Trečiadienį Seimas svarstys Pilietinės demokratijos frakcijos nario Algimanto Matulevičiaus atsistatydinimo iš Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovo pareigų pareiškimą.
Konservatoriai siūlo rezoliuciją
Opozicinės „Tėvynės sąjungos“ frakcijos lyderis Andrius Kubilius trečiadienį užregistravo Seimo rezoliucijos projektą, kuriame siūloma A. Matulevičiui atsiimti atsistatydinimo NSGK vadovo pareigų pareiškimą.
Pasak rezoliucijos projekto, Seimas, apsvarstęs A. Matulevičiaus atsistatydinimo pareiškimą, „reiškia nuostabą ir nusivylimą dėl premjero laikysenos, persekiojant Seimo narį A. Matulevičių už jo principines nuostatas ir pažiūras, bei iškeliant A. Matulevičiaus atstatydinimą kaip esminę valdančiosios koalicijos suformavimo sąlygą.“
Rezoliucijoje siūloma „A. Matulevičiui atsiimti atsistatydinimo pareiškimą, kaip išgautą nekonstitucinio persekiojimo būdu ir todėl prieštaraujantį Seimo nario laisvo mandato principui bei Seimo nario priesaikoje duotam įsipareigojimui sąžiningai tarnauti demokratijai.“
Rezoliucijoje premjero elgesį dėl galimo spaudimo A. Matulevičiui vertinti kaip „ypatingai pavojingą precedentą, galintį turėti ypatingai žalingų ilgalaikių pasekmių parlamentinei vykdomosios valdžios, o ypač saugumo ir kariuomenės institucijų priežiūros ir kontrolės sistemai“.
Antradienį paskelbtą A. Matulevičiaus atsistatydinimo pareiškimą parlamentarai svarstys trečiadienį.
Pilietininkai dar derėsis
Prie valdančiosios koalicijos prisijungus socialliberalams, jiems turėtų atitekti iki šiol pilietininkams priklausęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK). Antradienį posėdžiavęs socialliberalų prezidiumas jau nusprendė į šį postą deleguoti Vaclavą Stankevičių.
Tuo metu pilietininkų lyderis Viktoras Muntianas šį praradimą vadina tik teoriniu ir teigia dėl to dar tęsiantis derybas su koalicijos partneriais. Jei susitarti nepavyks, o mainais į NSGK nieko nebus pasiūlyta, pilietininkai žada spręsti dėl tolimesnio dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje.
„Kalbamės apie tai, tai derybų tąsa. Jei nepavyks susitarti, mes grįšime į partijos prezidiumą ir tenai apsispręsime dėl tolimesnės veiklos ir tolimesnių žingsnių“, - sakė V.Muntianas.
Jei pilietininkai nuspręstų trauktis iš koalicijos, V. Muntianas paliktų Seimo pirmininko postą.
Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai, liberalcentristai, Pilietinės demokratijos partija bei neseniai prie valdančiųjų prisišliejusi Naujoji sąjunga.
Socialliberalai koalicijos sutartį yra pasirašę tik su valstiečiais liaudininkais ir socialdemokratais - liberalcentristų bei pilietininkų parašų ant minėto susitarimo nėra.