• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau dvi savaites neturintys imunitetą įrodančio dokumento gyventojai negali lankytis didelėse būtinųjų prekių parduotuvėse, kavinėse, grožio salonuose ir kitose prekybos bei paslaugų vietose. Kai kuriems gyventojams tai nė motais – bando visais įmanomais būdais prasmukti pro apsaugos darbuotojus parodant svetimus galimybių pasus. Prekybos centrų atstovai papasakojo, ką tenka patirtis apsaugos darbuotojams.

Jau dvi savaites neturintys imunitetą įrodančio dokumento gyventojai negali lankytis didelėse būtinųjų prekių parduotuvėse, kavinėse, grožio salonuose ir kitose prekybos bei paslaugų vietose. Kai kuriems gyventojams tai nė motais – bando visais įmanomais būdais prasmukti pro apsaugos darbuotojus parodant svetimus galimybių pasus. Prekybos centrų atstovai papasakojo, ką tenka patirtis apsaugos darbuotojams.

REKLAMA

Gyventojai pasakoja, kad pasitaiko atvejų, kai patys įmonių ar įstaigų darbuotojai vykdo pažeidimus, kai prie durų nurodoma turėti galimybių pasą, tačiau jo niekas nepatikrina arba patikrina atmestinai. 

Gyventojai sako pastebintys, kad šio dokumento patikra kai kur tikrai nėra griežta. Kotryna (vardas pakeistas – aut. past.) naujienų portalui tv3.lt teigė, kad yra pasipiktinusi. Jos pastebėjimu, kai kuriose įstaigose galimybių pasai yra visai netikrinami arba tikrinami atmestinai – tikrintojai pasižiūri į turimą QR kodą ir praleidžia.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš tiesų galėčiau parodyti bet kokį QR kodą ir praeiti. Tai nutiko poroje prekybos centrų – vienas jų pačiame Vilniaus centre, jame 2 iš 3 įėjimų tikrintojai nesivargino skenuoti QR kodų. Paskutinis atvejis buvo restorane, šį sekmadienį apie pietus, kur buvo daug žmonių. Mes tik įėję klausėme, kur čia parodyti galimybių pasus ir mums pasakė, kad prie staliuko. Tai jau pažeidimas, bet blogiausia, kad niekas prie to staliuko taip ir nepaprašė. Kadangi prisėdome labai nuošalioje vietoje, tai likome, bet šiaip stengiuosi vengti vietų, kurios netinkamai tikrina galimybių pasų“, – patikino moteris.

REKLAMA

Pažeidimų užfiksuota vos keletas

Apie galimybių paso tikrinimo pažeidimus gyventojai gali pranešti Valstybinei darbo inspekcijai (VDI). Kaip informuoja VDI atstovai, kol kas iš gyventojų pranešimų apie galimybių paso tikrinimo pažeidimų nesulaukta.

Per praėjusią savaitę Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patikrino 468 ūkio subjektus, iš kurių 3 veiklą vykdė nesilaikydami ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų.

„Dviem atvejais paslaugos teiktos asmenims, neturintiems galimybių paso ar kito įrodančio dokumento, trečiasis pažeidimas susijęs su ugdymo veikla.  Anksčiau pažeidimų dėl veiklos, teikiant paslaugas turintiems galimybių pasą, nebuvo nustatyta“, – komentuoja NVSC.

REKLAMA
REKLAMA

VDI tikrina, ar darbdavys atsakingai tikrina savo darbuotojus dėl galimybių paso arba kitų atitinkamų dokumentų.

„Šiuo metu jau atlikta 60 patikrinimų Lietuvos įmonėse ir įstaigose 98 proc. patikrintų darbdavių laikosi reikalavimo tikrinti Galimybių pasą“, – informuoja VDI.

Nesilaikant reikalavimų, numatytų galiojant ekstremaliajai situacijai, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims gresia atsakomybė – bauda, siekianti nuo 1500 iki 6000 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iki“ parduotuvėje nepaisė prašymo parodyti galimybių pasą, įėjo į parduotuvę

Prekybos tinklų atstovai tikrindami galimybių pasus susiduria su įvairiais iššūkiais: piktybiškai nusiteikę pirkėjai užgaulioja, stumdo apsaugos darbuotojus, nepaiso prašymų parodyti galimybių pasą ar kitą jam prilyginamą dokumentą.

Rugsėjo 26 dienos vakarą apie 20 val. Vilniaus „Iki“ Šeškinės parduotuvėje asmuo ignoravo prašymą prie ėjimo į parduotuvę parodyti savo galimybių pasą tikrinančiam darbuotojui ir įėjo į prekybos salę. Tai patvirtino ir „Iki“ komunikacijos skyriaus specialistė Gintarė Kitovė.

REKLAMA

„Apsaugos darbuotojas salės viduje dar kartą paprašė pateikti galimybių pasą, tuomet asmuo jį parodė. Situacija buvo išspręsta vietoje ir daugiau nesklandumų nekilo“, – patikino ji.

Didesnių incidentų galimybių pasą tikrinantys prekybos tinklo apsaugos darbuotojai per dvi savaites, nuo įsigaliojusių ribojimų pradžios, neužfiksavo.

„Pirmosiomis dienomis pasitaikė klientų, kurie sakė, kad nežino, kas yra galimybių pasas, teigė negirdėję apie tokį. Šalia daugelio „Iki“ parduotuvių yra įsikūrusios vaistinės arba „Lietuvos paštas“ ir mūsų apsaugos darbuotojai pasiūlė tokiems klientams ten išsispausdinti ir turėti galimybių pasą. Taigi mūsų darbuotojai ir psichologinį, ir švietėjišką darbą atliko. Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie iš principo nenori turėti galimybių paso, jie atėjo išreikšti savo nuomonės. Bet tikrai nepiktai – pabandė įeiti, nepavyko, tad apsisuko ir išėjo“, – nurodė ji.

REKLAMA

Prekybos tinklo atstovai rekomenduoja vyresniems vaikams turėti asmens dokumento kopiją ar mokinio pažymėjimą, kuris galėtų įrodyti, kad asmeniui yra mažiau nei 16 metų: „Kartais apsaugos darbuotojams labai sunku nustatyti iš veido, kiek vaikui metų“, – sako G. Kitovė.

Galimybių pasus pirkėjams parodyti reikia 24 „Iki“ parduotuvėse.

Rimi“ atstovė: apsaugos darbuotojai buvo apstumdyti, teko kviesti policiją

Tikrinant galimybių pasus „Rimi“ parduotuvėse buvo užfiksuoti keli pažeidimai, dauguma jų – Kauno mieste, patikino prekybos tinklo komunikacijos atstovė Gintarė Šerienėnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ankstesnių situacijų, kai pirkėjams kildavo klausimų, kokius imunizacijos dokumentus pateikti apsaugos darbuotojams, jos teigimu, dabar pasitaiko retai. Tačiau laikas nuo laiko vis dėlto būna atvejų, kai žmonės nesutinka su galimybių paso tikrinimu, su apsaugos darbuotojais aiškinasi, kodėl šių dokumentų reikia, bando pateikti ne savo GP.

„Deja, mūsų apsaugos darbuotojams teko patirti situacijų, kai jie buvo apstumdyti, net teko kviesti policiją, nes be pareigūnų pagalbos nebuvo galima apsieiti. Be jokios abejonės, tokie atvejai sukelia stresą visiems“, – nurodė ji.

REKLAMA

„Maxima“ sulaukė kaltinimų, kad „rūšiuoja“ žmones

Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai per dvi savaites, nuo naujos tvarkos įsigaliojimo, buvo užfiksuoti keli pažeidimai, kai prireikė policijos pareigūnų pagalbos: apsilankė keli agresyviai nusiteikę pirkėjai, apsaugos darbuotojai fiksavo atvejus, kai buvo bandyta pasinaudoti ne savo galimybių pasu.

„Daugiau neigiamų reakcijų sulaukėme pirmomis dienomis, kai ši tvarka dar buvo nauja ir atėję į parduotuvę žmonės nežinojo, kaip ji veiks. Pirkėjams ne visada suprantama, kodėl vienose maisto prekių parduotuvėse tikrinami galimybių pasai, o kitose ne. Iš to atsiranda nuomonių, kad tai yra atskirų prekybos tinklų sprendimas dėl tikrinimo ir visą neigiamą tokio sprendimo emociją tenka sugerti mūsų darbuotojams.

REKLAMA

Sulaukiame kaltinimų, kad mes „rūšiuojame“ žmones, laikydamiesi Vyriausybės nustatytų ribojimų“, – komentuoja „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Prekybos tinklo atstovė džiaugiasi, kad dauguma pirkėjų yra sąmoningi, elgiasi atsakingi ir ateina apsipirkti pasiruošę – be papildomų klausimų darbuotojams parodo savo galimybių pasą ar kitą jam prilyginamą dokumentą.

Pasinaudojo dvigubai vyresnės moters galimybių pasu

Policijos pareigūnai sekmadienio popietę sulaukė pranešimo apie bandymą patekti į prekybos centrą pasinaudojus svetimu galimybių pasu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo 26 d., apie 16 val. 45 min., Vilniuje, Ozo g., sulaikyta 18 metų mergina. Ji prekybos centro apsaugos darbuotojams pateikė 43 metų moteriai išduotą galimybių pasą. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo.

Tas, kas pagrobė ar neturėdamas teisėto pagrindo įgijo, laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo fizinio ar juridinio asmens antspaudą, spaudą, dokumentą ar griežtos atskaitomybės blanką gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 6 metų.

Vienybė tai didžiausia žmonių jėga. Tikrintojai siūlau nebetikrinti o pirkėjams mesti lauk prie seimo tuos višpasius ir deginti te turi garbanė savo darbo vaisius.
Bet kiek stukačių su tais GP pasais.Kaip karo metais vieni kitus parduoda ir stebi ,kas ką parodė kas ką neparodė.Rūpinkitėe savimi ...
Na ar nesukiršinti zmones ?
Na ar nesukiršinti zmones ?
Na ir kvesa ta kurios nepatikrino kazkokiam restorane. Nejauku jai mat, buti vienoje vietoje su galimai neskiepytais. Gal pati esi didesne viruso skleideja nei tie neskiepyti ? Jie bent testuojasi, o tu ne
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų