Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

16.00 val. Seimo etikos ir procedūrų komisija pripažino Joną Šimėną pažeidus Seimo statutą.

16.00 val. Seimo etikos ir procedūrų komisija pripažino Joną Šimėną pažeidus Seimo statutą.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo etikos ir procedūrų komisija šiandien svarstė, ar Aplinkos apsaugos komiteto (AAK) pirmininkas Jonas Šimėnas neklastojo įstatymo projekto. Pats Tėvynės Sąjungai–Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) atstovaujantis parlamentaras sako, kad tai tebuvo techninė klaida, bet oponentai tuo abejoja.

Minėto įstatymo 13 str. 14 dalyje, kuri reglamentuoja atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo elektros energijai gaminti plėtrą, teikiant jį priėmimo stadijai buvo padaryta nedidelė korekcija. „4) hidroelektrinių, prijungtų prie elektros tinklų, įrengtąją galią padidinti ne mažiau kaip iki 141 MW, pirmenybę suteikiant nepatvankinėms technologijoms;”, - rašoma projekte, kurį praėjusį ketvirtadienį turėjo patvirtinti parlamentas.

REKLAMA
REKLAMA

Toje redakcijoje, kuriai buvo po svarstymo pritaręs Seimas, žodžių  ne mažiau kaip nebuvo. Aplinkosaugininkai baiminasi, kad taip siekiama leisti be saiko tvenkti Lietuvos upes.

Jungtinės Liberalų ir Centro Sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos frakcijos pirmininkas Algis Čaplikas portalui „Balsas.lt“ tvirtino, kad tikėti, jog viskas nutiko per klaidą, neleidžia paties J. Šimėno laikysena. „Pirma dėmesį į tai, kad Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo projekte įrašyti pakeitimai, už kuriuos Seimas nebalsavo, atkreipė J. Šimėno bendrapartietė Aurelija Stancikienė. Kaip žinoma, tai įvyko dar TS-LKD frakcijos posėdyje, kur J. Šimėnas bandė aiškinti, jog klaidos nėra. Kai iškėliau šį klausimą plenariniame posėdyje, jis pradėjo rėkti, kad ir aš jį šmeižiu ar pan. Jeigu buvo klaida, tai gal reikėjo taip ir sakyti. Kai tiesa paaiškėjo, prabilta apie klaidą. Nežinau kaip ten yra, bet labai blogai atrodo, todėl ir kreipėmės į Etikos bei proceędūrų komisiją”, - pabrėžia A. Čaplikas.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalcentristas pabrėžia per savo darbo parlamente patirtį su tokia situacija susiduriąs pirmą kartą.

TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma portalui „Balsas.lt“ sakė norįs tikėti, kad visgi įsivėlė techninė klaida. „Manau, kad A. Stancikienė, kuri pavartojo žodį klastojimas, gal kiek pasikarščiavo. Tiesiog ji atidžiai sekė savo pačios pasiūlymų svarstymą ir pastebėjo neatitikimą. Noriu tikėti, kad tai techninė klaida. Skaitytinų tekstų, po kuriais turi pasirašyti pirmininkas, srautas yra tikrai didžiulis“, - sakė jis.

Anot J. Razmos, tokių klaidų yra buvę ir anksčiau, bet jos visada esą būdavo ištaisomos. „Galima tik pasidžiaugti ir užtikrinti, kad „Valstybės žiniose“ įstatymai skelbiami be klaidų“, - aiškino jis.

Opozicinės Tvarkos ir teisingumo frakcijos vadovas Valentinas Mazuronis taip pat teigia norįs tikėti, kad įvyko tik klaida. „Biuro darbuotojai lyg ir pripažįsta suklydę, bet jei tai buvo padaryta sąmoningai ir su pirmininko žinia, tai yra tiesiog įstatymo klastojimas“, - aiškina V. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Kritikavo ir bendrapartiečiai

Trečiadienį TS-LKD frakcija ketina kviestis ir Energetikos ministrą Arvydą Sekmoką, kuris visai neseniai išplatino pažymą, kurioje kritikavo minėto įstatymo nuostatas ir patį jo rengimo procesą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų