Konkurentai apie Skvernelio sprendimą: tai buvo vieša paslaptis

Ketvirtadienį nuskambėjęs premjero Sauliaus Skvernelio apsisprendimas dalyvauti prezidento rinkimuose jo politinių konkurentų nenustebino, jų teigimu – premjeras jau ilgai ir sistemingai elgėsi tarsi ruoštųsi kandidatuoti. Vienintelis konkurentams kylantis klausimas – kaip tai atsilieps Vyriausybės darbui.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis ketvirtadienį paskelbė, kad dalyvaus gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Ministras pirmininkas sakė norintis, kad „valstybėje būtų darna tarp valdžių“, nes tai padėtų sklandžiai įgyvendinti Vyriausybės programą.

„Aš dalyvausiu rinkimuose“, – susitikime su Rusnės gyventojais sakė premjeras.

Visi konkurentai yra rimti

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė sakė, kad ją nustebino tik S. Skvernelio pasirinkimas, kur pranešti apie savo sprendimą.

„Nulis. Jeigu turiu pasakyti skaičių kiek, tai nulis. Aš sakyčiau, yra tokia sąvoka, kaip Polišinelio paslaptis, tai čia buvo Polišinelio paslaptis. Klausimas buvo tik kada ir kur tai bus paskelbta. Tai Rusnė man buvo gal šiek tiek netikėta, o visa kita – tikėta“, – tv3.lt kalbėjo I. Šimonytė.

Paklausta, kaip vertina S. Skvernelį, kaip konkurentą, I. Šimonytė teigė, kad visi konkurentai yra rimti ir visus reikia vertinti rimtai.

Savarankiškas kandidatas Gitanas Nausėda taip pat nėra linkęs kritikuoti konkurentų rinkimuose.

„Aš visus konkurentus gerbiu. Ypač tuos, kurie pradeda savo rinkiminę kampaniją nuo konstruktyvių pozicijų, o ne kitų kandidatų aptarimo. Tai norėtųsi palinkėti premjerui pradėti savo rinkiminę agitaciją nuo tų kelių, kurie naudingi Lietuvai, ir mažiau dėmesio skirti kitiems konkurentams aptarti“, – tv3.lt kalbėjo G. Nausėda.

Apie sprendimą nujautė seniai

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas nesistebi premjero apsisprendimu dalyvauti prezidento rinkimuose. Jo manymu, S. Skvernelis jau kurį laiką viešojoje erdvėje elgėsi, kaip galimas kandidatas į prezidentus.

„Ne kartą esu sakęs, kad absoliučiai visi ženklai ir žingsniai buvo daromi jau gerokai anksčiau, formuojant tokį aštresnį santykį su prezidente, formuojant atvirą konfrontaciją, primenant praeitį, nepadarytus darbus prezidentės. Šitas retorikos kaitinimas vyko kurį laiką ir tai vyko sąmoningai“, – tv3.lt kalbėjo G. Paluckas.

REKLAMA

Socialdemokratų vedlio manymu, premjeras tikrai bus nemenkas konkurentas Lietuvos socialdemokratų partijos išsikeltam kandidatui eurokomisarui Vyteniui Andriukaičiui.

„Premjeras yra vienas iš valstybės vadovų ir turi milžinišką viešumo ir administracinį resursą. Pastaruoju metu efektyviai ir efektingai jį naudojo. Todėl S. Skvernelis yra stiprus kandidatas, turintis visas galimybes rinkimuose. Šiek tiek stebina jo pasirinkta strategija skaldyti Lietuvą į viršūnes ir apačias ar apačius. Bet panašu, kad yra toks siekis mėginti konkuruoti ne idėjomis, o emocijomis, praeitimi ir priešinimu“, – tv3.lt kalbėjo G. Paluckas.

Tuo metu Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas mano, kad S. Skvernelio apsisprendimas kandidatuoti į prezidentus turėtų neigiamai atsiliepti Vyriausybės darbui.


Rašyti komentarą...
B
BybiuLietuva
2019-01-17 17:08:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koncervai yra simtu procentu garantuoti savo pergale jeigu pasirinko Simonyte, Simonyte taigi jau buvo viena karta valdzioje TAUTA JAU JA ISSPYRE UZ GERUS DARBUS, a jiems viskas pochui kaip vanduo nuo zasies
Atsakyti
-1

B
BybiuLietuva
2019-01-17 17:03:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur Paksas? Paksai tark koki zodi apie sita sumyzta teroristine valstybe nevykdancia zmogaus teisiu teismo sprendimu
Atsakyti
-1

B
BybiuLietuva
2019-01-17 17:12:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokie achujienai rimti visi kandidatai , kad net nebezinau uz ka balsuoti. O gal dar Grybauskaite prastumiame viena kadencija ???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų