatyva nesulauks palaikymo Seime, tuomet bus svarstomi pokyčiai ir Vyriausybėje“, – teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Anot konservatorių frakcijos seniūnės, parlamente svarbu pasitikrinti visų politinio lauko atstovų požiūrį į skaidrumą.

„Gerai, sutarkime dėl bendro skaidrumo standarto, pasitikrinkime. Iš pradžių galbūt tą standartą sutvarkykime Seime, vėliau pasitikrinkime, ar tikrai esame pasiryžę tuo keliu eiti. Jeigu tai nepavyksta, tada jau Vyriausybė prisiims atsakomybę“, – kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

REKLAMA

„Mums svarbu nuoširdus visų politinio lauko dalyvių, kurie yra aktyviai veikiantys Seime, požiūris“, – pabrėžė ji.

Taip pat konservatorių frakcijai Seime rekomenduota pateikti ir artimiausiu įmanomu metu siekti priimti savivaldybių tarybų veiklos išlaidų reglamentavimo pokyčius, kurie įvestų bendrą skaidrumo ir atskaitomybės standartą visose Lietuvos savivaldybėse.

Pirmalaikiai parlamento rinkimai skelbiami, jeigu sprendimą dėl to priima trys penktadaliai visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 85. 

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra: tai Šimonytės atsakomybė ir negalima versti ant Seimo

Prezidentūra penktadienį pareiškė, kad nėra teisinga ant Seimo versti trijų klausimų sukėlusių ministrų problemos, todėl atsakomybė sprendžiant situaciją yra premjerės Ingridos Šimonytės pusėje.

Taip Prezidentūra reagavo į valdančiųjų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumo siūlymą inicijuoti Seimo pirmalaikių rinkimų paskelbimą.

„Išgirdome partijos, o ne Vyriausybės vadovės sprendimą. Nėra teisinga trijų ministrų problemą paversti Seimo problema. Ministrė pirmininkė turėtų priimti sprendimus ir atsakomybę už Vyriausybės ateitį“, – teigiama Prezidentūros komunikacijos grupės BNS perduotame komentare.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 Armonaitė: Laisvės partija atvira visoms alternatyvoms

Laisvės partija yra atvira visoms alternatyvoms, tarp jų ir pirmalaikiams rinkimams, sako jos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Mes esam atviri visoms alternatyvoms, tame tarpe ir pirmalaikiams rinkimams, aišku, partijoje dar kalbėsimės, bet apskritai esame atviri“, – BNS penktadienį sakė A. Armonaitė.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas penktadienį pasiūlė inicijuoti Seimo pirmalaikių rinkimų paskelbimą. Jei ši iniciatyva nesulauktų palaikymo, siūloma svarstyti klausimą dėl Ingridos Šimonytės Vyriausybės atsistatydinimo.

REKLAMA

Toks sprendimas priimtas reaguojant į bręstančią krizę dėl savivaldos politikų neskaidriai naudojamų lėšų, BNS informavo partijos atstovai.

A. Armonaitė sako, jog „akivaizdu, kad šioje situacijoje reikia persikrauti“, o politinė sistema turi iš šios reputacinės krizės išeiti švaresnė.

„Variantų gali būti keli, gali būti Vyriausybės perkrovimas ir įgaliojimų gavimas, balsavimas dėl pasitikėjimo, galbūt ir pirmalaikiai rinkimai. Aš tikrai raginu nepamesti šalto proto ir tos temperatūros per daug aukštai nekelti, nes reikia stabilumo, truputėlį nusiraminti ir tada racionaliai susidėlioti, kaip mes kaip politinė sistema galime išeiti iš šitos reputacinės krizės“, – kalbėjo A. Armonaitė.

REKLAMA

TS-LKD prezidiumas penktadienį sukviestas po to, kai švietimo, mokslo ir sporto ministrė konservatorė Jurgita Šiugždinienė premjerei įteikė atsistatydinimo pareiškimą, visuomenėje kilus abejonėms dėl 2019–2020 metais jos, kaip Kauno miesto savivaldybės tarybos narės, panaudotų 13,8 tūkst. eurų skaidrumo.

Premjerė dar nėra atsakiusi, ar tenkins šį pareiškimą. Iki šiol Vyriausybės vadovė keliskart pakartojo pasitikinti ministre.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį savo ruožtu paragino trauktis iš pareigų tris ministrus – be švietimo ministrės, dar kultūros ir finansų ministrus, nes jie taip pat būdami Kauno tarybos nariai naudojo lėšas, kurių dabar negali pagrįsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno miesto savivaldybės tarybos reglamentas nereikalauja iš politikų pateikti čekius, kam konkrečiai jie išleido avansu skiriamas išmokas.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis penktadienį pareiškė, jog visuomenėje keliamų skaidrumo standartų neatitinka dauguma politikų.

Jo teigimu, pirmalaikių Seimo rinkimų ir Vyriausybės atsistatydinimo klausimas bus svarstomas ir su koalicijos partneriais.

Va čia tai geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai.
Melas, netikėkite jais. Joks partijos preziudimas negali nuspręsti dėl rinkimų, TIK SEIMAS. Pradės tipo "derinti" su koalicijos partneriais, ir tęsis tas piaras toliau. O kai vyks balsavimas seime. "netyčia" neužteks balsų ir liks. Artėja NATO suvažiavimas, jūs ką, kaip be Landzbergio pasipuikavimo.
Netikiu nė per nago juodymą šituo šou: kol jie Lietuvos iki galo nesunaikins ir neparduos - tol patys tikrai nenulips nuo ėdžių, nebent kažkas padėtų..
Šitam šou įgyvendinti reikia 85 Seimo nario balso, o tai beveik neįmanoma ... (balsavimas greičiausiai bus slaptas)...
Jie sakys - va, bandėme, mes, pūkuotukai, bet Seimas nenubalsavo ..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų